Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Куди телефонувати з питань карантину літнім та одиноким людям у Житомирській області
Куди телефонувати з питань карантину літнім та одиноким людям у Житомирській області

У Житомирській області, на відміну...

 • Куди телефонувати з питань карантину літнім та одиноким людям у Житомирській області
  Куди телефонувати з питань карантину літнім та одиноким людям у Житомирській області

  У Житомирській області, на відміну...

 • На Житомирщині два нових випадки захворювання на коронавірус
  На Житомирщині два нових випадки захворювання на коронавірус

  Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко...

 • ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Олег Деркач: Не зважаючи на кратне зменшення відвідувачів і клієнтів, ми з ...
  ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Олег Деркач: Не зважаючи на кратне зменшення відвідувачів і клієнтів, ми з ...

  "Можливо карантин, а можливо й...

 • У річці Тетерів побільшало води. ФОТО. ВІДЕО
  У річці Тетерів побільшало води. ФОТО. ВІДЕО

  Біля села Перлявка значно підвищився...

Новини
ГКЧП по-Лугинськи
ГКЧП по-Лугинськи
9 лютого 2020
У вівторок, під кінець робочого дня, я вирішив зайти до голови районної організації Афганців, щоб обговорити з ним матеріал, який редакція планує підготувати до Дня пам’яті воїнів – інтернаціоналістів і випадково попав на засідання бюджетної комісії районної ради. На правах депутата районної ради і представника преси я вирішив послухати, які питання будуть розглядатися на комісії.

ГКЧП по-Лугинськи


Як виявилось, головним питанням на обговорення членами бюджетної комісії було винесено проблему з фінансуванням придбання комп’ютерів для районної лікарні та про стан справ з погашенням кредиторської заборгованості. На засідання була запрошена голова РДА Козак Т.М. і відповідні спеціалісти. При розгляді питання фінансування райлікарні було видно, що дане питання виникло спонтанно, воно не було підготовлене до розгляду і спеціалісти нічого конкретного не змогли доповісти членам комісії окрім того, що у бюджеті кошти відсутні.

Як було видно, більшість членів комісії, а також голову райради Олександра Губарця і голову ОТГ Петра Мельника, які теж були присутні на засіданні комісії, це особливо й не турбувало. Тільки два члени комісії – депутати Володимир Денисовець і Павло Рафальський виявили стурбованість з даного питання та висловили незадоволення тим, що вимушені тратити свій час на пусті балачки. Денисовець запропонував Козак Т.М. запросити на ранок керівників лісгоспів і спільно з головами райради і ОТГ обговорити це питання та знайти шляхи його вирішення і тільки після цього розглянути його на комісії.

Але, як стало зрозуміло для мене, це був тільки привід «це були квіточки, а ягідки опісля». Перейшли до розгляду кредиторської заборгованості і звинувачень голови РДА у затримці виплати зарплат. Тетяна Козак спробувала пояснити, що заборгованість, яка виникла ще з вини попереднього керівництва, вони виплатили, а поточну, поки що, немає можливості через відсутність у районному бюджеті коштів. На даний час у бюджеті лише 12000 грн.

Але її уже ніхто не слухав, з усіх сторін сипались на неї лише звинувачення. Виявляється, у всіх гріхах, які накопичувалися в районі роками, винна одна лише людина, голова РДА, яка на посаді всього два місяці.

У розпалі взаємних звинувачень взяв слово член комісії Острадчук Г.Г. і зачитав анонімку, писану якби-то членами колективу РДА, у якій розповідалося про грубе поводження голови РДА з підлеглими і їх безпідставне звільнення з роботи. Зважаючи на це, він вніс пропозицію терміново зібрати позачергову сесію і винести на розгляд питання про недовіру голові РДА.

ГКЧП по-Лугинськи


Почувши таке, я попросив у Острадчука того листа і звірив з анонімним листом, який був присланий по пошті в редакцію на моє ім’я. Я не здивувався, коли, звірівши їх, побачив, що вони ідентичні і слово в слово та по стилю повністю співпадають. Конверти також однакові тільки почерк змінений. Як ви думаєте, якщо це писали в колективі РДА, чи змінювали б вони почерки на конвертах? Сто відсотків – ні! Тож і я так подумав і піднявшись сказав все, що про них думаю та попередив, що на сесії мовчати не буду і про все опишу у «Промені». Сказавши їм, що я достатньо для себе отримав інформації і більше не хочу приймати у цих брудних справах участі пішов.

Але, як виявилося пізніше, на них це не вплинуло і вони пішли по зарані запланованому і продуманому плану далі. В той же вечір було проведено засідання президії на якому прийняли рішення, на завтра на ранок зібрати позачергову сесію і винести на розгляд питання про недовіру голові РДА.

За ніч були попереджені і проінструктовані всі депутати, підготовлені бюлетені, списки лічильної комісії і відповідні протоколи (а можливо, все було вже готове загодя).

5 лютого рівно о 10-00 розпочалася сесія, яка була запланована, як судилище над головою РДА Козак Т.М., що всього 2 місяці працює на цій посаді. Що ж такого злочинного вона встигла зробити за цей короткий час, що потрібно їй всім районом висловлювати недовіру скажете ви, шановні читачі? Це ж саме я запитав у голови районної ради Губарця, а ще запитав чому така гарячка, адже через тиждень планова сесія? Відповідь – «Я виконую волю депутатів і рішення бюджетної комісії».

Ви, шановні читачі, вірите в це? Я теж не повірив. Мені не зрозуміло чому внутрішній конфлікт (якщо він є) у колективі РДА не вирішується у самому колективі за участі відповідних працівників обласної державної адміністрації, а вирішується на позачерговій районні сесії?

Але все стало зрозумілим коли надали слово Тетяні Козак, під час якого вона аргументовано, спокійно і грамотно дала відповіді на всі звинувачення на її адресу і показала цілу пачку листів до неї від жителів району із скаргами і повідомленнями про зловживання, які відбуваються в районі. Мені стало жаль, цю тендітну, худеньку і ніким не захищену жінку, яка призначена Президентом в район, щоб, при можливості, виправити тяжку фінансову, соціальну і економічну ситуацію в якій він опинився за останні п’ять років. Але вона проявила характер і мужньо витримала всі безпідставні звинувачення на свою адресу цих здорових, «вихолених» чоловіків і деяких, зарані підготовлених, думаю, не без власного інтересу, працівників РДА.

ГКЧП по-Лугинськи


Всі здравомислячі люди в залі зрозуміли, що підстав і причин для розгляду такого питання на сесії абсолютно немає, про це сказав і сільський голова з Липник Олександр Рябчук, але депутати…., як «те стадо безвольних і бездумних телят сліпо виконували все, що їм вказував пастух», за все що пропонувалося головою ради голосували одноголосно, зрозуміло окрім мене.

ГКЧП по-Лугинськи


Це що воля виборців? Кого вони слухають і що підтримують? Мені здається, що ми виборці, своєю байдужістю дуже далеко дали зайти нашим обраним. Чиї інтереси вони захищають, більшість з них жодного разу не зустрілися з Тетяною Козак, не поставили їй жодного питання, не підняли жодної проблеми. Це що «державний переворот по Лугинськи»? Що це діється у нас у державі? Де правоохоронні органи, де активісти, де громадськість? Куди ми з вами йдемо? До тоталітарної системи управління – що «пацани» скажуть те і будемо робити? Просніться люди, бо лихо нам буде!

Після окремого дзвінка зверху цей цирк, як охрестили сесію присутні в залі, призупинили. Прийняли рішення продовжити розгляд даного питання на плановій сесії 13 лютого. Видно у зачинщиків не хватило духу, потрібно передихнути, щоб побороти цю худеньку тендітну жінку.

Ну що ж побачимо на що вони ще здатні, на які провокації і підступні кроки.

А Тетяні Козак хочемо побажати ще більшої витримки і бути виваженою і обачливою, а мужності у неї вдосталь.


Валерій Двуреченський

Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини