Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирщини поки немає у списку безпечних місць, готових прийняти евакуйованих з Уханя
Житомирщини поки немає у списку безпечних місць, готових прийняти евакуйованих з Уханя

За словами прессекретаря голови ОДА,...

 • Житомирщини поки немає у списку безпечних місць, готових прийняти евакуйованих з Уханя
  Житомирщини поки немає у списку безпечних місць, готових прийняти евакуйованих з Уханя

  За словами прессекретаря голови ОДА,...

 • Винний суддя у олевській трагедії чотирирічної давнини отримав покарання
  Винний суддя у олевській трагедії чотирирічної давнини отримав покарання

  Рокитнівський районний суд Рівненської області...

 • Якою була зарплата у 2019 році в мера Житомира, заступників та керівників управлінь, і скільки вони ...
  Якою була зарплата у 2019 році в мера Житомира, заступників та керівників управлінь, і скільки вони ...

  Зазначимо, що саме в січні...

 • Цікаві факти з декларації та резонансні заяви голови житомирської облдержадміністрації Віталія Бунеч ...
  Цікаві факти з декларації та резонансні заяви голови житомирської облдержадміністрації Віталія Бунеч ...

  Та ще цікавинки з біографії...

Новини
Федералізація чи феодалізація?
Федералізація чи феодалізація?
21 травня 2014
Одне з найбільш поширених питань, яке постійно ставиться в процесі дискусії з приводу зміни територіального устрою України: що означатиме для майбутнього нашої держави федералізації та кому, власне, вона вигідна?

Федеративна форма територіального устрою передбачає, що кожний суб'єкт федерації має свій парламент, свій уряд, свою окрему судову систему, свою конституцію та систему законодавства.

При цьому центральні органи держави позбавлені можливості втручатися в процес формування влади в регіонах, оскільки населення регіону безпосередньо обирає місцевий парламент, зі складу якого і формується місцевий уряд.

Голова місцевого уряду (фактично перша особа суб'єкта федерації) обирається або ж безпосередньо населенням, або місцевим парламентом. Центральна влада не має можливості впливати на порядок формування виконавчої влади суб'єкта федерації.

До того ж за федеративної форми територіального устрою центральна влада не здійснює контроль за діяльністю суб'єкта федерації, який в унітарних державах здійснюється призначуваною з центру адміністрацією.

Слід також згадати, що за федеративної системи організації влади так звані силові структури підпорядковуються безпосередньо органам суб'єктів федерації.

Феодалізм вигідний лише феодалам та їхнім безпосереднім васалам Тож федеративна форма територіального устрою ефективна в тих державах, де влада на рівні суб'єктів федерації перебуває під контролем громадянського суспільства і в умовах постійної конкуренції між регіональними елітами та політичними партіями.

В такому разі зазначені чинники виступають стримуючим фактором надмірної концентрації влади у регіональних еліт.

А от за відсутності ефективних важелів впливу інститутів громадянського суспільства та зосередження економічної і політичної влади у невеликої кількості осіб федеративна форма устрою означає ще більшу монополізацію влади регіональними елітами.

Тому чи не єдиним стримуючим фактором в українських реаліях якраз може бути збереження унітарної форми територіального устрою України.

Адже унітаризм забезпечує можливість центрального керівництва впливати на формування влади в регіонах та на проведення соціальної і економічної політики в регіонах. Таким чином, по суті центральна влада має реальну можливість збалансовувати прагнення регіональних еліт до монополізації своєї влади в регіоні.

До речі, виникнення в період буржуазних революцій унітарної форми територіального устрою було пов'язано з необхідністю ліквідувати систему феодальних відносин.

Надмірна концентрація влади в руках крупних феодалів призводила до слабкості центральної влади. Феодали зосереджували в своїх руках величезні економічні і політичні ресурси, що автоматично робило їх повністю незалежними від центральної влади.

З цієї причини центральна влада вимушена була постійно загравати з місцевими феодалами, які часто цим фактом зловживали, прагнучи отримати додаткові привілеї. Тому за нинішніх умов федералізація України призведе не до демократизації місцевого управління, а швидше означатиме феодалізацію України.

Ну і нарешті, кому вигідно, аби Україна перетворилася на федерацію? Все просто. Феодалізм вигідний лише феодалам та їхнім безпосереднім васалам, які виступають, послуговуючись марксистською термінологію, класом експлуататорів, решта ж населення – це феодально залежне населення, клас експлуатованих.

Зрозуміло, що феодалів і їхніх васалів дуже мало, на порядок більше експлуатованих, які позбавлені засобів виробництва і зводять кінця з кінцями для того, щоб виживати.

Ви ще досі запитуєте, кому вигідна феодалізація, даруйте, помилився - федералізація України? Тоді просто дайте відповідь на питання, хто хоче бути феодалами, чи принаймні васалами феодалів в Україні.
Автор статті: Олександр Москалюк

Джерело статті: ТСН

На головну сторінку

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Новини