Мопеди, моторолери та скутери уже давно ввійшли в наше життя як надійні і відносно недорогі засоби пересування. Однак, щасливий власник новітнього транспортного засобу може одразу ж стати і потенційною жертвою злочинців. Використовуючи елементарні прийоми злодійської справи, крадії можуть дуже просто заволодіти скутером.
Наприклад, власники двохколісних транспортних засобів досить часто залишають їх без нагляду біля будинків чи магазинів. Скутер, загалом, така річ, що тягти його не треба – сів, та й їдь собі. Зловмисник навіть не привертає своїми діями зайвої уваги. Також такий автотранспорт є річчю цінною, якщо навіть продати його задешево, все одно вийде чимала сума.
Як показує аналіз міліцейських зведень, період викрадення “залізних коней” – різний. Якщо автівки викрадають, здебільшого, під прикриттям ночі, то скутери, залишені хоча б на нетривалий час без нагляду, можуть зникати цілодобово: уранці, удень і ввечері. Загалом мототранспорт викрадається найчастіше з вулиць: з дворів магазинів, різних установ, організацій, гаражів, сараїв та інших підсобних приміщень.
Так, лише за останній тиждень до Коростенського міськвідділу міліції надійшло 3 заяви про викрадення двоколісного автотранспорту. 47-річний житель Коростеня залишив свій мопед поблизу магазину, а, повернувшись, виявив його відсутність.
Через декілька днів у 58-річного чоловіка був викрадений велосипед. Особи, які причетні до скоєння цих злочинів, на даний час встановлюються.
Як розповів начальник Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області Віктор Калітка, упродовж весняно-осіннього періоду кількість повідомлень про крадіжки мототранспорту традиційно збільшується. Проте, коли з’ясовуються обставини вчинення злочину, зазвичай, причинами є залишення техніки просто посеред вулиці без нагляду, інколи навіть на тривалий час. Як правило, такі злочини розкриваються швидко, але за умови, якщо заявник відразу повідомляє до міліції про крадіжку, а сам мототранспорт належним чином зареєстрований у районних підрозділах Державтоінспекції й має державний номерний знак.
Тому, аби не потрапити у неприємну ситуацію з викраденням вашого моторолеру, правоохоронці ще раз попереджають, дотримуйтесь елементарних правил безпеки:
– в обов\’язковому порядку обладнайте скутер протиугінними пристроями;
– на час вашого відпочинку ставте мототранспорт в гараж чи інше приміщення, обладнане надійними засувами, або на стоянку, яка охороняється.