???????????
??? ??????????? :
?????? :
Ві??????? ??????!
Чому житомиряни досі стоять у черзі під
Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

"Немає такого житомирянина, який би...

 • Чому житомиряни досі стоять у черзі під
  Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

  "Немає такого житомирянина, який би...

 • Як воювати, коли влада України заблокувала масове постачання дронів в Україну?
  Як воювати, коли влада України заблокувала масове постачання дронів в Україну?

  Чому владу потрібно вмовляти виконувати...

 • "Якщо Бог врятує і я доживу до нашої перемоги, напевне поїду з країни", - волонтер та воїн із Мелі ...

  Текст Олексія Петрова отримує тисячі...

 • В Оліївці регулярно призначають грошові премії секретарю місцевої сільради
  В Оліївці регулярно призначають грошові премії секретарю місцевої сільради

  Як видно з документів, премії...

??????
Чи витримає дупа наступника голови Нацбанку України?

Чи витримає дупа наступника голови Нацбанку України?

6 жовтня 2022
Читаю, як співають діфірамби Кирилу Шевченку. Мовляв, яка шкода, що влада зливає його, бо не погоджувався бути корупціонером. Професійний, криштальний, ленінець... Нє, про ленінця то я загнув.

Давайте тверезо до події.

Перше.

Чи професіонал Шевченко? Так.

Утримав стабільність банківської системи під час війни? Так.

Але чи єдиний він професіонал? Ні. Професіоналами є і Рожкова, і Пишний, і Мецгєр.

Чи сам він утримав банківську систему? Ні. На нього працює найпотужніша та найінтелектуальніша державна установа в Україні - Нацбанк. Тобто, не треба подвигу - просто працюй як треба, і все утримається.

Чи легко знайти заміну Шевченку? Так. В Україні повно професіоналів. Чому не Гороховський, чому не Наумов, чому не Горбаль?

Друге.

Чи був таким вже незалежним Шевченко? Навіть близько ні.

Усі ці роки він сповідував бойове мистецтво "дати усім". Але якщо у двобої дати усім - це честь, то на посаді голови НБУ дати усім - це щось близьке до борделю. Проте, усі голови НБУ до Шевченка сповідували саме цю дисципліну.

З одного боку - президент та правляча більшість. З іншого - МВФ, якому начхати, хто там президент. З третього - комерційні стосунки, бо навколо живі люди.

Шевченко давав президенту. Друкував на "Велике будівництво" стільки гривні, скільки треба - ще у 2020 році.

Створив схематоз за участі банків, які скуповували ОВДП та отримували рефінанс. З початком війни почав друкувати гривню для бюджету. Телефонували та казали дати гривню в бюджет. Давав. А в чому злочин?

Шевченко давав МВФ-у. Виконував силу силенну вказівок, про які ми навіть не знаємо. Зберіг Рожкову, яку треба було випхати у перший же день. Співпрацював з Рашкованом, який зараз (я гадаю) теж був би не проти сісти у кресло голови НБУ.

Шевченко давав банкам та комерсам. Брав колег до схеми піраміди держборгу. Давав рефінанс. Запровадив облікову ставку 25%, щоб дати надприбутки особливому колу банків. Напевно що закривав очі на різний схематоз, наприклад, на ганебний кредит Укрексімбанку під заставу Sky Mall. Допомагав "пінджакам" із держбанків. Допомогав одній послиці з її (чи не її, як вона каже) банком. Ну і таке інше.

І це лише те, що нам відомо. Напевно, Шевченко має повну шафу типових українськиї шкелетів. Тож він точно не є кришталево чистим.

Отже.

Чи буде кришталевим/ою його наступник/наступниця? Ніт. Тут не справа професіоналізму. Важливо, який вибір робить голова НБУ у ситуації, де кожна сторона вимагає цілком протилежного. І тут вже - роль особистості в історії. Гонтарева була неабиякий профі, а залишила по собі руїни та пограбування українців. Шевченко є професіоналом, але він типовий кон'юнктурний гравець.

Шевченко тримався скільки було сил. Але легко сидіти на трьох стільцях, коли вони стоять поруч та їдуть в одному напрямку. Проте щойно стільці починають роз'їжджатися, тут вже треба бути Ван Даммом, шоб розтягатися у шпагаті. А тут ще з усіх боків хочуть запхати голки у саме не хочу. Тож Шевченко тримався скільки було сил.

Наступник/наступниця буде робити те саме. Подивимось, чи витримає дупа.


Сергій Лямець


Чи витримає дупа наступника голови Нацбанку України?


На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
??????