Реклама
Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяРижуково-японський експеримент відродить чорнобильські землі…

Рижуково-японський експеримент відродить чорнобильські землі…

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

Сьогодні в приміщенні ОДА відбулася зустріч губернатора області Сергія Рижука та делегації японської неурядової асоціації «Чорнобиль-Тюбу» в складі членів ради пані Кьоко Томури, пана Масахару Кавати і пана Такаакі Такеучі.
Мова йшла про подальшу долю програми «Ріпак для відродження Народицького району», яка передбачає вирощування ріпаку на чорнобильських землях для зменшення вмісту радіонуклідів. Науковці переконані, що таким чином на цих землях суттєво зменшиться забрудненість вирощуваної сільгосппродукції, а разом з тим і внутрішнє опромінення людей, яке виникає з причин її вживання в їжу. Крім того, ріпакову олію можна використовувати як сировину для виробництва біодизельного палива.
Губернатор пообіцяв з цього приводу, що від експерименту до реалізації область перейде вже до 2012 року, поширивши проект на 300.000 га сільгоспугідь.
Під час зустрічі керманич області за багаторічну допомогу Житомирщині у справі ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС почесною грамотою ОДА нагородив професора-мікробіолога Масахару Кавата.
Дозвольте нагадати, що незважаючи на катастрофічний землетрус і аварію на АЕС «Фукусіма-1», японська асоціація «Чорнобиль-Тюбу» продовжує надавати допомогу нашій області. Власне, сертифікат на 21 000 доларів США благодійний фонд «Заложники Чорнобиля» вже отримав. Гроші розраховані на придбання ліків інвалідам Чорнобиля, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, дитячого харчування немовлятам та медичної апаратури Народицькій лікарні.

Реклама
'Рижуково-японський

'Рижуково-японський

'Рижуково-японський

Реклама
'Рижуково-японський

'Рижуково-японський

Реклама
Читайте також
Передплата тижневика Субота
Реклама