Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Вибори на Житомирщині.
Вибори на Житомирщині. "Мажоритарка" — останні дані. Інфографіка

Опрацьовано майже 100 відсотків...

 • Вибори на Житомирщині.
  Вибори на Житомирщині. "Мажоритарка" — останні дані. Інфографіка

  Опрацьовано майже 100 відсотків...

 • В Житомирській області затримали Toyota Prado з бурштином. ФОТО
  В Житомирській області затримали Toyota Prado з бурштином. ФОТО

  19 липня, під час патрулювання...

 • BMW летел по встречке: искалеченный мотоциклист вынужден доказывать, что не виноват в аварии (фото)
  BMW летел по встречке: искалеченный мотоциклист вынужден доказывать, что не виноват в аварии (фото)

  Об удивительных методах расследования уголовных...

 • Хто перемагає з мажоритарників по округам Житомирської області
  Хто перемагає з мажоритарників по округам Житомирської області

  Це ще не остаточні результати,...

Новини
Кабмін визначив спеціальності, за якими здобувається юридична освіта в Україні
Кабмін визначив спеціальності, за якими здобувається юридична освіта в Україні
2 травня 2019
Особа може вступити до вищого навчального закладу для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, здобутого за іншою спеціальністю.

Здобувши ступінь магістра за спеціальностями «081 Право» та «293 Міжнародне право», особа може обіймати посади або провадити види діяльності, кваліфікаційні вимоги до яких передбачають наявність повної вищої або вищої юридичної освіти, - про це повідомляють на сайті loyer. ua.

Таких висновків дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши в касаційному порядку справу за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування п. 1 постанови КМУ від 1 лютого 2017 року № 53 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 266».

Позивач просив визнати протиправним і скасувати п. 1 цієї постанови, доповнений пунктом 21 такого змісту:

Установити, що особи, які здобули вищу освіту за спеціальностями «081 Право», «293 Міжнародне право» на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівні вищої освіти і яким присуджено ступінь вищої освіти «магістр», можуть обіймати посади або провадити види діяльності, кваліфікаційні вимоги до яких передбачають наявність повної вищої або вищої юридичної освіти.

На думку позивача, через такі зміни до постанови він не матиме права обіймати посади або провадити види діяльності, кваліфікаційні вимоги до яких передбачають наявність повної вищої або вищої юридичної освіти. Так позивач вважає тому, що не здобував ступеня бакалавра за спеціальністю «Право» або «Міжнародне право», а вступив до вищого навчального закладу до магістратури за спеціальністю «Право» на базі диплома про вищу освіту, отриманого за іншою спеціальністю.

Суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, задовольнив позовні вимоги. Проте Верховний Суд не погодився з висновками судів попередніх інстанцій щодо незаконності зазначеної постанови Кабінету Міністрів України в її оскаржуваній частині з огляду на таке.

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду вказала, що відсутність законодавчо закріпленої концепції правничої (юридичної) освіти створює прогалину в законодавстві, а саме не визначено спеціальностей, за якими здобувається юридична освіта в Україні. Отже, очевидно, що положення п. 21постанови Кабінету Міністрів України № 266 (зі змінами, внесеними постановою № 53) усуває цю прогалину щодо визначення поняття «правнича (юридична) освіта».

Підсумовуючи, колегія суддів зазначила, що Кабінет Міністрів України видав у межах своїх повноважень нормативно-правовий акт з питань вищої освіти, створивши механізм реалізації передбачених Законом України «Про вищу освіту» прав осіб, які навчаються у закладах вищої освіти.

За відсутності в чинному законодавстві визначення, за якою галуззю знань та спеціальностями здобувається вища юридична освіта, Кабмін у межах своїх повноважень визначив, що вищою юридичною освітою є вища освіта, здобута за спеціальностями «081 Право» та «293 Міжнародне право».

За правилами перехресного вступу, особа може вступити до вищого навчального закладу для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, здобутого за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань з урахуванням середнього бала документа про вищу освіту бакалавра (ч. 10 ст. 44 Закону України «Про вищу освіту»).

Отже, здобувши ступінь магістра за спеціальностями «081 Право» або «293 Міжнародне право», особа може обіймати посади або провадити види діяльності, кваліфікаційні вимоги до яких передбачають наявність повної вищої або вищої юридичної освіти.

Постанова Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі № 826/9779/17 (адміністративне провадження № К/9901/38/19).

На головну сторінку

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини