Завтра набудуть чинності закони про декомунізацію та статус воїнів ОУН і УПА
20 травня 2015
Закон про заборону пропаганди комуністичних і нацистського режимів та закон, за яким воїнів ОУН і УПА визнано борцями за незалежність України, опубліковано в газеті "Голос України". Відтак, вони офіційно набудуть чинності вже завтра, 21 травня.
Як відомо, 9 квітня Верховна Рада ухвалила закони про декомунізацію українського суспільства, "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років" та "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Ними забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.
15 травня президент Петро Порошенко підписав ці закони, хоча група науковців із різних країн світу закликала не підписувати законопроекти про статус борців за незалежність України у ХХ столітті і про засудження комуністичного й нацистського режимів.
Джерело статті: Українська правда