Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
С высокой вероятностью можно утверждать, что у нас будут внеочередные президентские выборы
С высокой вероятностью можно утверждать, что у нас будут внеочередные президентские выборы

В Офисе президента есть разные...

 • С высокой вероятностью можно утверждать, что у нас будут внеочередные президентские выборы
  С высокой вероятностью можно утверждать, что у нас будут внеочередные президентские выборы

  В Офисе президента есть разные...

 • На Чуднівському мосту у Житомирі – аварія
  На Чуднівському мосту у Житомирі – аварія

  Тільки що трапилася аварія на...

 • У Житомирі з'явиться новий та відновлять старий маршрут громадського транспорту
  У Житомирі з'явиться новий та відновлять старий маршрут громадського транспорту

  Тролейбусний маршрут №4, що курсує...

 • У Житомирі на перехресті Київської та Театральної знову аварія. ФОТО
  У Житомирі на перехресті Київської та Театральної знову аварія. ФОТО

  Тільки що на перехресті Київської...

Новини
ЯК ПЕРЕВІРЯТИМУТЬ, І В КОГО З УКРАЇНЦІВ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ ПЕНСІЇ

ЯК ПЕРЕВІРЯТИМУТЬ, І В КОГО З УКРАЇНЦІВ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ ПЕНСІЇ

26 червня 2018
В Україні під час години запитання до прем’єра в Раді народні депутати звернулися з проханням розібратися з ситуацією щодо пенсії вченого Ігоря Козловського. Релігієзнавець втратив свою виплату нібито через те, що виїжджав за кордон. Пенсію пообіцяли повернути. У чинному законі є цілий ряд підстав, які дозволяють Пенсійному фонду на час або зовсім скасовувати виплату.

За що можуть забрати пенсію

Чинний закон дозволяє як припиняти, так і відновлювати виплату пенсій, розповідає юрист Олександр Плахотник. Так, 49 ст. закону “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” передбачає: скасувати пенсію може не тільки суд, але і територіальний підрозділ Пенсійного фонду.

“У законі чітко описані випадки, при яких Пенсійний фонд має право призупинити виплату пенсій. Це нормальна практика, яка застосовується і в Україні. Якщо таке сталося, потрібно отримати роз’яснення, звернутися до оргaнів Пенсійного фонду, якщо сталася помилка, що зараз часто відбувається з переселенцями, пенсію відновлять “, – розповідає юрист.

Відповідно до закону, без пенсії можуть залишитися:

Українці, які свої виплати отримали за підробленими документами. Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, в тому числі і пенсіонерів. Крім того, подібну верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд. Правда, порушників, як виявилося, не так вже й багато. Для прикладу, в 2016 році знайшли всього лише 59 пенсіонерів, які отримували виплати за підробленими документами.

Пенсіонери, які живуть за кордоном. “Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України”, – йдеться в законі.

Перетин кордону фіксуються Міграційної службою. У разі, якщо українець був відсутній в країні тривалий час, пенсію на цей період можуть призупинити. Причому, як у випадку з Ігорем Козловським, не факт, що відразу після повернення виплату відновлять. Для цього доведеться звертатися із заявою до Фонду.

Якщо не отримував пенсію 6 місяців поспіль. Також законом передбачено: якщо пенсіонер не отримує свою виплату як мінімум півроку, це може стати підставою призупинити нарахування.

Переселенці, які змінюють місце проживання. “Якщо за результатами перевірки, проведеної підрозділами Державної міграційної служби, буде прийнято рішення про те, що фактичне місце проживання не відповідає офіційним, виплата пенсії буде припинено з наступного місяця”, – пояснили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області. До слова, в чинному законі місце проживання пенсіонера не обмежується, однак з огляду на обставини, що склалися, чиновники припиняють виплати пенсій ґрунтуючись на власних постановах.

З такою практикою не згодні в Верховному суді.
Там прийшли до висновку: припиняти пенсії переселенцям можуть тільки на підставі 49 ст. закону “Про загальнообов’язкове пенсійне забезпечення”. У самому Пенсійному фонді пояснили: гроші потрібно надавати адресно, якщо немає впевненості, хто саме їх отримає і як їх витратять, це може бути вагомою причиною для припинення виплати.

Частина українців втратить право на пенсію, але зможуть отримувати матеріальну допомогу

Вже через 10 років на пенсію зможуть вийти тільки 55% 60-річних. Решті доведеться працювати до 63 або 65 років. Таке нововведення передбачено прийнятою в жовтні 2017 го пенсійною реформою. Тим, хто не запрацює на пенсію, доведеться або продовжити працювати, або задовольнятися соціальною виплатою, розмір якої може бути навіть менше прожиткового мінімуму.

Так, щоб отримати пенсію в 65 років, потрібно мати як мінімум 15 років стажу. Ті, хто заробив від 15 до 25 років стажу, через 10 років будуть виходити на “заслужений відпочинок” тільки в 63 роки. Для пенсії в 60 років потрібно офіційно платити податки до Пенсійного фонду як мінімум 35 років.


На головну сторінку

«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини