Комітет ВРУ з питань соціальної політики підтримав вимоги житомирян, відновити справедливість щодо пенсіонерів, чорнобильців та онкохворих
10 липня 2018
Актуальні для Житомирщини питання були розглянуті під час спільного засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з представниками місцевої влади та громадських організацій міста Житомира й області.
Жителі регіону дуже гостро відчувають скасування пільг та допомог для чорнобильців. Адже на забруднених територіях досі проживає 160 тис. постраждалих, у тому числі майже 50 тис. дітей.
Народний депутат, голова Житомирської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Павленко, в чергове закликав присутніх активізувати роботу у напрямку ухвалення законопроектів, які відновлять соціальну справедливість по відношенню до ліквідаторів та постраждалих внаслідок страшної трагедії.
Юрій Павленко також звернув увагу на необхідність й далі боротися за підвищення пенсій військовим та працівникам правоохоронних органів.
«Починаючи з кінця минулого року акції військових пенсіонерів пройшли у Житомирі, Коростені, Новоград-Волинському, Бердичеві. На Житомирщині знаходиться дуже багато військових частин, а тому питання пенсій захисникам є надзвичайно важливим для області», — зазначив він.
Вже роками в топі болючих питань регіону — онкологічні захворювання та їх лікування. Сьогодні в області кожен 42 хворий на рак. А обласний онкодиспансер, збудований у повоєнні роки, не відповідає сучасним нормам медичного обслуговування, має застарілу матеріальну базу.
Депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Житомирській обласній раді Наталія Рибак звернулася до Комітету з питань соцполітики з проханням посприяти виділенню з держбюджету коштів для придбання лінійного прискорювача, який дасть можливість лікувати людей сучасно та якісно.
Також обговорили необхідність відтермінувати впровадження другого рівня медичної реформи, забезпечити медпрацівників зарплатами та підвищити пенсії працівникам бюджетної сфери.
«Ми домовилися, що проведемо аудит усіх пільг, які у результаті децентралізації передали на місця й розробимо пропорційний розподіл цих зобов’язань між державним та місцевими бюджетами. Усі проблеми Житомира та області, озвучені під час нашого спільного засідання, внесені до протоколу, який буде направлено у Міністерство соціального захисту, уряд та депутатському корпусу», — підсумувала народний депутат, член Комітету з питань соціальної політики Наталія Королевська.