Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Картопляні хитрощі з Овруча
Картопляні хитрощі з Овруча

Учасники гастрофестивалю «Поліська пані Картопелька»...

 • Картопляні хитрощі з Овруча
  Картопляні хитрощі з Овруча

  Учасники гастрофестивалю «Поліська пані Картопелька»...

 • У Житомирській області навчальні заклади закриватимуть на карантин
  У Житомирській області навчальні заклади закриватимуть на карантин

  У Новоград-Волинському районі закриють 29...

 • Офіцер СБУ з Житомирщини став срібним фіналістом Кубку світу з кікбоксингу WAKO
  Офіцер СБУ з Житомирщини став срібним фіналістом Кубку світу з кікбоксингу WAKO

  16-19 вересня 2021 року у...

 • Юрий Романенко: Все это до боли напоминает осень 2013 года. Оппозиция была слабой, а Янукович думал, ...
  Юрий Романенко: Все это до боли напоминает осень 2013 года. Оппозиция была слабой, а Янукович думал, ...

  Борьба Зеленского с Кличко и...

Новини
Вмирає село...

Вмирає село...

7 травня 2021
Жителька Сум Ірина Галета в соцмережі опублікувала зворушливо розповідь про рідне село, яке поступово вимирає та пустіє...

Продовжує пустіти моя малесенька вулиця. Уже сміло можна бігати голяком посеред білого дня, ніхто тебе не побачить, і «дурку» не викличе.

"… Мінус сусідка баба Галя. Коли взимку померла сусідка баба Таська, то баба Галя жалілась своїм родичам, чого та смерть і досі не забирає її. Ось прийшла. Забрала. Ніхто ще звідси живим не вибрався. Как удар молотка, наша жизнь коротка…
кий баба носила за собою на город, сідала і щупала бур'янець. А я все ніяк не звикну, що не кричить телевізор у моєї глухої баби на всю вулицю, і що не ходить вже до мене мірять «давлєння», бо «шось голова не варе і ноги не слухаються»… А у вас, бабо, зараз абрикоси цвітуть. Ви бачите? Якраз ті, що ви просили не спилювать. Перший раз без вас цвітуть… І алича ваша біля колодязя квітне. А двір увесь кульбабками поріс. Жовтими, як сонце. Я їх курям збираю. Можна?

… А баба Галя була невеличкою вправною бабцею. Ще недавно, кільканадцять років тому, підняньчувала мого Вадіка, разом з іншими вуличними бабуськами. Він зовсім маленький сидів між ними на лавочці, весело теліпав ноженятами, і завзято щось їм щебетав, а вони сміялися з його по-дитячому серйозних висловів, і лузали йому з насіння кашки. Потім з двору виходив покійний дід Василь, і грізно щось гримав на бабу Галю, вона слухняно підводилася і йшла робити те, що казав дід. Бо сперечатися з ним було лише марною тратою часу, він тільки ще дужче сердився.

Вони любили першими за всіх посадити картоплю, раніше за всіх прокинутися і сапати на городі, любили раніше впоратись по господарству й посидіти на лавці, голосно обговорюючи домашні справи.

- Шо, Ірко, город пополола? – питає дід, щойно мене забачить..

Ой, діду…а то ви не знаєте, що в мене ще й кіт не качався…хіба ж я можу так як ви – з першими півнями…

- Ірко, пасіть курей! Перегребли мені всі буряки! Ось іди я тобі покажу!

Ой ні, якщо вже мені йти, то краще відразу в двір, бо почнеться дідова «лекція», а я раптом щось бевкну невпопад. Тож треба тікати від гріха подалі… Таким був дід. Та ви його знали.

Останні роки баба Галя на вулицю не виходила, зате ще няньчила в хаті правнучат. Померла тихенько, раз – і все…

Тепер уже, мабуть, сидять там мої сусідоньки у Бозі на лавочці, слухають пташок: баба Таська знову гарно чує, баба Галя знову вміє ходити, у тьоті Люби вже нічого не болить… А дід… Наш дід Василь стоїть біля них, і, як у старі добрі часи, навчає їх життю.

І дивляться на нас зверху. І привіти, напевно, передають. Тільки ми не чуємо. Де вже нам. Ми тут і один одного через раз чуємо…"
, - написала жінка.

На головну сторінку

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини