На прадавнє арійське свято Купала у Житомирі буде проведено Перший міський фестиваль “Вишиваночка”, детальніше про який нам розповів його організатор Руслан Коцюбинський.
– Пане Руслане, як ми знаємо, це вже не перша Ваша ініціатива, адже відомо, що у 2010 році Ви вже проводили Парад Вишиванок. Що змінилося з того часу і що спонукало Вас до проведення у цьому році подібного заходу?
– Так, дійсно 2 роки тому я та мої побратими вирішили провести у нашому місті Парад Вишиванок. В Україні такі заходи час від часу проводяться. Натомість у нашому місті досі ніхто не наважувався зайнятись популяризацією традиційного українського вбрання. Та це не завадило житомирянам вдягти традиційний стрій і таким чином вшанувати традиційну українську вишиванку як один із об\’єднуючих елементів українського народу, а крім того, просто гарно провести час разом з однодумцями та поспілкуватися у неформальній обстановці. Цьогоріч наша ініціатива має продовження та виходить на якісно новий рівень.
– Яким буде план святкувань?
– Ми запрошуємо житомирян та гостей міста святкувати прадавнє свято Купала вдягнувшись у традиційне українське вбрання, одним з елементом якого і є вишиванка. Власне це робиться для популяризації нашого традиційного вбрання.
– А що робити тим, у кого немає вишиванки?
– Для них ми створимо можливості її придбати. Також нині існують і футболки з вишивкою, які стають до вподоби всім, хто їх бачив. Проводитиметься і конкурсна програма на знання історії, а також ще багато сюрпризів. Дуже важливо, щоб людина знала не тільки те, що вишиванка це гарно і модно, а й те, що це вбрання є певною святинею, що несе у собі синкретичний зміст.
-Що ж побажаємо Вам, Руслане, сил і наснаги та подальших успіхів у Ваших ініціативах.
ПЕРШИЙ МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ВИШИВАНОЧКА»
План дій :
1) В рамках загальноміського відзначення свята Купала в нашому місті відбудеться Перший міський фестиваль «Вишиваночка».
2) Фестиваль відкриє Житомирський міський голова Володимир Дебой.
3) Парад вишиванок.
4) Конкурси з розігруванням призів.
5) Виставка –ярмарок продукції народних майстрів Житомирського краю.
5) Майстер-клас з вишивки та безліч інших захоплюючих моментів.