Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирський депутат Олександр Величко віддав депутатство своєму колезі із
Житомирський депутат Олександр Величко віддав депутатство своєму колезі із "Батьківщини" Сергію Пи ...

"Домовилися з Сергієм Пидюрою (а...

 • Житомирський депутат Олександр Величко віддав депутатство своєму колезі із
  Житомирський депутат Олександр Величко віддав депутатство своєму колезі із "Батьківщини" Сергію Пи ...

  "Домовилися з Сергієм Пидюрою (а...

 • Предприниматели Житомирской области готовятся к масштабному митингу в Киеве
  Предприниматели Житомирской области готовятся к масштабному митингу в Киеве

  В пятницу, 4 декабря, житомирские...

 • Сергій Форест:
  Сергій Форест: "Ми на порозі буржуазної революції!"

  Вчора, 1 грудня, під стінами...

 • З приходом Тетяни Руденької Житомирська обласна філармонія ожила
  З приходом Тетяни Руденької Житомирська обласна філармонія ожила

  «Колектив філармонії повинен мати гідні...

Новини
Юрій Павленко: Ситуація на українському ринку праці залишається критичною та стимулює бідність в країні

Юрій Павленко: Ситуація на українському ринку праці залишається критичною та стимулює бідність в країні

23 жовтня 2018
На цьому наголосив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Павленко, коментуючи дані Держстату щодо зайнятості та безробіття серед населення України.

«В цілому рівень безробіття по країні дещо скоротився. Водночас, він залишається високим у порівнянні з до кризовим 2013 роком, а сама ситуація з працевлаштуванням в Україні набуває критичного характеру. У першому півріччі поточного року рівень безробіття серед населення 15-70 років сягнув 8,9%, а серед працездатного — 9,3%. У 2013 році це були 7,5 та 8% відповідно. А той факт, що близько 6 млн українців не знайшли роботу в рідній країні та стали заробітчанами закордоном, свідчить, що реальний рівень безробіття в Україні офіційно недооцінено й може сягати 30%», — зауважив парламентарій.

Крім того, для українського ринку зайнятості характерною залишається проблема працевлаштування найменш конкурентної групи населення — молоді та людей предпенсійного віку. У першому півріччі 2018 року серед населення 15-24 років рівень безробіття складав понад 17%, що майже удвічі перевищує середній рівень по економіці. Рівень безробіття серед населення 50-59 років — майже 8%. Показник, що на перший погляд не є жахаючим, результат занадто низької економічної активності: 29,7% людей предпенсійного віку вже втратили надію знайти будь-яку роботу.

«В 15 з 25 регіонів України проблема безробіття стоїть більш гостро, аніж у середньому по країні. Найбільш високий показник, звісно ж, характерний для Луганської та Донецької областей, де рівень безробіття за перше півріччя поточного року перевищує середній показник по країні більш ніж на півтора відсотки. Високий рівень безробіття вже традиційно спостерігається у Волинській та Кіровоградській областях. Близько 10-11% населення 15-70 років не мають роботи у Полтавській, Тернопільській, Чернігівській, Херсонській, Житомирській, Вінницькій та Миколаївській областях»,
— підкреслив Юрій Павленко.

Високий рівень безробіття безпосередньо впливає на Пенсійний фонд та його наповнюваність: за останніми даними, на 100 пенсіонерів приходиться 110 платників єдиного соціального внеску. Обмеженість страхової солідарної системи лише посилює ризики подальшого зубожіння пенсіонерів. З 22% — діюча ставка ЄСВ, до Пенсійного фонду спрямовується 18,84%, а страхова пенсійна система здатна самостійно (без трансфертів з бюджету) забезпечити розмір пенсійної виплати в середньому всього близько 21% від поточного рівня зарплат (в світі прийнятним вважається показник в 40%).

«Враховуючи усе вище зазначене, бездіяльність центральних органів влади у такий ситуації, змушує задуматися над їх компетенцією та політичними мотивами. На нашу думку, в Україні необхідно розвивати середнє та мале підприємництво, тобто створювати нові робочі місця з офіційною «білою» зарплатою європейського рівня. А також гарантувати працевлаштування випускникам вузів і профтехучилищ без досвіду роботи та людям предпенсійного віку — особливо враховуючи те, що згідно пенсійної реформи від нинішньої влади, стаж роботи має чималий вплив на розмір пенсії», — резюмував Юрій Павленко.

Юрій Павленко: Ситуація на українському ринку праці залишається критичною та стимулює бідність в країні

На головну сторінку

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Новини