Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Київська влада просовує закон
Київська влада просовує закон "Про медіа". Зі свободою слова буде гірше, ніж в Росії

Нарешті найпотаємніший міністр набрався сміливості...

 • Київська влада просовує закон
  Київська влада просовує закон "Про медіа". Зі свободою слова буде гірше, ніж в Росії

  Нарешті найпотаємніший міністр набрався сміливості...

 • Житомиряни святкують Медовий Спас. ФОТО
  Житомиряни святкують Медовий Спас. ФОТО

  Житомиряни разом з усією Україною...

 • Житомирська міська рада не продовжила контракт із директором водоканалу Андрієм Нікітіним
  Житомирська міська рада не продовжила контракт із директором водоканалу Андрієм Нікітіним

  Контракт із директором водоканалу Андрієм...

 • Як реагують житомиряни на вимогу газівників заплатити за доставку газу
  Як реагують житомиряни на вимогу газівників заплатити за доставку газу

  "Житомиргаз" ледь не щодня нагадує...

Новини
Могильник із Бучі: Найстрашніше – ховати дітей. Не вірю в бога - він би цього не допустив

Могильник із Бучі: Найстрашніше – ховати дітей. Не вірю в бога - він би цього не допустив

13 червня 2022
Дорослі мужики відмовлялися працювати

Ігор Середа – той самий хлопець у захисному медичному комбінезоні на побаченому багатьма знімку з Бучі: на обличчі молодика, який збирав тіла та ховав убитих та закатованих людей у містечку, назва якого стала синонімом жорстокості, знущань, тортур та смерті, застиг вираз жаху, розпачу та болю.

Могильник із Бучі: Найстрашніше – ховати дітей. Не вірю в бога - він би цього не допустив


Ігор, як сьогодні, пам'ятає перший дзвінок від влади Бучі із запитанням: «Будеш працювати?» І першу могилу там. Доглянута галявина з газоном та посадженими деревами біля п'ятиповерхівки, і посеред цієї весняної картинки з минулого мирного життя – яма з трупом. Тіло жителі, які стали могильниками мимоволі, накрили ролетами з крамниці.

- Того дня ми працювали до 12-ї ночі, - розповідає «КП в Україні» про перші дні після окупації у Бучі 24-річний Ігор Середа. - Це були перші числа квітня. З того часу раніше не закінчували – працювали не те що без вихідних, а з раннього ранку і до глибокої ночі. Дорослі мужики з наших бригад по 40-50 років, відпрацювавши до п'яти днів у Бучі, далі відмовлялися. Там такого надивишся.

З перших днів квітня страшні картинки із, здавалося б, фільму жахів і якимось чином утілені в реальності – такого просто не може бути! – замигтіли перед очима Ігоря чорним калейдоскопом смерті. Тіла вбитих, закатованих у різних станах та з різними травмами... Деяких вже не можна було впізнати. Деякі були без частини тіла, голови. Розум відмовлявся це сприймати.

Розбудять серед ночі

На побачення та посиденьки з друзями у Ігоря часу немає і досі – графік той самий. Підйом – ні світ ні зоря, відбій – далеко за північ. А якщо пощастило повернутися раніше – все одно можуть розбудити о другій ночі з проханням: треба забрати до моргу тіло.

Без експертизи, встановлення причини смерті родичі не можуть отримати всі потрібні довідки, – знімає гумові рукавички втомлений могильник. – Ми чи інша бригада ексгумували тіла, поховані під час окупації у дворах, збирали їх на вулиці – взагалі скрізь, де тільки можна уявити, відвозили їх на експертизу. Потім ховали по-людськи. Але набагато швидше - часу на процесію, як раніше, у нас не було, інакше не встигнеш, адже чекають інші...

Запах латексних рукавичок із тальком Ігор відчуває постійно – це його персональний «кошмар». Його не перебиває навіть сморід солярки під час заправки. Стерильний медичний аромат асоціюється із небіжчиками.

- Нічних жахів у мене немає - я майже не сплю, тож шансів у сновидінь небагато, - стомлено усміхається Ігор. – Буває, звичайно, що вже зроблена «робота» постає перед очима…

Ігор згадує – було морально тяжко ховати молодих знайомих, убитих під час окупації. Перед очима стоїть обличчя однокласника Максима, якого зарізали на вулиці на самому початку після приходу російських військ.

Могильник із Бучі: Найстрашніше – ховати дітей. Не вірю в бога - він би цього не допустив

У мирний час Ігор брав участь у мітингах та патріотичних акціях


«Після похорону дитини не міг сісти за кермо»

Ігор Середа живе в Немішаєвому – селище між Бучею та Бородянкою. Російські війська влаштувалися тут із перших днів війни. Одного місцевого мешканця застрелили – куля пройшла навиліт через грудну клітку. Волонтер Сергій загинув під час обстрілу біля школи, куди він привіз гуманітарну допомогу. Хлопець із паралельного класу Ігоря, волонтер Максим, ще з двома хлопцями підірвався на міні у полі за селом. Везли дрон.

Ще вчора я бачив однокласника Максима на вулиці, а вже сьогодні мені дзвонять: «Убили. Потрібно ховати», - хмурніє Ігор. -Дивишся на його бездиханне тіло... і немає слів.

Але є й дещо гірше – похорон дітей.

- Це найстрашніше, - голос Ігоря починає тремтіти. – Коли ховаєш бабусю - бачиш скорботу родичів, але м'якше до цього ставишся, а коли береш таку маленьку дитинку на руки… Не потрібна бригада з трьох-чотирьох людей, щоб винести тіло, а сам виносиш у цьому маленькому покривальці на своїх руках… Заносиш до моргу, руки трясуться, за кермо потім не можеш сісти і машину завести... Це дуже важко.

Похорони дітей трапляються рідко, але їх Ігор Середа пам'ятає щохвилини від початку до кінця. У Бучі йому не довелося ховати малюків чи школярів, але такі похорони він у цей час спостерігав. На ці випадки за обставинами виїжджали інші бригади.

- Востаннє я ховав дитину минулої осені, - зітхає Ігор. - Це була дівчинка років двох-трьох - вона тільки навчилася ходити... Втопилася в озері за Бородянкою. Якщо говорити про віру… Ось узяти Біблію – дитина до трьох років вважається святою. Але чому ми ховаємо дітей? Чому ми ховаємо молодих хлопців із війни? Дівчина із паралельного класу тільки-но вийшла заміж, народила дитину – їй року немає. А її чоловіка застрелили у машині, коли він вивозив із окупації сестру. Ось чому таке трапляється? Бог би таке не допускав... У Бога я не вірю. Ніхто із нас не вірить. Але ми не сперечаємося і нічого не доводимо на цю тему.

Труни крали

Бригади Ігоря Середи працюють у Бучанському та Бородянському районах. Він директор ритуальної агенції. З темою смерті він стикався з дитинства – раніше агентством керував його батько, тож розмови про похорон були буденністю. Потім батько почав залучати до роботи – і розмови набули реальних обрисів.

- Але такого, як у Бучі, звичайно, я ніколи не бачив, - неохоче згадує Ігор. - Це шок, жах. Потім звикли.

За день до початку війни Ігор замовив та привіз близько 50 трун. Був спокійний – вистачить надовго. У мирний час похорон був навіть не кожен день. Але всі ящики пішли майже одразу після закінчення окупації. Більшість із них Ігор віддавав безкоштовно.

- Я відкрив агентство - там висів замок, і люди знали, що двері відчинені, - каже Ігор. - Зробив це, щоб, якщо комусь щось треба, він міг узяти. Це не той товар, без якого можна було б обійтися. Але я не думав, що труни крадуть... Просто взяв чоловік труну, притяг додому і поставив у себе на горищі. Навіщо? Брали все безкоштовно – гроші мені повернули, може, за десяток трун.

У Бучі та інших постраждалих селах бригади могильників працювали теж безкоштовно. Ніхто не забезпечував навіть дизелем – витратили увесь свій запас.

- Якісь гроші були в запасі, і вже на початку квітня ми знову поїхали за трунами, - продовжує Ігор. – Варшавською трасою підірвали всі мости, довелося їхати Житомирською – а це великий гачок, і витратили на це цілий день. У цей час люди обривали телефон – продовжували шукати тіла.

Загалом таких бригад на Бучанський та Бородянський райони – п'ять-шість. У кожній – по дві-три особи.

«Побачили Бородянку, Ірпінь та Бучу і зрозуміли – нам пощастило»

Селище Немішаєве несильно постраждало – розбили пару будинків у приватному секторі, прилетіло до п'ятиповерхівки.

- Все пізнається у порівнянні – поки сиділи в окупації, думали, що нас сильно обстрілюють, але коли виїхали та побачили Бородянку, Бучу, Ірпінь, то зрозуміли – відбулися легким переляком, – продовжує Ігор Середа. – У селищі загинуло п'ять-сім чоловік, у сусідніх Микуличах – шість-вісім, у Клавдієві вбили жінку та троє волонтерів підірвалися на міні. Ці села належать до нашої ОТГ.

У дитинстві, звісно, Ігор не планував таке своє майбутнє – могильника. Спочатку мріяв стати юристом, здобув освіту у сфері правоохоронної діяльності. Хотів піти до СБУ чи поліції, але розпочинати довелося з податкової. Кіпи папірців не надихали – пішов звідти. Поки що бачить себе там, де працює.

Смерті Ігор, стикаючись із нею щодня, не боїться, якщо каже про свою. Боїться тільки за рідних – маму та сестру – і що коли з ним щось трапиться, вони переживатимуть. Хвилювання у нього є і щодо можливого повторного нападу на Київ.

Не хочемо цього, але ми готові, – зітхає Ігор. - Мама з сестрою точно поїдуть, якщо вони знову на нас підуть. Але це буде вже інша війна, бо наші вже у повній бойовій готовності – на кордоні, скрізь. Не буде такого, що росіяни просто їздять вулицями, будуть бойові дії.

На головну сторінку


Від Альбіна 16 червня 2022 11:48:
БОГ зараз із усіма нами ! Він робить усе , що від нього залежить ! Повірте ! Віра - велика сила проти ворога ! Зло від диявола , який хоче володарювати Світом ! Так було раніше , так є зараз , тому , що Людина має першорідний гріх , від свого сотворення . Пост та молитва - лікі , які сатана не допускає у наші Душі . Тому такі жорстокі випробування маємо зараз . Без сліз неможливо сприймати усе , що відбувається у нашій країні . Добро та любов мають перемогти зло та насилля . Наші Захисники , із любов'ю до своєї Батьківщини , переможуть окупантів , які перейшли кордони України та сіють ненависть та руйнування . БОГ за правду та справедливість !

Від Olga Ishchuk 16 червня 2022 12:26:
Люди часто прикриваються Богом,в намагаються повчати інших тим поняття, якого самітне розуміють. Більшість з таких людей наівіть не читали Біблію, а це, на хвилиночку, більше 60 книг. Якби люди дійсно чиали та аналізували Ветхий, Новій завіт, Псалми царя Давида, книгу чисел, Ієремії і т.д., то зрощуміли, що нам нав'язували чужу ідеологію чого світосприйняття, яке полягае на вбивстві іншних народів, на педофілії, на принижені жінок, інцести. Якщо запитати таку "віруючу" людину, якп сліпа у цій вірі - що є релігією, тотнавіть не зможе цього витлумачити. Або запитати, що розуміє під поняття Бога, то почне блудити на кшталт : Бог то є любов, і т.д., - це не дооугі люди, які не вивчали і не читали ці книжки. Бог, якого описують ці книжни, які є ідеологією евройского світолгяду, який визодить із ідеологіх вибраного і найкращої нації, народу і релігії (то саме робив Гітлер, то саме те раз робить Путін) то не є Бог любові. То є Бог війни. Відкрийте очі, зачність ВИВЧАТИ І АНАЛІЗУВАТИ, а не сліпо приймати те, що вам говорять попи. Крізь, де є ця релігія, яка повстала від цих книжок і такої ідеології - люди зазнали вбивста, руйнації і війни. Бо то є релігія Бога війни. Бо той Бог знищив ваші коріння, ваші знання і зминив ідеологію вашої свідомості, хоча це зроблемо людьми, які прийшли з цією ідеологією. Читайте історію - крещення було вогем і мечем, людей вбивали, які відмовлялися, скідьки людей і жінок вбила інкцізиція, хреутови походи то будо мордерство і забій людей!!! Агов! Во що і в кого ви вірите, і що і кого ви нав'язуєте????

Від Ігор 16 червня 2022 13:36:
"Ось узяти Біблію – дитина до трьох років вважається святою"? Ні , це фейк, такого в біблії не написано! Ми вже народжуємося грішними (недосконалими) ба навіть ще раніше: "Від самого народження на мені лежить провина, мати зачала мене в гріху" (Псалом 51:5); "Хто може народити чистого від нечистого? Ніхто!" (Йова 14:4). На зорі власного існування людство, спровоковане могутньою та бунтівною духовною істотою, обрало шлях незалежності від свого Творця (Буття 3:1-7,22). Заява бунтівників була простою: "Твоя влада нас обмежує, ми самі спроможні досягти успіху керуючись власним розумінням". Аби унеможливити винекнення подібних інцедентів у майбутньому та раз і назавжди покласти крапку у питанні спроможності людей правити собою одноосібно, біблійний Яхве надав бунтівному людству час. Усі розумні істоти з плином часу могли побачити, що влада Бога - найкращий та єдиний шлях до гармонії й щастя його творінь. Усі збитки завданні за часу правління людських урядів будуть відшкодовані: "Померлі твої оживуть, мої мертві встануть.Прокиньтеся й радісно вигукуйте, мешканці пороху! Бо роса твоя - то ранкова роса, і земля дозволить, щоб безсилі у смерті повернулись до життя." (Ісаї 26:19; Івана 5:28,29).

Від Наталия. 16 червня 2022 16:24:
Любая власть не есть свобода!

Від Оксана 16 червня 2022 20:35:
Бог любить нас усіх ми його творіння. Інше питання чи ми любимо Бога. Людина повинна зробити вибір жити з Богом чи ні, а для цього потрібні зміни в самій людині. Найбільший прояв любові до Бога це жити по 10 заповідям і щира віра в те що Він живий і існує. А ВІН ІСНУЄ ЦЕ Я ТОЧНО ЗНАЮ!!!! Все що трапилось з нами це жах, це пекло на землі яке вчинив дявол. Чому так трапилось з нами в нашій країні в мене тільки одна відповідь ми маємо прийти до покаяння! Мене дуже засмучує зневіра у Бога. Дай Боже щоб всі люди які зневірились відчули Божу любов??

Від Yuliana Kotenko 16 червня 2022 23:08:
Жаль хлопця, йому звичайно потрібен психолог після такого, безперечно! Але хід думок не вірний! Але йому так само потрібен Бог! Правда життя така, що на землі є гріх та зло! Бог не винен, що люди обрали гріх та зло, це їхній вибір. Бог тут ні до чого. Та він береже своїх дітей, маленьких діток! І ніхто не викраде їх із руки Його. Просто ми бачимо цю смерть, а Бог немає, бо вони й надалі живі в Нього і живуть там із Ним. І це Його заслуга, Він так захотів, що помер син Його за всіх нас, щоб нам бути там де Він, а не в пеклі огненному! І це велика милість. Скільки було разів в історії землі таких страшних убивств дітей, знаєте???? А скільки їх було принесено в жертву якимось там богам? А скільки християн з дітьми та сім'ями було вбито та роздерто за віру???? І як Бог це припустив? А як Він припускає аборти? Це теж вбивство. Або ви думаєте Він буде робити так як ми хочемо? Може все ж таки треба робити так, як хоче Він?! Скажу одне, що б у світі не відбувалося, Бог кожного буде судимий у справах, кожен дасть звіт особисто Богові. А ще скажу, лихо тому народові, від якого Бог відвернеться! І біда тому народові, через якого приходять такі випробування. Читайте Писання, там багато мудрості та устрою Божого.

