Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі

У дворі однієї з багатоповерхівок...

  • Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі
    Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі

    У дворі однієї з багатоповерхівок...

  • Сьогодні святкує день народження відомий овручанин Віталій Юшкевич
    Сьогодні святкує день народження відомий овручанин Віталій Юшкевич

    Віталія Юшкевича добре знають, люблять...

  • Чоловік, в якого стріляли на Польовій у Житомирі, помер у лікарні
    Чоловік, в якого стріляли на Польовій у Житомирі, помер у лікарні

    43-річний житомирянин, замах на вбивство...

  • У Житомирі прямо зараз транслюється російська телепрограма «Взгляд Панченко»
    У Житомирі прямо зараз транслюється російська телепрограма «Взгляд Панченко»

    У Житомирі прямо зараз транслюється...

Новини
Факт. Как перевести помещение из жилого в нежилое?

Факт. Как перевести помещение из жилого в нежилое?

28-07-2020
Сегодня в Украине возможен перевод из жилого в нежилой фонд квартир, расположенных в многоквартирных домах. При этом следует соблюсти ряд условий относительно этажности квартиры, наличия у владельцев другого места для проживания, а также планируемого применения нежилого помещения.

Какие объекты недвижимости можно перевести в нежилой фонд?
Каждый полноправный владелец жилого объекта недвижимости может перевести его в нежилое помещение. Однако при этом объект должен соответствовать следующим условиям:

Квартира, которую планируют перевести в нежилой фонд, должна находиться на 1-ом, 2-ом или цокольном этаже. Нежилые помещения не могут быть расположены над жилыми квартирами. Именно поэтому на 2-ом этаже перевод жилого в нежилое возможен тогда, когда на 1-ом также расположены нежилые помещения. На 3-ем этаже разрешается совершать перевод жилого в нежилое исключительно для творческих мастерских или студий.

Одним из обязательных требований является организация отдельного входа и пандуса для людей с ограниченными возможностями. Вход не должен совпадать со входом в жилые помещения многоквартирного дома.

В квартире, подлежащей переводу в нежилое, никто не должен жить. У владельцев имущества должна быть другое жилье, площадь которого в пределах установленной законодательством нормы.


Невозможно использовать квартиру в качестве нежилого помещения в следующих случаях:

если здание находится в аварийном состоянии;

многоквартирное здание относится к памятникам архитектуры;

квартира находится под арестом, в залоге или других обременениях.


Какие объекты не разрешено размещать в многоквартирном доме?
Следует знать, что имеются ограничения на размещение некоторых объектов в жилых многоквартирных домах. К ним относят:

туалеты общего пользования;
пункты приема вторсырья;
промышленные цеха;
компании похоронных услуг (однако непосредственно офисы или приемные – разрешается);
производства, от деятельности которых распространяется вибрация, шум, излучение;
компании, использующие в своей деятельности взрыво- и пожароопасные вещества.


Какие есть способы перевести квартиру в нежилое помещение?
Переводить недвижимость в нежилой фонд разрешается без указания ее функционального назначения. Однако, при планируемом использовании нежилого помещения в коммерческих целях, то перевод осуществляется с определенным функциональным назначением.

Перевод квартиры в нежилой фонд – это процесс получения/утверждения определенных документов. Сегодня существует три способа перевести квартиру в нежилой фонд:

Без определения функционального назначения и входной группы недвижимости. Решения о переводе принимают органы местного самоуправления (в Киеве – Киевский городской совет). В этом случае необходимо подготовить такие документы: отчет о проведении техобследования объекта, решение о технической возможности перевода, технический паспорт, выписку из Госреестра прав на недвижимое имущество.

Без определения функционального назначения, но с открытием входной группы. В этом случае необходимо применить общую процедуру оформления реконструкции. В процессе перевода собственник должен собрать такие документы: отчет о техобследовании, решение о технической возможности перевода, предпроектные предложения, градостроительные условия и ограничения, проект на объект, документ об авторском и техническом надзоре, уведомление о начале строительных работ, техпаспорт, договор о долевом участии в строительстве, декларацию о вводе объекта в эксплуатацию и выписку из Госреестра прав на недвижимое имущество.

С определением функционального назначения и с открытием входной группы и без. Для перевода используется общая процедура реконструкции. Прохождение процедуры требует утверждения следующих документов: отчета о проведенном техобследовании, решения о технической возможности перевода объекта, предпроектных предложений, градостроительных условий и ограничений, проекта на объект недвижимости, документы об авторском и техническом надзоре, уведомления о начале строительных работ, техпаспорт, договора о долевом участии в строительстве, декларации о вводе объекта в эксплуатацию, выписки из Госреестра прав на недвижимое имущество.


Какие документы необходимы для перевода жилого в нежилое?
Собственник жилого имущества должен заранее подготовить требуемую документацию для процедуры перевода в нежилое. При наличии совладельцев нужны и их документы тоже. Если среди совладельцев есть несовершеннолетние или недееспособные люди, в обязательном порядке требуется разрешение от органов опеки. В остальном нужны следующие документы:

для физических лиц – паспорт, идентификационный код, для юридических лиц – учредительные документы;
технический паспорт (если получен);
проект строительства (при наличии);
документ, подтверждающий право собственности на объект.


Обращение к специалистам – это гарантия быстрого и надежного перевода недвижимости в нежилой фонд без лишних проволочек!

Як оформити приміщення з житлового в нежитлове?
Нині в Україні можливо переведення житлового фонду у нежитловий, який розташований в багатоквартирних будинках. При цьому слід дотримуватися ряд умов щодо поверховості квартири, наявності у власників іншого місця для проживання, а також цільового застосування нежитлового приміщення.

Якщо Ви не впевнені, що Вашу квартиру можна перевести в нежитловий фонд, рекомендуємо звернутися до фахівців компанії DOZVIL. На першій безкоштовній консультації Ви гарантовано отримаєте відповіді на всі свої запитання!

Яким об'єктам нерухомості можна надати статус "нежитловий фонд"?
Кожен повноправний власник житлового об'єкта нерухомості може перевести його в нежитлове приміщення. Однак при цьому об'єкт повинен відповідати таким умовам:

Квартира, якій планують надати статус "нежитловий фонд", повинна знаходитися на 1-му, 2-му або цокольному поверсі. Нежитлові приміщення не можуть бути розташовані поверх житлових квартир. Саме тому на 2-му поверсі процедура переведення житлового фонду в нежитловий можлива тоді, коли на 1-му також розташовані нежитлові приміщення. На 3-му поверсі дозволяється здійснювати переведення житлового в нежитловий виключно для творчих майстерень або студій.

Однією з обов'язкових вимог є організація окремого входу та пандуса для людей з обмеженими можливостями. Вхід не повинен збігатися із входом у житлове приміщення багатоквартирного будинку.

У квартирі, що підлягає переведенню у нежитлову, ніхто не повинен жити. У власників майна має бути інше житло, площа якого не суперечить законодавчим нормам.


Неможливо використовувати квартиру як нежитлове приміщення в наступних випадках:

якщо будівля перебуває в аварійному стані;
багатоквартирна будівля є пам'яткою архітектури;
квартира знаходиться під арештом, під заставою або має інші обтяження.

Які об'єкти заборонено розміщувати в багатоквартирному будинку?
Слід зазначити про можливе встановлення обмежень на розміщення деяких об'єктів в житлових багатоквартирних будинках. До них відносять:

туалети загального користування;
пункти приймання вторсировини;
промислові цехи;
компанії похоронних послуг (проте безпосередньо офіси або приймальні - дозволяється);
виробництво, від діяльності якого поширюється вібрація, шум, випромінювання;
компанії, що використовують у своїй діяльності вибухо - та пожежонебезпечні речовини.


Які є способи переведення квартири в нежитлове приміщення?
Переводити нерухомість в нежитловий фонд дозволяється без вказівки її функціонального призначення. Однак, при використанні нежилого приміщення у комерційних цілях переведення здійснюється за певним функціональним призначенням.

Переведення квартири в нежитловий фонд - це процес отримання/затвердження певних документів. Нині існує три способи для переведення квартири в нежитловий фонд:

Без визначення функціонального призначення та вхідної групи нерухомості. Рішення про переведення приймають органи місцевого самоврядування (в Києві - Київська міська рада). У цьому випадку необхідно підготувати такі документи: звіт про проведення техогляду об'єкта, рішення про технічну можливість переведення, технічний паспорт, виписку з Держреєстру прав на нерухоме майно.

Без визначення функціонального призначення, але з відкриттям вхідної групи. У цьому випадку необхідно застосувати загальну процедуру оформлення реконструкції. У процесі переведення власник повинен зібрати такі документи: звіт про техогляд, рішення про технічну можливість переведення, передпроектні пропозиції, містобудівні умови та обмеження, проект об'єкта, документ про авторський та технічний нагляд, повідомлення про початок будівельних робіт, техпаспорт, договір на пайову участь у будівництві, декларацію про введення об'єкта в експлуатацію та виписку з Держреєстру прав на нерухоме майно.

З визначенням функціонального призначення і з відкриттям вхідної групи чи без. Для переведення використовується загальна процедура реконструкції. Проходження процедури вимагає затвердження таких документів: звіт про проведений техогляд, рішення про технічну можливість переведення об'єкта, передпроектних пропозицій, містобудівних умов та обмежень, проект об'єкта нерухомості, документи про авторський та технічний нагляд, повідомлення про початок будівельних робіт, техпаспорт, договір про пайову участь у будівництві, декларація про введення об'єкта в експлуатацію, виписки з Держреєстру прав на нерухоме майно.


Які документи необхідні для переведення житлового в нежитлове ?
Власник житлового майна повинен заздалегідь підготувати необхідну документацію щодо процедури переведення в нежитловий фонд. При наявності співвласників потрібні також їх документи. Якщо серед співвласників є неповнолітні або недієздатні люди, в обов'язковому порядку потрібен дозвіл від органів опіки. Далі потрібні наступні документи:

для фізичних осіб - паспорт, ідентифікаційний код, для юридичних осіб - установчі документи;
технічний паспорт (якщо є);
проект будівництва (при наявності);
документ, що підтверджує право власності на об'єкт.

Звернення до фахівців - це гарантія швидкого та надійного переведення нерухомості в нежитловий фонд без зайвих зволікань!

На головну сторінку

«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини