Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
УПЦ (нібито не МП): Синод як вирок самим собі
УПЦ (нібито не МП): Синод як вирок самим собі

Українську православну церкву Московського патріархату...

 • УПЦ (нібито не МП): Синод як вирок самим собі
  УПЦ (нібито не МП): Синод як вирок самим собі

  Українську православну церкву Московського патріархату...

 • Тонка крига: на Житомирщині 8-річний хлопчик провалився у ставок і загинув
  Тонка крига: на Житомирщині 8-річний хлопчик провалився у ставок і загинув

  8-річний хлопчик провалився на тонкій...

 • Баканов и другие СБУшники из секты «АллатРа», оборотни и гауляйтеры. Кто сливал Херсон?
  Баканов и другие СБУшники из секты «АллатРа», оборотни и гауляйтеры. Кто сливал Херсон?

  Город уже очистился от большинства...

 • "Пункти Незламності" чи "пункти обігріву"?

  Що про це пишуть житомиряни...

Новини
Володимир Івасюк: зробив українську пісню модною на весь світ

Володимир Івасюк: зробив українську пісню модною на весь світ

10 листопада 2019
ЗАГАДКОВА СМЕРТЬ МИТЦЯ У 30 РОКІВ, ПАЛКИЙ ПАТРІОТИЧНИЙ ДУХ ТА КАТЕГОРИЧНЕ НЕБАЖАННЯ ПИСАТИ МУЗИКУ ДО РОСІЙСЬКИХ ТЕКСТІВ

4 березня композитору Володимирові Івасюку мало б виповнитись 70 років (народився 4 березня 1949-го – зник 24 квітня 1979 року, а 18 травня знайшли його тіло). Його земне життя тривало лише 30 років. Але за цей короткий час він виконав свою місію, зробивши українську пісню модною на весь світ. Феномен Володимира Івасюка – у тому, що його пісні до сьогодні звучать, їх знають молоді люди, сучасні виконавці переспівують. У чому особливість Володимира Івасюка, який досі вражає і захоплює?

За коротке життя Володимир встиг написати 107 пісень, 53 інструментальні твори, створив музику до кількох спектаклів. Та серед них немає жодної пісні російською мовою. Івасюк завзято відмовлявся писати навіть музику до російських текстів, говорячи, що він – український композитор. Коли у 1979 році радянська влада вирішила з розмахом святкувати 325-річчя Переяславської угоди, Івасюку пропонували створювати музику на хвалебну поезію. Українські послужливі віршотворці писали: «Слава! Тебе прославляємо, рідна Росіє, за правду твою, за вірність твою, за братерську любов!» Івасюку пропонували писати музику на ці вірші. Влада очікувала, що Володимир, як і інші, віддасть данину Москві. Але Івасюк був безкомпромісним. Він так нічого й не написав для прославлення горезвісного «возз’єднання». Замість того взявся за створення опери козацької доби. Того ж року Володимир Івасюк помер. 18 травня 1979 року його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Між датою зникнення й датою смерті Івасюка є загадковий проміжок часу.

Офіційна версія – самогубство. Та в неї ніхто не вірить, оскільки є чимало фактів, які вказують на те, що молодий талановитий музикант пішов з життя не зі своєї волі.

24 квітня 1979 року композиторові зателефонували, і він пішов з дому. Володимира знайшли 18 травня: однак не міліція, а випадковий солдат, який наткнувся в лісі на напіввисячий-напівстоячий труп людини. До речі, пошуки велися з 27 квітня до 11 травня. Саме тоді закрили справу № 239, яка чомусь мала назву «Пошукова справа по факту смерті композитора Івасюка».

Імовірно, уже тоді комусь було відомо, де він і що з ним трапилося. Інакше чому пошуки припинили 11 травня, якщо тіло знайшли тільки 18? До того ж, тіло, зняте з петлі, не мало ознак розкладання. Слід від петлі був свіжий. Пізніше дружина поета Ростислава Братуня Неоніла, яка пішла разом з матір’ю композитора у морг, розповіла, що в Івасюка було знівечене обличчя, без очей, поламані пальці й все тіло в синцях.

Але, незважаючи на це, слідчі завзято відпрацьовували версію про само повішення, відкидаючи всі інші. Івасюка намагалися також назвати божевільним, говорили про творчу кризу.

Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Архівів цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно». Попрощатися з геніальним українським композитором прийшли десятки тисяч людей. вони проводжали його українською піснею, якою він жив, яку творив, яку зумів зробити популярною, і разом із тим показав світу милозвучність і чарівність українського слова, показав, зрештою, і Україну. Влада боялась, що похорон Володимира може перерости у бунт.

Як повідомив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, який брав участь у слідчому експерименті щодо смерті композитора, автор «Червоної рути» не міг повіситись самостійно. «Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, що сталася 18 травня 1979 року. Нам було поставлене завдання – встановити, чи міг він сам накласти на себе руки. Тому ми підібрали відповідні умови – в травні в цьому ж лісі на такому ж дереві – і провели слідчі експерименти», - розповів Рувін.

За його словами, для експерименту був знайдений спортивно натренований чоловік, яка за зовнішніми характеристиками відповідав Івасюку. Експеримент поділили на три етапи: перший – визначити, чи міг Івасюк самостійно залізти на дерево, зав’язати ремінь від плаща і опинитися в петлі, друге – визначити, чи міг він зробити це за допомогою когось іншого, і яка саме допомога при цьому була необхідна.

«Слідчий експеримент встановив, що Івасюк не міг сам цього зробити і навіть натренована особа, яку ми залучали, яка підтягується однією рукою, теж не могла цього зробити – зав’язати самостійно пояс і залізти в петлю», - розповів Рувін.

Також був проведений слідчий експеримент з використанням підставок, сходів, стільців, які на місці події знайдені не були, але могли там бути. За результатами експерименту, встановили, що були люди, які сприяли тому, щоб Івасюк виявився в петлі, - дві або три особи.

На головну сторінку

«    Листопад 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини