Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі з'явився новий
У Житомирі з'явився новий "морський" заклад, який входить до загальноукраїнської мережі

А ви вже встигли відвідати...

 • У Житомирі з'явився новий
  У Житомирі з'явився новий "морський" заклад, який входить до загальноукраїнської мережі

  А ви вже встигли відвідати...

 • Аварія на перехресті вулиць Івана Мазепи та Гоголівської у Житомирі. ФОТО
  Аварія на перехресті вулиць Івана Мазепи та Гоголівської у Житомирі. ФОТО

  На перехресті вулиць Івана Мазепи...

 • Під Тетерівкою збили людину. ФОТО
  Під Тетерівкою збили людину. ФОТО

  Тільки що на трасі "Житомир-Чуднів"...

 • До кого у житомирській міській раді приїхали круті позашляховики? ФОТО
  До кого у житомирській міській раді приїхали круті позашляховики? ФОТО

  До редакції сайту Житомир-Онлайн зателефонували...

Новини
ЗАРАЗ ПРАЦЮЙ, ПОТІМ ПОЖИВЕШ: ЯК УКРАЇНЦЯМ ПЛАТИТИМУТЬ ПЕНСІЇ ЧЕРЕЗ 30 РОКІВ

ЗАРАЗ ПРАЦЮЙ, ПОТІМ ПОЖИВЕШ: ЯК УКРАЇНЦЯМ ПЛАТИТИМУТЬ ПЕНСІЇ ЧЕРЕЗ 30 РОКІВ

14 лютого 2017
У найближчому майбутньому українці будуть самі вирішувати, яку пенсію їм отримувати. Так, запланована пенсійна реформа передбачає, що кожен повинен особисто подбати про накопичення коштів для забезпеченої старості. Які нововведення влада хоче запропонувати людям і чи варто побоюватися радикальних змін?

Принцип скарбнички. Головна ідея запланованої пенсійної реформи полягає в тому, що розмір виплат безпосередньо залежатиме від суми коштів, яку людина встигне накопичити протягом трудової діяльності, пише “Обозреватель”

“Новий принцип формування пенсії буде складатися в простій формулі: ти отримуєш стільки, скільки ти вклав. Чим більше вклав – тим більше отримуєш”, – пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, пенсійна реформа розрахована на перспективу і має на меті встановити чіткі правила, за якими люди будуть виходити на пенсію через 30-35 років.

“Ці правила повинні бути незмінні, прості і зрозумілі кожному громадянину України, щоб він міг сам вирішувати. Кожен повинен розуміти, що його майбутня пенсія – це його відповідальність”, – наголосив міністр, додавши, що зараз країна переходить від системи соціального забезпечення до системи соціального страхування.

У свою чергу, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко зазначив, що Україні, крім усього, пора перейти на трирівневу пенсійну систему, оскільки дія одного тільки солідарного принципу в сучасних реаліях не може в повній мірі гарантувати людям навіть щодо забезпечену старість.

“В ідеалі пенсія кожного українця повинна складатися з трьох частин: 60% – солідарна, 30% – накопичувальна і 10% – недержавне пенсійне страхування. А проблема низьких пенсій полягає у тому, що фактично працює тільки солідарна система. І українці отримують лише 60% того, що могли б, якби вже зараз якісно працювали всі три рівня”, – сказав він.

Робота до глибокої старості? Українці побоюються, що незабаром влада може піти на поводу у МВФ і підвищити пенсійний вік, щоб залатати багатомільярдну “дірку” у Пенсійному фонді. Однак Рева запевнив, що дефіцит відомства буде перекриватися за рахунок детінізації економіки, а не через непопулярні заходи, які негативно позначаться на сумлінних платників єдиного соціального внеску.

Такої позиції дотримується і Розенко, який впевнений, що зараз дискусії про підвищення пенсійного віку і страхового стажу для українців абсолютно недоречні.

“Збільшення або зменшення пенсійного віку на рік-два-три або навіть на п’ять глобально на пенсійну систему країни жодного впливу не матиме. Це доводить, наприклад, досвід Польщі, де нещодавно, як відомо, пенсійний вік істотно знизили, проте відчутно ні на економіці, ні на розмірі самих пенсій поляків це не відбилося. це ніяк не вплине і на збалансування бюджету Пенсійного фонду, тому що там мають вагу і значення зовсім інші чинники”, – заявив він.

Більш того, на думку віце-прем’єра, нинішня тривалість життя українців дуже низька порівняно з країнами Європейського Союзу, тому говорити про продовження трудового життя громадян нелогічно.

Чиновник зазначив, що зараз українці виходять на пенсію в 60 років, і цей вік максимально відповідає реаліям нашої країни. Аналогічна ситуація склалася і зі страховим стажем (30 років для жінок і 35 – для чоловіків): ці терміни є оптимальними, а тому їхній перегляд не входить у плани уряду.

Що стосується побоювань із приводу вимог МВФ, то, за словами Розенка, ключовий кредитор нічого не вимагав і не ставив жодних ультиматумів у цьому питанні. Він пояснив, що рекомендація МВФ про підвищення пенсійного віку належить до числа стандартних для багатьох країн. Однак нинішні умови в Україні не дозволяють застосовувати до неї загальну систему координат.

“Ми разом розробляємо стратегію і заходи, які, на нашу спільного бачення, допоможуть реформувати Україну. А ультиматумів у такій стратегії не місце. Та й, врешті-решт, реформи ми робимо не для МВФ або інших міжнародних установ, а для українців, для їхнього добробуту і майбутнього. Тому і повинні дбати саме про них”, – наголосив віце-прем’єр.

За його словами, розмови про ймовірне підвищення пенсійного віку були б виправдані лише в тому випадку, якщо б в країні суттєво покращилися якість і умови життя громадян. Однак у найближчому майбутньому настільки переконливих аргументів у влади не буде.

“Пенсійна реформа в Україні повинна бути проведена, і цього ніхто не заперечує. Я хочу спростувати будь-які твердження і натяки про те, що українська влада погодилася на підвищення пенсійного віку. Ще раз наголошую – підвищення пенсійного віку в Україні не буде”, – пообіцяв Розенко.

Вихід є. Щоб переконати людей у безпідставності страхів про чергове підвищення пенсійного віку, віце-прем’єр розповів, як уряд придумав закрити пролом у бюджеті Пенсійного фонду. Він розповів, що рішення цієї проблеми зрушиться з мертвої точки завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Віце-прем’єр пояснив, що на фінансовий стан бюджету Пенсійного фонду найбільше впливають два основні фактори: малі заробітні плати, з яких сплачуються внески, і те, що багато українців або взагалі працюють у тіні, не сплачуючи жодних внесків, або платять їх із доходів, більшу частину яких отримують “у конвертах”.

“Тому рішення уряду про збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн на місяць є своєчасним і дуже потрібним. Це повинно дати вагомий додатковий ресурс бюджету Пенсійного фонду. І тому вже в 2017 році вперше за останні років 15 ми очікуємо значного зменшення його дефіциту”, – обнадіяв Розенко.

Крім того, підвищення “мінімалки” дозволить не тільки заповнити “мінус” Пенсійного фонду, але і збільшити виплати українським людям похилого віку. У Кабміні вважають, що ця ініціатива є важливою частиною пенсійної реформи, оскільки її повноцінна реалізація дасть можливість спрямувати всі додаткові кошти на осучаснення виплат.

Потрібно сказати, що план влади вельми продуманий і підкріплений вагомими аргументами. Принаймні, на першому місці в ньому – інтереси громадян, а не вимоги кредиторів, якими нас давно лякають. Тепер справа за малим – реалізувати намічені цілі якомога швидше, забезпечивши людям впевненість у завтрашньому дні, а країні – беззбиткову і відповідну сучасним викликам пенсійну систему.


На головну сторінку

«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Новини