Маленька українка, яку цькували чеські школярі, виявилася коростенкою. ВІДЕО
Про інцидент в Чехії навколо...
Уламки російської ракети впали на житлові будинки на Житомирщині, є жертви
У Житомирській області уламки ракети...
Новини
Осіннє рівнодення 2017: традиції і прикмети
19 вересня 2017
Для нас це досить сумна подія, адже осіннє рівнодення означає, що дні з цього моменту почнуть ставати все коротшими і коротшими, а ночі навпаки – довшими. Варто відзначити, що подібних події всього дві на рік: осіннє і весняне рівнодення. Обидва ці свята знаменують астрономічний початок пори року. Проміжок між двома такими подіями (весняними, або осінніми) називається тропічним роком, і триває приблизно 365 днів. До речі, щороку він стає довшим на 6 годин. Ну і, незважаючи на це, осіннє рівнодення щорічно припадає на 22 або 23 вересня.
Осіннє рівнодення 2017: прикмети Вважається, що саме з осіннього рівнодення починається бабине літо, яке триватиме кілька днів, а вже після, погода почне псуватися, і буде все холодніше і холодніше. Крім цього, за прикметами в осіннє рівнодення можна дізнатися, якою буде погода далі. Вважається, що якою буде погода саме в цей день, така ж протримається і всю осінь. Якщо вересень буде теплим і сухим, то так само буде і всю осінь, а зима настане дуже пізно. А якщо ж птахи, в день осіннього рівнодення почали відлітати зі своїх гнізд – це означає, що зима буде дуже швидко і дуже холодною. Так само, в цей день можна було визначити прихід зими по деревам: якщо на березах і горобині вже є жовті листи, то зима буде дуже скоро.
Осіннє рівнодення 2017: традиції свята Зазвичай, у цей день, господині готували дуже багато різних страв, особливо випічки, наприклад, пироги. А свято Осіннього рівнодення майже завжди супроводжувався різними урочистостями: базарами, фестивалями і танцями. А діти в цей день любили прикрашати свої будинки гілочками горобини. І дерево було обрано не просто так, наші предки вірили в те, що гілки горобини володіють магічними властивостями і захищали людей і їх житло від нечисті і різних бід.