Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
В АТО пришли с Майдана, из Донецка и Крыма: сослуживец рассказал о погибших в Новоселице военных. ФО ...
В АТО пришли с Майдана, из Донецка и Крыма: сослуживец рассказал о погибших в Новоселице военных. ФО ...

Во вторник, 26 мая, 27-я...

 • В АТО пришли с Майдана, из Донецка и Крыма: сослуживец рассказал о погибших в Новоселице военных. ФО ...
  В АТО пришли с Майдана, из Донецка и Крыма: сослуживец рассказал о погибших в Новоселице военных. ФО ...

  Во вторник, 26 мая, 27-я...

 • В Бердичеве муж погиб, так и не успев спасти свою жену: трагическая гибель бердичевлян Анатолия и Ол ...
  В Бердичеве муж погиб, так и не успев спасти свою жену: трагическая гибель бердичевлян Анатолия и Ол ...

  В нашей жизни редко встретишь...

 • Готуємося до сесії: з ким єднаємось, чи проти кого «дружимо»?
  Готуємося до сесії: з ким єднаємось, чи проти кого «дружимо»?

  Кожна сесія, яка проходить напередодні...

 • Рембо по кличке «Кацап». Все подробности и версии ужасного побоища в Попельнянском районе
  Рембо по кличке «Кацап». Все подробности и версии ужасного побоища в Попельнянском районе

  Житель Новоселицы Попельнянского района, расстрелявший...

Новини
ДРУГИЙ ЕТАП МЕДИЧНОГО РЕФОРМУВАННЯ РОЗПОЧАВСЯ 1 КВІТНЯ. НАЧЕ, ЯК ЖАРТ?
ДРУГИЙ ЕТАП МЕДИЧНОГО РЕФОРМУВАННЯ РОЗПОЧАВСЯ 1 КВІТНЯ. НАЧЕ, ЯК ЖАРТ?
2 квітня 2020
На календарі 2 квітня 2020 року, а це означає, що в Україні вже другий день як вступив у дію Другий етап реформи вітчизняної системи охорони здоров’я. Від вчорашнього дня в Україні стартувала Програма медичних гарантій, куди входить перелік медичних послуг, які Українська держава гарантує своїм громадянам у випадку потреби медичної допомоги. Як реально діє запроваджена Програма медичних послуг на Житомирщині і що про неї знають пацієнти лікарняних закладів та установ нашої області?

По-перше, Україна опинилась у середовищі поширення пандемії захворюваності на коронавірусну інфекцію, яка вразила більшість країн світу. Практично всі сили та можливості вітчизняної медицини, а разом із тим і всі ресурси вітчизняної економіки сьогодні працюють в умовах запровадженого карантину, як найважливішого інструменту протидії коронавірусній інфекції. За таких умов упродовж останньої декади березня 2020-го року неодноразово лунали пропозиції відтермінувати (зачекати) із стартом другого етапу реформи медицини в Україні. Але березень минув, коронавірус продовжує в Україні потужно наступати, а старт Програми медичних гарантій ніхто не скасовував. З іншого боку, важко сказати, наскільки готова сьогодні вітчизняна галузь охорони здоров’я до практичного виконання Програми медичних гарантій. На Житомирщині лише сьогодні, 2 квітня, оприлюднено інформацію про те, що окремі лікарняні установи та заклади Житомирської області уклали угоди із Національною службою здоровя України (НСЗУ).

Першою таку інформацію про угоду із НСЗУ на своєму Інтернет-сайті оприлюднила лікарня №2 міста Житомира. На сайті цієї лікарні зазначено, що угода із НСЗУ передбачає надання медичних послуг згідно Програми медичних гарантій за 12-ма пакетами медичної допомоги. Загалом таких пакетів Програма медичних гарантій має аж 26. Наразі відомо, що Житомирська міська лікарня №1, так само, як і Житомирська обласна клінічна лікарня , також уклали відповідні угоди із НСЗУ щодо надання спеціалізованої та вузькоспеціалізованої медичної допомоги пацієнтам, що отримали направлення від сімейного лікаря. Проте скільки саме пакетів із Програми медичних гарантій може надавати своїм пацієнтам та ж Житомирська лікарня №1 чи обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського, точно невідомо, а на сайтах цих лікарняних закладів поки що детальної інформації щодо старту 2-го етапу медичної реформи в Україні НЕМАЄ. Така ж ситуація і в регіонах Житомирської області. У своїй переважній більшості лікарняні заклади Житомирщини , які уклали відповідні угоди із НСЗУ, поки що так і не повідомили своїх потенційних пацієнтів про конкретну кількість пакетів медичної допомоги, які вони зможуть надати у 2020-му році згідно Програми медичних гарантій.

Чим саме можна пояснити такий неквапливий і точно непереконливий старт другого етапу медичної реформи в Україні? Звісно і найпершим чином – пандемією коронавірусної інфекції, яка поки що лише нарощує свої реальні обсяги в умовах всієї України. Адже саме заходи із протидії поширенню коронавірусу затьмарили собою усі інші проблеми, які дошкуляють вітчизняній системі охорони здоров’я. Ну, а старт Програми медичних гарантій поки що виявився суто декларативним. Виконуюча обов’язки керівника НСЗУ Оксана Мовчан увечері, 1 квітня 2020-го року, під час телеефіру одного із каналів зауважила, що лікарняні заклади та установи вже готові виконувати Програму медичних гарантій, але як саме і наскільки реально – сказати важко. Ні у Житомирі, ні на Житомирщині загалом поки що немає жодної інформації щодо конкретних прикладів практичного виконання Програми медичних гарантій. Хоча, зауважимо, керівники управління охорони здоров’я Житомирської ОДА щодня мають зустрічі – брифінги із представниками засобів мас-медіа. Очевидно чиновникам від медицини на Житомирщині поки що нічого сказати у стосунку практичного виконання Програми медичних гарантій. Тим паче, що й команди чи вказівки від найвищого обласного начальства стосовно реальних кроків по «медичних гарантіях» також не було.

ДРУГИЙ ЕТАП МЕДИЧНОГО РЕФОРМУВАННЯ РОЗПОЧАВСЯ 1 КВІТНЯ. НАЧЕ, ЯК ЖАРТ?


На головну сторінку

«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини