Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Чужой
Чужой "Мерседес" и две судимости. Как пьяный рецидивист убил целую семью под Киевом

Вчера в аварии под Киевом...

 • Чужой
  Чужой "Мерседес" и две судимости. Как пьяный рецидивист убил целую семью под Киевом

  Вчера в аварии под Киевом...

 • Тренеру з боксу Леонідові Щипцю сьогодні виповнюється 75!
  Тренеру з боксу Леонідові Щипцю сьогодні виповнюється 75!

  А він, як завжди –...

 • У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО
  У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО

  Хто...

 • На пляжі в житомирському гідропарку вже миють автомобілі. ВІДЕО
  На пляжі в житомирському гідропарку вже миють автомобілі. ВІДЕО

  Очевидно, іншим житомирянин не заважало...

Новини
ЯК ЛУГИНСЬКІ «ДІЛКИ» УПРАВЛЯЮТЬ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ
ЯК ЛУГИНСЬКІ «ДІЛКИ» УПРАВЛЯЮТЬ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ
9 березня 2020
Не один місяць наші журналісти спостерігають за ситуацією у Лугинському районі. І після побаченого розпочали проводити журналістське розслідування. Наша редакція висвітлювала вже не один матеріал про свавілля у цьому «славному» райончику. А прославився він корупцією, відмиванням та розтрачанням коштів, у тому числі з державного бюджету.

Так, якщо до слова, то район і РДА вже більше 7 років обіймають останню сходинку серед 28 місць. І це останнє, 28-е, нікого не бентежить взагалі. Крім того, майже всі депутати районної ради, і державні службовці райдержадміністрації, посміхаючись, спокійно підтверджують таку статистику. Для здорового глузду посмішки тут несумісні, але маємо те, що маємо.

ЯК ЛУГИНСЬКІ «ДІЛКИ» УПРАВЛЯЮТЬ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ


Як показує практика, дуже сумна практика, то це і не дивно, адже про який рейтинг може йти мова, якщо рівень працюючих в РДА бажає кращого, а точніше рівень цей – нижче нуля. Державні службовці не тільки пишуть з помилками та не можуть скласти прості речення, не кажучи вже про складнопідрядні, вони просто не розуміють про що йде мова. Вдумайтесь, більшість людей, які перебувають на посадах державної служби, не просто не відповідають займаним посадам, а й не розуміють про що йдеться у запитах чи інших документах! Проблематично для таких службовців навіть елементарну відповідь-відписку підготувати. Про «грамотність» і компетентність судіть самі: у довідці про зарплату, а точніше в одному реченні головний бухгалтер допускає 6 помилок!

ЯК ЛУГИНСЬКІ «ДІЛКИ» УПРАВЛЯЮТЬ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ


Та, не дивлячись на це, фінансування на утримання таких працівників проводиться щомісяця і впродовж десятиліть з державного бюджету. І, як ми вже висвітлювали раніше, заробітні плати в Лугинській РДА вражають. Особливо попередньої голови адміністрації, а це так собі не мало, не багато з державного бюджету 120 тис. грн в місяць в якихось собі Лугинах. І, як не дивно, державний бюджет все це витримував. І все можна було б зрозуміти, якби були досягнення. Але обіймати останнє місце серед інших РДА та районів – це дійсно «досягнення», адже не кожен зможе досягнути такого «результату», а точніше скотитись на останню сходинку. Такі таланти, як показує практика, є лише у лугинських «правителів», «сірих кардиналів», а може «могильників». Напевно, останнє більш підходить, адже район «на колінах». Повірте, все справді дуже сумно!

Новопризначена прийшлась не до смаку лугинським «ділкам»

Коли ж у грудні 2019 року Президент призначив головою Лугинської РДА Тетяну Козак, то у декого почала «земля горіти під ногами». Ось тут і почалось. Про неї відразу, не приховуючи навіть цього, почали збирати інформацію. Збентежили лугинських «ділків» позитивні характеристики цієї, як її вже називали в ЗМІ, тендітної жінки. Але тендітна вона лише зовні. В минулому ця жінка працювала в рубриці соціальних розслідувань у всеукраїнських ЗМІ. Вона не боялась ні губернатора, ні інших посадовців, ні навіть президента на той час. Після її розслідувань дуже швидко зняли з посади голову ОДА Машковського, позаводили кримінальні справи на інших і декому прийшлось відшкодувати кошти до бюджету. Серед наших колег вона дійсно занадто смілива і незламна. До того як стала кореспондентом також мала бездоганну репутацію.

Ми також поцікавились у колишніх роботодавців щодо порядності та чесності Тетяни Козак. Можливо їй і не сподобається, що про неї збирають інформацію, але ми були вимушені це зробити. Від колишніх роботодавців ми почули таке: компетентна, дуже грамотна, розвинута, не стоїть на місці, працює на результат, принципова людина, не зупиниться ні перед чим. Напевно саме це і злякало лугинських злодіїв бюджетних коштів і не тільки.


Про те, що голова РДА викрила безліч порушень, а точніше злочини, новини дуже швидко розповсюдились по Лугинському району. Запанікували не тільки працівники РДА і депутати, але й ті хто називає себе «сірими кардиналами».

Так, не соромлячись, «сірим кардиналом» себе називає нотаріус, який колись працював у цій же «славетній» РДА. Наш кореспондент під виглядом відвідувача був шокований, коли почув, як нотаріус у своїй приватній конторі в Коростені по телефону вирішує кого потрібно призначати головою РДА, кого заступником і що Т. Козак вже «списали». Нотаріус наче помічник нардепа, принаймні себе так називає. Коли ж нардеп приїжджає, то нотаріус завжди супроводжує його і докладає про обстановку у районі. Напевно, про те, що район практично вимирає, не докладає, бо інакше було би все по іншому. А може, особисті справи важливіші, ніж район?

Слідуючий «кардинал» - це обласний депутат, який також виходець з цього ж Лугинського району. У район він їде до голови райради і голови ОТГ та виключно у своїх справах. Лугинчани скаржаться, що має торфозавод і що проводить видобуток торфу. Хоча за нашими запитами, офіційного дозволу на це не має. Але має папірець щодо добування верхнього шару, тобто 10-15 см. По факту ж обстеження вказують, що видобування проводиться не за папірцем, а як справжній видобуток корисних копалин ( глибиною 2-3 м).

Сестра цього ж обласного діяча-депутата працевлаштована начальником управління праці в Лугинській РДА. За освітою зоотехнік, але працює з мільйонами бюджетних коштів. Саме така керівниця та родичка облдепутата не один рік поспіль допускає кричущі випадки, коли приймає довідки селищної ради, на якій друкують підпис голови РДА! І раніше голови РДА таке підписували. Вдумайтесь! Якщо керівник не розуміється в елементарному, а це простіше простого: на документі, що виданий іншою установою, а в даному випадку на довідці селищної ради, голова РДА не може ставити свій підпис. Рівень підготовки та компетентності говорить сам за себе. Мабуть, іншої особи для такої роботи не знайшлося. За нашою інформацію, і її не спростувала голова РДА, наприкінці грудня сестра депутата просила новопризначену очільницю прийняти на посаду керівника апарату її двоюрідного брата, дружина якого працює в сусідній Коростенській РДА. Голова не прийняла. А цей «сніжний ком» ставав все більшим і більшим.

А ще голова звільнила заступницю і інших осіб, які не знали чим зайнятись на робочому місці. Потім скорочення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України і маса невдоволених, по суті, бездіяльників. А ще виправлення помилок тим, у кого проблеми із граматикою, стилістикою і взагалі із написанням елементарних відписок, а це не повірите, але у всіх до одного працівників Лугинської РДА.

А потім затвердження штатних розписів, кошторисів, зайві відділення терцентру, розподіл видатків, кредиторська заборгованість, перерахування коштів на незареєстровані установи, списання бюджетних коштів на ремонти і т. д. А головне, що голова РДА не допускає зайві перерахування і тут в наступ пішли всі, навіть ті, хто колись між собою ворогував. Але усі вони об’єдналися проти однієї жінки.

Спочатку голову залякували криміналітетами, потім натякали, що ті, хто попадає у шахти у В. Дивлині живими не виходять звідти.

А коли жителі району голові надали відео, де службові авто і хлопці у погонах супроводжують нечіпований ліс, то Тетяні Миколаївні оголосили справжню війну.
Т. Козак і з шахтами у В. Дивлині стало зрозуміло, хто «накладає лапки» на них. І це зовсім не сторонні люди.

Нехитрі схеми із недовірою голові провалились із тріском. Голова «проїхалась» майже по всім. Але в залі засідань були присутні два працівника/інформатора СБУ та керівник місцевої поліції! Ніколи не було такого, щоб на звичайну сесію приходили такі особи, але на Тетяну Козак їх запросили. Абсурд! Але така вона гірка правда.

Голова відкрито заявила, що рішення районної ради буде оскаржувати щодо недовіри, оскільки депутати райради не можуть втручатись у процес прийняття, звільнення чи переміщення державних службовців, оскільки ці процеси врегульовані лише Законом «України «Про державну службу». Саме це начебто і спонукало недовіру депутатів до голови.

На другій сесії за Тетяну заступився вже сам голова ОДА. Шоу чи звільнення голови не сталося. І тоді депутати, яких використовують і досі, придумали іншу нехитру історію.

ЯК ЛУГИНСЬКІ «ДІЛКИ» УПРАВЛЯЮТЬ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ


«Від нас вимагають Вас звільнити»

Саме таку фразу голова РДА почула в обласній адміністрації. Причину посадовець не назвав. Це підтвердила сама голова і пообіцяла надати коментар для наступної публікації. До речі, на запитання чи в курсі голова ОДА про такі заяви щодо вимог на звільнення, Т. Козак відповіла, що не знає. Можливо і не знає, що відбувалось поза її спиною, але наші журналісти все ж дізнались правду.

До чергового «нехитрого шоу» лугинські «ділки» готувались заздалегідь. У понеділок заступник обладміністрації Федоренко В.І. приїздив наче на відкритий прийом у Лугинський район. Але до прийому, провів закриту нараду з працівниками РДА, навіть місцевим ЗМІ не дозволили бути присутніми на ній, оскільки в. о. керівника апарату РДА Марія Рябчук, за погодженням з Володимиром Федоренко, заявила, що буде проводитись закрита нарада із працівниками РДА. При цьому голова РДА перебувала у лікарні. Так за її відсутності, вибачте, але як «позорні криси», вирішували бути чи не бути на посаді голови Т. Козак.

Враховуючи статус заступник ОДА, мав би розібратись і, принаймні, дочекатись перевірки Держаудитслужби, але де там.

ЯК ЛУГИНСЬКІ «ДІЛКИ» УПРАВЛЯЮТЬ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ


(На фото основні дієві особи, які залишились на закритій нараді для продовження вкладати у вуха В. Федоренку негативну і не зовсім правдиву інформацію).

Не розбираючись та не приймаючи до уваги численні порушення в роботі працівників РДА та злочини, а лише слухаючи несинітницю, яку «вливали у вуха» Федоренку, він прийняв сторону бездіяльніків і просто неграмотних осіб, які роками кочували із відділу у відділ.

Виникає звичайне питання: для чого така ОДА, якою управляють лугинські злодії? І чи не соромно такому заступнику голови ОДА?

А поки що жителі району направили заяву Президенту, аби гарант розібрався чи можна звільняти за правду і скільки можновладці будуть покривати злочини на місцях.

У цій ситуації залишається тільки побажати Тетяні Козак витримки, натхнення і сил!

Богдан Ліщинський

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини