Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...
Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...

Як з'ясувалося, держслужбовець "трішечки...

 • Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...
  Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...

  Як з'ясувалося, держслужбовець "трішечки...

 • Ніцой: Збулася одвічна мрія селян? Тоді у мене три простеньких питання
  Ніцой: Збулася одвічна мрія селян? Тоді у мене три простеньких питання

  Під покровом ночі, близько першої...

 • У Коростені в чоловіка, що повернувся з-за кордону, підозрюють коронавірус
  У Коростені в чоловіка, що повернувся з-за кордону, підозрюють коронавірус

  Повідомляється, що медики взяли у...

 • ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Іван Грабар:
  ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Іван Грабар: "Буду вдосконалювати захисні маски"

  Перший гість нової програми сайту...

Новини
6 секретів щастя від афонських старців
6 секретів щастя від афонських старців
9 січня 2019
У кожного свої рецепти щасливого життя, але ніхто не стане сперечатися з тим, що головна складова щастя – це душевний спокій та мир. Щоправда, досягти цього в нашому швидкозмінному житті вдається не всім. А от монахи, які живуть на святій горі Афон, мають власні секрети, які допомагають їм почуватися щасливими постійно.
Афон – один із адміністративних районів Греції. Його особливий статус – Автономна чернеча держава Святої Гори – закріплений у чинній конституції країни. Автономна держава складається з 20 православних монастирів. Тут живуть близько двох тисяч ченців. Для порівняння: населення Афону 1917 року становило понад 10 тисяч осіб.
Для православних усього світу Афон – одне з головних святих місць, шанується як земний уділ Божої Матері. Одним із найвідоміших звичаїв чернечої гори Афон є заборона на в’їзд жінкам.
1. Позбутися метушні і обходитися малим
Вічну гонитву за матеріальними благами афонські старці вважають однією з причин багатьох нещасть людини. Адже ми, намагаючись заробити що більше грошей, забуваємо про близьких і друзів, відкладаємо турботу про них на потім, через постійну зайнятість позбавляємо себе спілкування. Якось одному з ченців – Паїсієві Святогорцю - довелося розмовляти з лікарем із Америки. Той скаржився преподобному, що змушений віддавати роботі майже весь час, щоб забезпечити членів сім’ї матеріальними благами. Зрештою лікар задумався, що ця гонитва так і не зробила його щасливим, а навпаки, перетворила життя на біганину по колу.
Таке ставлення до життя позбавляє людину найголовнішого – душевного тепла й затишку, які можуть подарувати лише близькі люди. Адже вдовольнити всі свої запити і бажання ніхто не спроможний, а це породжує чуття невдоволеності життям. Людина починає відчувати постійну тривогу, що їй чогось забракне, не дістанеться. Але ж усе отримати неможливо, а вічна гонитва за матеріальним лише шкоди завдає – вона робить чужими рідних людей, у яких іноді немає часу навіть щиро поговорити.
2. Розвинути розсудливість і розважливість
Мудрі монахи впевнені, що щастя є всередині кожного з нас, а от зовнішні обставини ніяк не впливають на те, наскільки ми почуваємося щасливими. Афонський старець Симеон говорив, що часто ми боремося з уявними перешкодами або небезпеками, які самі ж і створюємо. Потрібно навчитися бачити, що реально становить загрозу, а що ми домислили самі. Боротьба з вітряками тільки забирає сили, виснажує нас, але ніколи не дає ані користі, ані чуття перемоги. Симеон Афонський радив: щоб вистояти у тяжкі моменти життя, потрібно мати тверезий розум і дати лад думкам.
3. Виховати в собі чистосердність і щирість
Однією з найнеобхідніших якостей у людському суспільстві є вміння висловлювати свої почуття без облуди і не збирати в серці злість і ненависть. Проте ми чомусь не квапимося демонструвати ці якості. Афонський святий Нектарій Егінський однією з умов щастя називав щирість і вважав її однією з найцінніших якостей, що зміцнюють душевне й духовне здоров’я.
4. Навчитися прощати
Уміння прощати – неодмінна умова досягнення щастя. Адже прощення, як кажуть афонські старці, - це очищення душі скидання з неї великого тягаря. Кожен із нас знає, як буває тяжко на душі від образ, і яким легким стає життя, коли з’ясовуються всі непорозуміння, настає мир і вороги перестають бути ворогами. Один зі святогорських ченців, Силуан Афонський, говорив із цього приводу: «…якщо ти прощаєш – це значить, що і тобі Господь простив; а якщо не прощаєш братові, то, отже, і твій гріх залишається з тобою».
5. Не тільки отримувати, але й віддавати
Здатність віддавати – одна з найрідкісніших у нашому світі. Людина, що не має такого таланту, прирікає себе на спустошення. Зате той, хто живе не лише для себе, але й для людей довкола себе, дуже рідко щось втрачає. І йдеться тут не лише про матеріальні речі. Можна віддавати людям знання, почуття, думки, життєву енергію або побажання щастя. Адже для того, щоб стати щасливим самому, треба ділитися радістю з ближнім. І якщо людина так живе, життя або Бог неодмінно повернуть їй усе сторицею.
6. Вірити в Бога
Ну і головний секрет щастя, на думку святогорських старців, - це віра і любов до Бога. Саме віра допомагає відчути піклування та підтримку з вишнього світу, а також власну впевненість щодо правильності обраного шляху.

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини