Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький
Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький

Знайомі Дубицького кажуть, що він...

 • Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький
  Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький

  Знайомі Дубицького кажуть, що він...

 • Ситуація із коронавірусом у Житомирі станом на ранок 29-го березня
  Ситуація із коронавірусом у Житомирі станом на ранок 29-го березня

  Про це повідомляє мер...

 • Україна перейшла на літній час
  Україна перейшла на літній час

  Не забудьте перевести...

 • Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО
  Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО

  І все це на фоні...

Новини
Чи прийде «кінець» багаторічній бездіяльності і «жируванню» чиновників Лугинського району
Чи прийде «кінець» багаторічній бездіяльності і «жируванню» чиновників Лугинського району
10 лютого 2020
Одна та чужа серед кола «своїх»


У грудні 2019 Президентом України головою Лугинської районної державної адміністрації була призначена Тетяна Козак.

Із самого початку її не дуже сприймали як у райраді так і в РДА, адже жили собі своїм тісним колом і появу «чужих» не розглядали. Але кардинальні зміни в країні розставили все на свої місця і Т.Козак «закинули» в Лугинський район. Миттєво з усіх сторін «свої Лугинські» почали цій жінці влаштовувати різного роду випробування. Але, як показує час, усі випробування вона достойно витримала і, навіть більше того, започаткувала дотримання законності в РДА. А це вже було небажаним для більшості.

Цій жінці можна поспівчувати, адже її призначення співпало із моментом скорочення працівників РДА, а як виявилось, в РДА усі «недоторкані»: то зять і донька в Генпрокуратурі працюють, то більшість службовців РДА є приятелями тієї, що може наскаржитись родичам в Генпрокуратуру, то просто гасло «ми тут п’ятнадцять-двадцять років»… Ось тут і почалось….

Недовіра новопризначеній голові Лугинської РДА чи погано спланована акція?


05.02.2020 наші журналісти побували на позачерговій сесії, яку депутати районної ради скликали, аби висловити недовіру голові РДА, яка перебуває на посаді два місяці.

Окрім того, що голова райради Губарець О.В. разів з двадцять повторив під час позачергової сесії «висловити недовіру Тетяні Козак» ми не почули більше нічого. Аргументів нуль, обгрунтувань також не було. Лише повний зал і одна жінка, якій намагались винести «вирок». І як з’ясується пізніше, за правду і дотримання норм законодавства!

Вислухавши оголошення Регламенту сесії та неодноразово повторювану фразу «висловити недовіру голові РДА», слово взяла Т.Козак. І тут саме цікаве.

Держслужбовці по-Лугинськи: під час лікарняного на стаціонарі – в стані алкогольного сп’яніння

Голова РДА шокувала, принаймні журналістів, як напередодні Нового року керівник одного із відділів відкрила лікарняний лист в тій же Лугинській районній лікарні, і перебуваючи на стаціонарному лікуванні, опинилась у місцевому барі, а потім у стані алкогольного сп’яніння вже не «стояла на ногах». До речі, лікарню очолює Чорний С.А., який є депутатом районної ради і який також був присутній в залі.

Компетентність працівників РДА: «відділ приєднати до сектору»


Не зупиняючись голова РДА показала залу розпорядження, яке завізували майже всі працівники апарату РДА, серед яких перший заступник Ренкас О.І., керівник апарату Якухно В.І., юрисконсульт Поліновська М.В., головний спеціаліст загального відділу Стельмах Т.П. та інші. Видно було як із болем Тетяна Козак зачитала, що у розпорядженні всі вище перелічені особи відділ приєднували до сектору. На підтвердження слів голови ми після сесії завітали до незалежних юристів. «Існує структура штату. Відповідно, сектор може бути у відділі, але ніяк не навпаки. Таке приєднання - це просто повна некомпетентність тих осіб, що видали такий документ», - пояснює юрист Михайло Мошкін.

Ні 1730 л пального, ні коштів


Далі голова РДА шокувала зал наступним. Тетяна Козак показала накладну, згідно якої було придбано пальне в кількості 1730 л та передано на відповідальне зберігання в лісгосп. Але тут саме цікаве. Кошти сплачені, але відповідні бухгалтерські проводки, чомусь, не відображаються в бухгалтерському обліку РДА. От і виходить, що ні пального, ні коштів. Коли ж голова показала накладну, за якою керівник апарату РДА отримав пальне в кількості 1730 л від лісгоспу і яке, чомусь, до даного часу ніяк не попало в РДА на облік, то стало зрозуміло відразу все: така голова знайде ще і не таке. На сьогоднішній день за середніми цінами вартість 1730 л бензину складає більше 86 тис. грн. Голова розповіла, що вона одна займалась пошуком пального – усі ж працівники притримувались правила «я, не я і хата не моя».

Кредиторська заборгованість і доплати за складність та напруженість для особливих


Далі керівниця РДА «проїхалась» по райраді. Вона наголосила про те, що знаючи про кредиторську заборгованість, ніхто із присутніх депутатів та голови райради не ставить питання про зменшення видатків на утримання райради. Голова РДА повідомила, що на даний час в райраді є дві вакантні штатні одиниці, які можна вивести зі штату та зменшити видатки на зарплату райради. А зменшену суму перерозподілити між іншими установами, в тому числі на відділ освіти, у якого наразі кредиторська заборгованість. Далі Тетяна Козак зачепила і територіальний центр та детально розповіла, що добре усвідомлюючи про кредиторку, яка в Лугинах вже стало нормою, директор терцентру заклав в штатний розпис собі та головному бухгалтеру 50% надбавки за складність та напруженість в роботі. Також повідомила, що навіть попри закладену заздалегідь складність та напруженість сума кошторису більша на 27 тис.грн, ніж по штатному розкладу.

Про медичну реформу запитала і у депутатів, і у головного лікаря ЦРЛ Голова РДА, не зупиняючись, запитала у присутніх що ж ними було зроблено з липня 2019 року до даного часу. Очільниця райдержадміністрації наголосила, що якщо приводом позачергової сесії є висловлення їй недовіри за два місяці її роботи через відсутність коштів на придбання комп’ютерів для завершення медичної реформи, то що ж тоді робили всі депутати і головний лікар впродовж минулого року. І тут цікаве. Чіткої відповіді ніхто не надав. І як стало відомо пізніше, то навіть при прийнятті бюджету на 2020 рік ніхто таких призначень не закладав! Отож, виходить, про які кошти йде мова і яку недовіру? Погано спланована акція чи погано зіграна сцена провалилась із тріском. «Шоу» відклали до 13.02.2020 р.. Можливо на цей раз вже краще підготуються.

Зарплати по-Лугинськи


На запити наших журналістів надійшли відповіді з РДА щодо заробітної плати державних службовців. І чесно кажучи, вражає. У 2018 році головні спеціалісти, у яких посадовий оклад був 4100грн. отримували в середньому.

10 тис. грн. Начебто надбавки і передбачені законодавством, але за які такі заслуги? А можливо за численні порушенні це так по Лугинськи, по «своєму» і для своїх? Але зі спеціалістами то вже нехай.

Керівник апарату РДА у 2018 році заробив 236819 грн. у Лугинах. І як нам повідомили в РДА, при звільненні, в акті прийому-передачі справ та матеріалів жодної справи чи документів не передав, бо нічого було передавати, людина просто пересиджувала на робочому місці.

Перша заступниця Ренкас О.І., також, у 2018 році заробила немало – 282191грн. Та й у 2019 при звільненні лише розрахункових - 100 тис.грн., загалом за 2019 – 333тис.грн. Але, як виявилось, цього Ренкас все ж таки було мало! Редакція володіє точною інформацією, що при звільненні пані Ренкас Олена Іванівна зазначила в заяві на звільнення виплатити їй 6 середніх заробітків! Але новопризначена голова Козак Т.М. не виплатила і не надала дозволу на таке нарахування, спираючись на законодавчі акти, якими не передбачені такі виплати. Тепер розуміємо скільком пані Тетяна Козак «перейшла дорогу» і ще перейде?

Якщо ж повернутись до законодавства, на яке Т.Козак спирається, то такої посади як перший заступник голови РДА не мало бути взагалі, оскільки штатним розписом передбачено усього один заступник і назва такого заступника мала би звучати просто «заступник». Але знову ж таки всі ж «свої» Лугинські, то чому би і не ввести для «своїх» першого заступника, адже різниця в окладах першого заступника і заступника чимала (півтори тисячі гривень). І знову таки новопризначена голова вивела зі штату посаду першого заступника та ввела заступника, як того вимагає законодавство.

І саме цікаве - це як зростала щомісяця зарплата колишнього голови у 2018 році. Так, заробітна плата призначеної на посаду голови РДА Кирийчук Н.М., за неповних 4 місяці у 2018 році, становила 163221грн., при цьому у вересні їй було нараховано 11020 грн., у жовтні - 23275грн, у листопаді – 37324грн.,
у грудні – 91602грн. Прослідковується таке собі непогане зростання щомісяця. Так, лише у грудні 2018 року одна тільки надбавка за інтенсивність в роботі Кирийчук склала 26880грн.! У 2019 році прослідковується ще більше зростання. Так у січні чесно чи не дуже Кирийчук заробила 21076грн., у лютому – 36725грн., у березні – 23593грн., у квітні – 49193грн., травень побив усі рекорди – 124510грн., в червні – 21116грн., в липні – 41862грн., та за пару днів роботи в серпні – 15559грн.

Стосовно зарплат, скажімо чесно, зарплати в Лугинах набагато «крутіші», ніж у обласному центрі.

Ми поцікавились у простих звичайних Лугинчан що ж такого та ще й з такою інтенсивністю робила Кирийчук. Відгуки про колишню голову вразили! Нічого… Люди скаржилися, що керувала заступниця, а Кирийчук лише їздила по своїм справам…

Знаходячись у актовому залі, у якому протікає стеля, валиться штукатурка і від запаху грибка забиває дихання та течуть сльози, питань у нас більше не виникає. Про який розвиток району могла йти мова, якщо в себе над головою не бачили як руйнується будівля. Тріщини на несучих стінах також нікого не бентежать, а вікна в кабінеті просто «вражають». І все це не за один місяць, а роками «накопичувалось». Абсолютно елементарне запитання: чому тоді у 2012-2019 нікому не оголошували недовіру? А може пора звичайним людям прийти і запитати голову райради: що ж робили депутати весь цей час? Але незабаром вибори цих самих депутатів і, напевно, це і розставить усі крапки над і.

Чи прийде «кінець» багаторічній бездіяльності і «жируванню» чиновників Лугинського району

Сесійна зала (зал засідань РДА)


Чи прийде «кінець» багаторічній бездіяльності і «жируванню» чиновників Лугинського району

Вікна в кабінеті голови РДА


Продовження буде, адже новопризначеній голові РДА оголосили «війну». За нашою інформацією, невдоволені працівники та ті, хто попав під скорочення, прийдуть до зали 13.02.2020. Але за наявною інформацію, в акті перевірки чітко зазначено: «звільнення проведено у відповідності до вимог чинного законодавства»…

Артур Звєрєв
Денис Карпюк (фото)

Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини