Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?
Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?

Вся ця провокація нападу Росії...

 • Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?
  Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?

  Вся ця провокація нападу Росії...

 • На Житомирщині обрали делегатів на XXV З’їзд політичної партії «УДАР Віталія Кличка»
  На Житомирщині обрали делегатів на XXV З’їзд політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

  19 січня відбулися загальні збори...

 • Чому мовчить житомирська поліція з приводу останнього дзвінка Тетяни Холодної?
  Чому мовчить житомирська поліція з приводу останнього дзвінка Тетяни Холодної?

  Мешканці Житомирщини досі не відійшли...

 • Что угрожает Украине - война или налоги?
  Что угрожает Украине - война или налоги?

  Друзья! Будет война, не будет,...

Новини
ПриватБанк пояснив, як буде контролювати перекази ФОП грошей з бізнес-рахунку на особистий

ПриватБанк пояснив, як буде контролювати перекази ФОП грошей з бізнес-рахунку на особистий

16 січня 2020
НВ Бізнес запитав у ПриватБанку, де обслуговується 70% всіх ФОПів України, як вони трактують нові правила переказу коштів ФОПів з їх бізнес-рахунків на особисті

Як розповіли НВ Бізнес у прес-службі ПриватБанку, згідно з роз’ясненнями Нацбанку України (НБУ), порядок використання поточних рахунків ФОП для власних потреб носить технічний уточнюючий характер і не містить змін по суті для підприємців.

Нагадаємо, що 2 січня НБУ опублікував текст постанови, якою було заборонено ФОПам витрачати гроші з корпоративного рахунку на свої особисті потреби. В НБУ розраховують, що ці зміни мінімізують ризики фіктивних фінансових операцій, зменшать тіньову економіку і посприяють розвитку безготівкових розрахунків.

У ПриватБанку відзначили, що операції по рахунках ФОП виконуються тільки з урахуванням обмежень, встановлених Положенням про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням (постанова НБУ від 05.11.2014 № 705) та Положенням про ведення касових операцій у національній валюті України (постанова НБУ від 29.12.2017 № 148).

- Обмежень по виплаті чистого доходу ФОП, в тому числі через банкомат за допомогою корпоративної картки немає, — вказується в самому роз’ясненні НБУ.

Щоб використовувати свій дохід для власних потреб в безготівковій формі, ФОП повинен свій дохід перевести на особистий рахунок. Але, якщо підприємець не надасть підтвердження про сплату податків і зборів, відсутність заборгованості по ним, він не зможе здійснити такий переказ. Саме цей момент викликав бурхливу дискусію в суспільстві.

Як уточнили НВ Бізнес в НБУ, для цього потрібно, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит «Призначення платежу» повну інформацію про платіж, вказати про відсутність у нього податкового боргу (вимога пункту 3.7 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою правління НБУ від 21.01.2004 № 22).

Склалося враження, що на банки було покладено функцію податкової служби — перевіряти наявність або відсутність боргів з оплати податків підприємцями.

Але, як зазначили в ПриватБанку контроль за сплатою податків і зборів, і застосування передбачених законом штрафів за порушення податкового законодавства покладено на контролюючі органи, відповідно до статті 191 Податкового кодексу України.

- Банки не відносяться до них, — підкреслили у прес-службі банку.

Крім того, відповідно до вищезгаданої інструкції НБУ № 22, банк не несе відповідальності за достовірність змісту платіжного доручення, оформленого клієнтом, а також за повноту і своєчасність сплати клієнтом податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

- Відповідальність за відповідність інформації, зазначеної в платіжному дорученні, суті операції, за якою здійснюється переказ, несе платник, а в разі її невідповідності має відшкодовувати банку завдану внаслідок цього шкоду, — сказали в ПриватБанку.

У банку зазначили, що ФОП можуть перевірити наявність або відсутність у себе боргів на сайті Державної податкової служби.

- Таким чином, з огляду на вищевикладене, вважаємо: банк не повинен нічого міняти в своїх процесах; контроль платежів здійснюється банком тільки відповідно до вимог, які були встановлені постановами НБУ № 705 (Для операцій з картками) і 148 (Для касових операцій); відповідальність за своєчасну сплату податків покладено на платника податків (клієнт). Контроль за сплатою податків — на контролюючі органи (податкові інспекції), — резюмували в ПриватБанку.

На головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини