З 1 вересня ця маленька школа у селі Ставище на Житомирщині може не відкритись.
Районні чиновники не бачать сенсу її утримувати. У закладі всього 24 учня. Люди таким рішенням обурені. Кажуть, якщо школу закриють – село помре, передає канал ICTV.
Директор школи ледь стримує сльози. Її заклад намагаються ліквідувати вдруге. Торік громада храм науки відстояла.
«Минулого року така сама була картина, як цього року. Лише стримували вибори. В цьому році їх немає», – каже директор школи Світлана Стасюк.
У школі скромно, але чисто. Щоправда, капітального ремонту приміщення не бачило майже 60 років. Батьки разом із вчителями, за власний рахунок, щороку ремонтують будівлю. Від держави жодної копійки.
Та навіть такі умови їх влаштовують. Адже найголовніше – діти під їх наглядом.
Не закрити рідну 9-річку впродовж 3-х годин просили районних керівників. Та ті непохитні.
Малечі для садочка, який би можна було розмістити в школі, замало, а недоукомплектовані заклади державі обходяться занадто дорого. Так, якщо в класі 5-ро учнів, на кожного за рік витрачають 20 тисяч гривень, замість передбачених 8.
«Навантаження не відповідає. Зараз стоїть питання внутрішніх туалетів, стоїть, хто буде читати 2 іноземні мови у 5-му класі, інформатику. Це основні питання і економічна сторона», – каже заступник голови Попільнянської районної державної адміністрації Василь Зарічний.
Дітей пропонують перевести у сусідні села. Одне за 7 кілометрів по геть розбитій дорозі, друге за 15, через небезпечний залізничний переїзд. Дітям обіцяють дати шкільний автобус. Та батьки чиновникам не вірять.
«Але раптом з автобусом щось трапитися, ми телефонуємо вам, ви забираєте. Нам дістатися туди нічим. Рейсові автобуси туди не ходять», – каже мама Алла Торочина.
Рішення про закриття школи на сьогоднішньому народному зібранні так і не ухвалили. Не було кворуму. З 300 мешканців прийшли тільки 78. Та селяни попереджають, боротимуться до кінця. Бо без школи їхнє село загине.