Експеримент групи дев\’ятикласниць з Данії привернув увагу вчених з усього світу.
П\’ятеро дівчаток вирішили перевірити, яким чином буде впливати випромінювання від Wi-Fi роутера на ріст рослин.
Результати експерименту виявилися більш ніж наочними – більшість посаджених рослин не змогли вижити, перебуваючи безпосередньо біля Wi-Fi-точки.
П\’ятеро учениць однієї з данських шкіл помістили шість лотків з насінням крес-салату в кімнату з двома маршрутизаторами бездротового інтернету, а ще шість поставили в звичайній кімнаті без доступу до Wi-Fi. За 12 днів експерименту насіння в шести літаках, що стояли в ізольованій кімнаті, росли нормально, в той час як насіння, на які впливало випромінювання від роутерів, вирости не змогли. Більше того, деякі з паростків ставали коричневими і відмирали.
“Це викликало жваву дискусію в Данії щодо потенційної небезпеки різних пристроїв, таких як мобільні телефони та Wi-Fi-обладнання, для здоров\’я людини”, – заявив вчитель біології Кім Хорсвейд.
Після того, як стало відомо про цей експеримент, дослідженням зацікавився професор Каролінського університету з Швеції. За словами Хорсвейда, “він, ймовірно, повторить експеримент, тільки в справжній наукової лабораторії і з усією серйозністю”.
Ідея такого незвичайного експерименту з\’явилася у школярок після того, як вони помітили, що якщо спати поряд з мобільним телефоном, то наступного дня стає важче концентруватися. Оскільки у них не було обладнання, щоб перевірити людський мозок на взаємодію з випромінюванням від техніки, то учениці вирішили випробувати свої здогадки на рослинах.
Як зауважують Подробности, є припущення, що випромінювання від бездротових пристроїв зовсім не винувате у смерті крес-салату, адже він міг згинути через температуру, що виходить від пристроїв, поблизу яких стояли лотки. Однак, за словами дівчат, вони підтримували вологість у лотках, а також контролювали температуру в обох кімнатах.
Аналогічне дослідження було проведене три роки тому в Нідерландах, коли дослідники помітили, що у деяких дерев у ділових районах стали відвалюватися “шматки кори”.
Учені вирішили провести дослідження: 20 ясенів протягом трьох місяців зазнали різних видів опромінення. Мета експерименту полягала у тому, що дізнатися, як дерева поставляться до Wi-Fi сигналів. Після опромінення дерева почали проявляти типові ознаки “променевої хвороби”, наприклад, свинцевий блиск на листках.