Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Що не так із «несподіваною» перевіркою Степанова житомирських лікарень?
Що не так із «несподіваною» перевіркою Степанова житомирських лікарень?

29 листопада без попередження, як...

 • Що не так із «несподіваною» перевіркою Степанова житомирських лікарень?
  Що не так із «несподіваною» перевіркою Степанова житомирських лікарень?

  29 листопада без попередження, як...

 • У Житомирі на
  У Житомирі на "Чулочці" повісився чоловік. ФОТО. ВІДЕО

  Зараз на місці трагедії працює...

 • Житомирян обурює кричуща безгосподарність міської влади. ФОТО
  Житомирян обурює кричуща безгосподарність міської влади. ФОТО

  Обурені житомиряни продовжують надсилати на...

 • Хто стане секретарем нової Житомирської міської ради?
  Хто стане секретарем нової Житомирської міської ради?

  У п’ятницю обіцяне виконали! Тепер...

Новини
Як прийняти спадщину?

Як прийняти спадщину?

9 березня 2019
ТРЕБА ЗНАТИ
Якщо у вашого родича накопичилися борги і він склав заповіт на все майно, то за законом спадкоємець отримує як права спадкодавця (тобто саме майно), так і його обов’язки, тому будьте готові до того, що за наявності боргів їх доведеться погашати.

ЙДЕМО ДО НОТАРІУСА
Протягом шести місяців після відкриття спадщини (день смерті спадкодавця) спадкоємці повинні подати нотаріусу заяву про те, що вони бажають прийняти спадщину. Якщо людина не заявила, вважається, що вона відмовилася від спадщини. За законом таку заяву можуть не подавати тільки родичі, зареєстровані на одній житлоплощі з померлим. Прийняти спадщину офіційно такі родичі можуть у будь-який час.

Із заявою про прийняття спадщини потрібно звернутися до нотаріуса (державного або приватного) або до органу місцевого самоврядування (в сільській місцевості) і надати такі документи:

- паспорт;
- ідентифікаційний код (ІПН);
- заповіт;
- свідоцтво про смерть спадкодавця;
- документ, що підтверджують родинні зв’язки з померлим (свідоцтво про народження, про укладення шлюбу тощо);
- довідку або домову книгу, яка підтверджує постійне місце проживання померлого і зазначає, хто ще зареєстрований за цією адресою.

Кожен випадок має свої особливості, тому за потреби нотаріус може зажадати й інших документів.

ОФОРМЛЯЄМО ДОКУМЕНТИ
Далі йде підготовка документів про право на спадщину. Зокрема, нотаріус перевіряє за реєстрами, чи подавалася заява про прийняття спадщини.
У житті спадкоємці часто заявляють про прийняття спадщини, але не оформляють її. Причина – великі фінансові витрати на оформлення. Так, раніше за законом спадкоємці другої і наступних черг повинні заплатити податок у розмірі 5% від оціненої вартості майна. З весни 2018 року оформлення спадщини для спадкоємців першої і другої черг не обкладається податком. Оплачується лише послуги нотаріуса.
Кінцевим результатом оформлення є видання свідоцтва про право на спадщину та реєстрації права власності в державному реєстрі майнових прав на нерухомість, тобто тепер спадкоємець стає власником майна.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО Є ІНШІ СПАДКОЄМЦІ?
Крім спадкування за заповітом, законом визначено і спадкування за правом представлення. Наприклад, після смерті матері діти подали заяву про прийняття спадщини або не подали, але були зареєстровані за однією адресою з померлим. Однак спадок так і не оформили, тобто не отримали свідоцтво про право на спадкування і теж померли. В такому разі оформити спадщину можуть уже їхні спадкоємці за законом (як правило, діти). Тут діє право черговості. У першу чергу успадковувати будуть діти, чоловік і жінка, батьки. У другу чергу – рідні брати та сестри, бабуся, дідусь. У третю – рідні дядько та тітка.

На головну сторінку

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Новини