Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Вночі росіяни обстріляли Київ ракетами
Вночі росіяни обстріляли Київ ракетами "Іскандер"

У ніч на 1 червня...

 • Вночі росіяни обстріляли Київ ракетами
  Вночі росіяни обстріляли Київ ракетами "Іскандер"

  У ніч на 1 червня...

 • Житомирський міський голова зустрівся із Послом Німеччини в Україні. ФОТО
  Житомирський міський голова зустрівся із Послом Німеччини в Україні. ФОТО

  У Надзвичайного і Повноважного Посла...

 • Працівники Укртелекому
  Працівники Укртелекому "доручили" колекторам "вибити" з жительки Чуднівщини борг у сумі понад 50 ...

  Рік тому, я подала заявку...

 • "Слуга народу" Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів

  Народний депутат із фракції "Слуга...

Новини
Паскудненькі уроки історії...Актуально і зараз

Паскудненькі уроки історії...Актуально і зараз

22 грудня 2022
Паскудненькі уроки історії...

Висновків так і не робимо.

Більшовики ладні були надавати фінанси, щоб скинути Павла Скоропадського. Чому це їм було потрібно? Із гетьманською державою у більшовиків були угоди певні. Коли б з’явився новий уряд й нова держава, ці домовленості можна було б скасувати. А після того, як німецькі війська пішли з України, Павло Скоропадський втратив захист. Не було добре сформованої армії. Гетьман тільки почав займатися цими питаннями. До того ж німці чинили перепони в її формуванні. Павлу Скоропадському треба було вирішувати, як діяти далі. Він прагнув порозумітися з Антантою.

Однак Антанта робила ставку на відновлення єдиної Росії. Це розумів Павло Скоропадський. І це була одна з причин того, що 14 листопада він виступив з грамотою-маніфестом, у якому декларував те, що Україна буде частиною Російської федеративної держави. Тобто звернувся до того, що колись пропонувала Центральна Рада. До того ж гетьман сподівався на підтримку російських антибільшовицьких сил. Але таке звернення викликало незадоволення.

Відповідно, цим скористалися його противники із соціалістичного табору. Радикальні соціалісти Микита Шаповал та Володимир Винниченко почали підготовку повстання. Керувала ним Директорія, яку очолював Володимир Винниченко і до керівного складу якої входили соціалісти. З часом у ній на перший план вийшов Симон Петлюра. Директорія заявила про відновлення Української Народної Республіки. 14 грудня вона остаточно повалила гетьманську владу. Директорія, здавалось би, гарно починала, мала значну підтримку. Вона проголошувала популістські гасла, близькі до більшовицьких. Їй вдалося створити на хвилі народного піднесення велику армію. Але забезпечувати її не було змоги. Були спроби порозумітися з більшовиками. Однак ті їх майстерно “кинули”. Їм не потрібна була УНР – навіть із “соціалістичним обличчям”. Їм потрібен був васал-маріонетка у вигляді радянської республіки. В певному сенсі, більшовики породили Директорію. Вони ж і її убили.


Петро Кралюк


Паскудненькі уроки історії...Актуально і зараз

На головну сторінку

«    Червень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Новини