Цитата: Yuliana Kotenko
Жаль хлопця, йому звичайно потрібен психолог після такого, безперечно! Але хід думок не вірний! Але йому так само потрібен Бог! Правда життя така, що на землі є гріх та зло! Бог не винен, що люди обрали гріх та зло, це їхній вибір. Бог тут ні до чого. Та він береже своїх дітей, маленьких діток! І ніхто не викраде їх із руки Його. Просто ми бачимо цю смерть, а Бог нi, бо вони й надалі живі в Нього і живуть там із Ним. І це Його заслуга, Він так захотів, що помер син Його за всіх нас, щоб нам бути там де Він, а не в пеклі огненному! І це велика милість. Скільки було разів в історії землі таких страшних убивств дітей, знаєте???? А скільки їх було принесено в жертву якимось там богам? А скільки християн з дітьми та сім'ями було вбито та роздерто за віру???? І як Бог це припустив? А як Він припускає аборти? Це теж вбивство! Або ви думаєте Він буде робити так як ми хочемо? Може все ж таки треба робити так, як хоче Він?! Скажу одне, що б у світі не відбувалося, Бог кожного буде судимий у справах, кожен дасть звіт особисто Богові. А ще скажу, лихо тому народові, від якого Бог відвернеться! І біда тому народові, через якого приходять такі випробування. Читайте Писання, там багато мудрості та устрою Божого.

Від Оля 17 червня 2022 08:22:
Цитата: Ігор
"Ось узяти Біблію – дитина до трьох років вважається святою"? Ні , це фейк, такого в біблії не написано! Ми вже народжуємося грішними (недосконалими) ба навіть ще раніше: "Від самого народження на мені лежить провина, мати зачала мене в гріху" (Псалом 51:5); "Хто може народити чистого від нечистого? Ніхто!" (Йова 14:4). На зорі власного існування людство, спровоковане могутньою та бунтівною духовною істотою, обрало шлях незалежності від свого Творця (Буття 3:1-7,22). Заява бунтівників була простою: "Твоя влада нас обмежує, ми самі спроможні досягти успіху керуючись власним розумінням". Аби унеможливити винекнення подібних інцедентів у майбутньому та раз і назавжди покласти крапку у питанні спроможності людей правити собою одноосібно, біблійний Яхве надав бунтівному людству час. Усі розумні істоти з плином часу могли побачити, що влада Бога - найкращий та єдиний шлях до гармонії й щастя його творінь. Усі збитки завданні за часу правління людських урядів будуть відшкодовані: "Померлі твої оживуть, мої мертві встануть.Прокиньтеся й радісно вигукуйте, мешканці пороху! Бо роса твоя - то ранкова роса, і земля дозволить, щоб безсилі у смерті повернулись до життя." (Ісаї 26:19; Івана 5:28,29).

Перепрошую,до якої релігійної громади ви належите?

Від Олексій 17 червня 2022 10:27:
Дискусія про Бога непроста.
Бог ВСЕМОГУТНІЙ та ЛЮБИТЬ людей.
Тоді хто дозволив темним силам: біса , демонам та сатані мати МОЖЛИВІСТЬ втручатися в людське життя так, що ми навіть про це не знаємо?
Звідки у них ліцензія на свою темну діяльність?
Тому що, коли гвалтують малих дітей на очах матерів, а потім усіх вбивають, виникає питання, БОГ кого саме любить? Всіх, чи вибірково?

Від Kateryna Oros 17 червня 2022 20:43:
Повірте, Бог страждає разом з нами!
«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини