Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Як голосували житомирські нардепи за закон про продаж землі
Як голосували житомирські нардепи за закон про продаж землі

Як голосували за цей закон...

 • Як голосували житомирські нардепи за закон про продаж землі
  Як голосували житомирські нардепи за закон про продаж землі

  Як голосували за цей закон...

 • Рада приняла закон о продаже земли. Голоса дали
  Рада приняла закон о продаже земли. Голоса дали "слуги народа", партии Порошенко и Вакарчука

  Закон запускает рынок земли с...

 • "Они, бля, обиделись. Видя это все, понимаешь, что наша нация обречена"

  Що пишуть житомиряни з приводу...

 • Через карантин у Житомирі переноситься прийом документів до 1-х класів
  Через карантин у Житомирі переноситься прийом документів до 1-х класів

  Прийом переноситься до кінця...

Новини
Як "жирує" Лугинська районна рада?
Як "жирує" Лугинська районна рада?
7 лютого 2020
Специфічний та депресивний район
Є такий собі невеликий куточок на Житомирщині і, як його називають самі жителі, досить специфічний та депресивний Лугинський район.

Як "жирує" Лугинська районна рада?


Коли ж наші журналісти розпочинали розслідування, то «специфіка» і «депресія» здивувань не викликали. Але побачивши реалії, напевно, більш підходить наступний лозунг: «жируємо» доки можна, принаймні, для районної ради.
За штатним розписом кількість працівників райради становить 11,5 штатних одиниць, з яких 2 посади вакантних. Отож, виходить 9,5 працівників, так сказати, працюють у раді. Серед цих працюючих - голова, його заступник, керівник апарату, головний бухгалтер та ще 5 підлеглих. І те, що на півтора підлеглих по керівнику – це ще «квіточки», адже утримання цих працюючих просто вражає. А це 1 млн. 662 тис. грн. на рік! Саме такий фонд зарплати був прийнятий депутатами Лугинської районної ради на 2020 рік. Непогано на дев’ять з половиною працівників? Якщо ж проглянути реєстр декларацій за 2018 рік, то і у 2018 році райрада також не страждала. Саме Губарцем Олександром Васильовичем, головою райради, задекларовано дохід – заробітна плата у тій же райраді 279 920грн. І це в якихось собі Лугинах. Якою ж була заробітна плата голови райради за 2019 рік доки невідомо, адже термін подачі декларації ще не сплив. Але, мабуть, у рази більше, якщо порівняти із 2018 роком.

Іце ще також не все. На утримання райради на 2020 рік місцеві депутати шляхом голосування затвердили 90 тис.грн. В рішенні райради зазначили так: «на проведення конкурсів та нагород». Якщо ж врахувати, що населення Лугинського району усього трохи більше, як 16 тисяч, то на кожного жителя могло би припасти по 5,6 тис. грн. Отож, кожному, від малечі до пенсіонера, можна було би і подяку вручити, і нагороду у 5 тис. грн. А чи може відтепер кожен житель Лугинського району сподіватись, що отримає чималу нагороду?Але, вивчивши ситуацію, напевно, це лише недосяжні мрії звичайних простих людей.

Кредиторська заборгованість для кого завгодно,
але тільки не для райради

З усього цього шокує те, що утримання райради лягає на плечі районного бюджету. А в Лугинах із наповненням районного бюджету не все так добре, а точніше зовсім недобре. Так станом на 01.01.2020 кредиторська заборгованість становила більше, ніж 340 тис. грн. Це невиплачена заробітна плата працівникам культури та освіти, яка також фінансується із районного бюджету. Кредиторка утворилася не за один місяць, а впродовж року. І про те, що зірка з неба не впаде до районного бюджету також знали усі, і навіть особисто голова райради добре знав про це. Але чомусь ніхто жодного разу не порушив питання про зменшення видатків на утримання райради. А навіщо? Це ж не у них кредиторка, а в установах культури та освіти.

Як "жирує" Лугинська районна рада?


Районний бюджет витримає усе, а РДА мовчки профінансує
До речі, більшість із установ, по яким систематично не виплачувалась заробітна плата територіально знаходяться на території ОТГ. І звісно 80% жителів ОТГ, а це в основному діти, відвідують такі заклади, як музична школа, бібліотеки, клуби та міжшкільнийнавчальнийкомбінат. І тільки 20% відвідувачами вищевказаних закладів є діти району, а їх усього аж 9. Якщо ж порівняти у грошовому вираженні, то за 9 дітей райдержадміністрація мала би профінансувати лише 442 тис. грн. І здавалось би, як для районного бюджету, - ця сума посильна. А от за решту дітей, що проживають на території ОТГ, а їх 63, ОТГ мало би профінансувати трохи більше, ніж 2,5 млн. грн. Крім того, ж заклади культури знаходяться на території ОТГ. Але ОТГ профінансувало лише 668 тис.грн. у 2019 році. Таким чином, недофінансування складає більш, ніж 1,8 млн.грн. А от славетна РДА замість 442 тис.грн. профінансувала більше, ніж 2,1 млн.грн. Виходить, що сплатила зайвих 1,7 млн.грн. Зайвих тому, що при утворенні ОТГ у 2016 році мали би ставити питання перед районною радою та ОТГ про передачу цих закладів до ОТГ. Але ніхто впродовж 4-х років цього не робив! Просто фінансували собі та й усе. Навіть належним чином не оформили документи на співфінансування таких закладів чи не хотіли оформити. А можливо і оформлювали, але коли постало питання щодо недофінансування з боку ОТГ, то ні договорів, ні коштів. Да і сама ОТГ не горіла бажанням приймати собі заклади, що знаходяться на його території. А навіщо? Райдержадміністрація все одно профінансує із районного бюджету. На сьогодні безліч питань і до районної ради, і до райдержадміністрації. Добре розуміючи про недостатність коштів, усі мовчали та, по суті, самі собі створювали кредиторську заборгованість. Простими словами, штучну кредиторку.

За наявною інформацією, лише новопризначена голова Лугинської РДА у грудні 2019 року підняла питання про передачу закладів культури до ОТГ. Але чого це їй стоїло. Сама Тетяна Козак цю ситуацію поки що не коментує, але за нашою інформацією, проти неї вже розвивається «кампанія невдоволених». Нашим кореспондентам-розслідувачам вдалося дізнатися, що нова голова не задовільняє більшість тих, хто роками грубо порушував закон. Особливо це стосується тих, хто відчував себе «царками». За останньою інформацією, наразі триває комплексна перевірка в РДА та незабаром перевірка Держаудитслужби. А доки перевірка триває, шокуємо наших читачів іншим.

«Їм і так вистачить – вони їдуть на Схід гроші заробляти»
Саме така фраза пролунала наприкінці грудня 2019 від депутата, коли вирішували кому і скільки «дати». Навіть тим, хто ризикував власним життям, захищаючи нашу країну на Сході, райрада виділила копійки. Мова йде про АТОшників.

У Лугинському районі таких захисників близько трьохсот. Але і їх не чествують чомусь депутати. Чи то не розуміють, що саме вони кров проливали на Сході, аби над головами депутатів кулі не пролітали, чи причина в іншому.

Коли один із таких захисників звернувся до редакції, то у журналістів просто відібрало мову. А випадок то і не вартий був, аби набувати такого резонансу.

Учасник бойових дій розповів, що у районну лікарню із запаленням легенів не приймають його дружину лише з причини, що не сплатили благодійний внесок. Мабуть, в Лугинах слову «благодійний» придають інше значення.

Тоді питання начебто вирішилось. Адже редакція звернулась до самої голови РДА. Ну, а голова вже в свою чергу інцидент «закрила»…

Продовження буде. Шокуючі заробітні плати в Лугинській РДА, розрахункові понад 100тис.грн. звільненої заступниці, зарплата у 333тис.грн. за неповних
8 місяців звільненої голови, штатні розписи та кошториси з надуманими відділеннями, а також багато іншого – читайте у наступному номері.

Під час підготовки публікації, до редакції надійшло повідомлення, що один із депутатів підбурює 2/3 частини депутатського корпусу, аби висловити недовіру новопризначеній голові, яка розворушила напрацьовані роками «схеми». Також нам стало відомо, що той же депутат райради підбурює державних службовців РДА на «переворот».

Артур Звєрєв

Автор статті: Артур Звєрєв

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини