Свіжі новини
ГоловнаСпорт"Могилянка" подала позов проти Міносвіти

\”Могилянка\” подала позов проти Міносвіти

Києво-Могилянська академія подала позов проти намагань Міносвіти скасувати у цьому закладі “перехресний вступ” на магістерські програми.

Як повідомляється на сайті президента академії Сергія Квіта, цей ВНЗ заснував свій магістеріум як другий цикл вищої освіти у 1996 році за концепцією, “узвичаєною в усьому світі”.

“В Україні від 1998 року діє аномальний принцип “відповідності” напрямів кваліфікації бакалавра та магістра, що суперечить навіть чинному законові України “Про вищу освіту”, – йдеться у повідомленні.

Тобто в Україні випускник бакалаврської програми з фізики може вступати лише на магістерську програму з фізики, історик – на магістерську з історії, а, наприклад, фінансист не має право вступати на програму з економічної теорії, культуролог – на філософію тощо.

“Цей абсурдний підхід заперечує існуючу в Єдиному Європейському просторі вищої освіти, й у Росії, стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу і якість вищої освіти”, – йдеться у повідомленні.

“Тобто ніде у світі, окрім України, при вступі на певну магістерську програму в абітурієнтів ніхто не питає, який бакалаврський диплом вони мають. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити”, – зазначили в академії.

У ВНЗ нагадали, що “у попередні два з половиною роки Дмитро Табачник намагався скасувати у Києво-Могилянській Академії англійську мову як другу робочу, переписати Статут НаУКМА”.

“Фарс повторного призначення на посаду міністра освіти і науки Дмитра Табачника неминуче призведе до подальшої деградації української вищої освіти, дискредитації тих здобутків, яких домоглися академічне середовище і широка громадськість”, – йдеться у повідомленні.

Києво-Могилянська Академія розглядає вимогу Міносвіти скасувати “перехресний вступ” на магістерські програми як “зазіхання на могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію власного навчання”.

“Замість того, щоб вивчати й поширювати в Україні успішний зарубіжний та вітчизняний досвід, Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, запроваджуючи казарменну уніфікацію вищої освіти в Україні”, – зазначається у повідомленні.

Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img