Столичні багатії встановлюють у своїх будинках “розумні ліфти” і вішають картини за 100 доларів за 1 кв. см. Про це розповідає “Сегодня”.
Розповісти про те, що є в будинках у віпів і як вони роблять ремонти, виданню погодилися працівники фірми, що спеціалізується на всіх видах обслуговування будинків. Але лише на умовах анонімності, оскільки своїм замовникам вони дають розписку про нерозголошення інформації.
“Перш ніж взяти на роботу людину, всіх докладно інструктують: замовнику задавати мінімум питань, тебе не повинно цікавити, в чиєму ти будинку”, – розповів працівник фірми Сергій С.
Поряд із загальним інструктажем у кожної людини є свої правила, яких слід дотримуватися.
“Наприклад, до замовників з Пуща-Водиці потрібно записуватися мінімум за годину, інакше не пропустять, а на виїзді обов\’язково обшукають металошукачем. У Кончі-Заспі охорона або людина, яка управляє будинком, ніколи не залишать робітника на самоті. Якщо на ремонт потрібна доба – він буде 24 години стояти і спостерігати за тобою”, – говорить Сергій.
Крім того, у всіх віпів є правило: працівники ні за яких обставин не повинні потрапляти на очі господарям.
“В Пущі ось недавно був випадок: я затримався в будинку до 20.00, весь день охорона лежала на диванах, дивилася телевізор, вела себе розкуто, тут дзвінок на мобільний – і всі вмить стали по струнці, підтягнули животи, а мені наказали сховатися в підсобці, де я просидів близько години. Коли вийшов, виявилося – господар приїхав…” – говорить майстер.
Робітників у будини віпів заводять лише через чорний вхід і гаражі.
“Так було, наприклад, у екс-прем\’єра Юлії Тимошенко у будинку в Кончі. Робочих пускали тільки в гараж. Дім займав всю ділянку, для охорони залишалася вузенька стежинка. Коли за Тимошенко заїжджали, машина піднімалася до парадного входу (він знаходиться вище першого поверху), проїжджала крізь будинок і виїжджала зі зворотної сторони будинку”, – говорить Сергій.
У кожному елітному будинку встановлені системи “Розумний будинок”, які дозволяють господареві зателефонувати додому по мобілці і запрограмувати його на обігрів, потрібну вологість.
“У кожного будинку як би вписані в природу: якщо на ділянці є нерівності, то будинок має з одного боку більше поверхів, з іншого – менше. А в садах – скульптури з бронзи, наприклад, у Тігіпка бронзовий олень у натуральну величину”, – розповідає Сергій.
За його словами, у Луценка у квартирі на Старонаводницькій теж багато бронзи – по всій квартирі розставлені статуетки блазнів: один верхи на свині, другий – на троні. У більшості жителів Кончі в двоповерхових будинках стоять керовані голосом ліфти.
“Кажеш: “Піднімаємося” – і ліфт їде”, – розповідає робочий. У заступника голови КМДА Анатолія Голубченка в двоповерховому особняку саме такий. Як він сам розповідав, встановив для зручності: “Я почав відчувати, що спуститися по сходах важко з сумкою”.
Також майже у всіх будинках – антикварні речі і, звичайно, картини.
“У одного з колишніх заступників Омельченка є пейзаж заввишки у два поверхи і завширшки майже в два метри. Нас попереджали, що за 1 кв. см господар заплатив 100 доларів”, – говорить Сергій.
У цьому ж будинку робочих примушували пересуватися по будинку в шкарпетках, щоб не пошкодити паркет: “Підлоги унікальні у багатьох. Наприклад, в Пущі ми бачили паркет ручної роботи з троянд: дивишся – складається враження, що троянди просто закатали в дерево”.