Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Тетянин день: що категорично заборонено робити сьогодні, всі прикмети
Тетянин день: що категорично заборонено робити сьогодні, всі прикмети

25 січня православна церква вшановує...

 • Тетянин день: що категорично заборонено робити сьогодні, всі прикмети
  Тетянин день: що категорично заборонено робити сьогодні, всі прикмети

  25 січня православна церква вшановує...

 • Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?
  Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?

  Про скорочення кількості ВНЗ і...

 • Водій автобуса, з вини якого сталася ДТП та загинула акторка
  Водій автобуса, з вини якого сталася ДТП та загинула акторка " Дизель шоу", житомирянка Марина Поп ...

  Компенсацію отримають і актори "Дизель...

 • У
  У "Житомиргаз" пояснили, чому всім приходять платіжки за газ з різними сумами

  Від обсягів споживання залежить плата...

Новини
Кандидати на посаду мера Житомира мають сплатити грошову заставу в розмірі 10,5 тис. грн
Кандидати на посаду мера Житомира мають сплатити грошову заставу в розмірі 10,5 тис. грн
7 серпня 2015
Закон «Про місцеві вибори» 7 серпня опублікований в газеті «Голос України» і з 8 серпня він набуває чинності.

Відповідно до закону, голосування відбудеться 25 жовтня. Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів – 5 вересня.

У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані станом на день опублікування закону.

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування, тобто – 21 вересня.

Висувати кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости можуть місцеві організації партій або самі кандидати шляхом самовисування.

Грошова застава для кандидата на посаду міського голови становить – з розрахунку 4 розміри місячної мінімальної заробітної плати на кожні 100 тисяч виборців відповідного одномандатного виборчого округу.

За даними державного реєстру виборців станом на 31.07.2015 р. в Житомирі зареєстровано 215 616 виборців. Тобто, кандидату на посаду міського голови треба буде внести заставу у розмірі 10 500 грн.

Загальний склад місцевої ради становить при чисельності виборців від 100 тис. до 250 тис. – 42 депутати, тобто у складі Житомирської міської ради буде на 18 депутатів менше ніж зараз.

Кандидатів у депутати висувають політичні партії. Особа не може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі більше ніж до однієї місцевої ради відповідного рівня (більше ніж до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті ради).

Особа може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад та кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости.

Місцева організація партії може висунути особу, яка є членом цієї політичної партії, або безпартійного громадянина.

Районна організація партії може висунути виборчий список кандидатів та по одному кандидату в депутати в кожному одномандатному виборчому окрузі

Передвиборча агітація починається наступного дня після прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів.

Поняття так званого «чорного піару» в законі не визначено. «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію - суб'єкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями», – йдеться в ч. 5 ст. 60.

Виборчий фонд кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого місцевою організацією партії, формується за рахунок їх власних коштів, добровільних внесків фізичних осіб, а також за рахунок коштів відповідної місцевої організації партії. Самовисуванці формують виборчий фонд за рахунок власних коштів та добровільних внесків фізичних осіб. Забороняється робити добровільні внески до виборчого фонду: іноземцям та особам без громадянства; анонімним жертводавцям.

Законом встановлено 5% виборчий бар'єр для партій (на виборах у 2010 році діяв 3% бар'єр).

Джерело статті: Житомир.info

На головну сторінку

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини