Історія навколо нещодавнього арешту колишнього мера Житомира Георгія Буравкова, якого 6 серпня 2013 року було взято під варту на дві доби, мала продовження 14 серпня.
Після того як, згідно рішення суду, який визнав арешт Георгія Буравкова безпідставним, екс-мер Житомира опинився на свободі, прокуратура області подала нове клопотання до суду, де пропонувала обрати для Буравкова інший запобіжний захід-домашній арешт.
Однак призначене на 16-у годину 14 серпня 2013 року судове засідання не відбулося, оскільки суддя повернула клопотання працівникам прокуратури на, так би мовити, доопрацювання. Причиною такого повернення клопотання на адресу його відправників, тобто прокуратури Житомирської області, полягає у тому, що вимоги, які становлять його зміст, не відповідають нормам законодавства України.
Надалі події можуть розвиватися наступним чином: прокуратура намагатиметься «удосконалити» клопотання, яке 14 серпня не було розглянуте у суді, і повторно надіслати для нового судового розгляду. Втім, головна проблема для прокурорів полягає у тому, що затримання(арешт) екс-мера, або ж утримання його під домашнім арештом, не можуть бути обґрунтованими жодним пунктом вітчизняного законодавства.
Більше того, сьогодні на часі отримання відповіді на інше питання: чи було законним та обґрунтованим затримання Георгія Буравкова та утримання його під арештом протягом двох діб? Суд дав відповідь на це питання, однак тепер черга відповісти і працівникам прокуратури, адже порушення, які були допущені під час недавнього арешту Г.А.Буравкова, абсолютно очевидно кваліфікуються сьогодні як порушення кримінальні.
Тепер відповідати доведеться не стільки Буравкову, стільки працівникам прокуратури. Тим паче, що справа навколо Буравкова сьогодні набирає досі небачених спалахів публічності, адже більшості журналістів житомирських засобів мас-медіа «справа Буравкова» по-справжньому цікава з дуже багатьох причин.
Адже лише зараз, після майже десятилітнього періоду судових засідань, стають відомими чимало дуже важливих фактів та обставин, які з певних причин залишалися недоступними для громади міста. І справа не лише у тому, що вже найближчим часом міф про те, що «Буравков взяв чотирьохмільйонний кредит і не віддавши його, наніс збитки для держави», буде повністю розвіяно, але й у тому, що , швидше за все, для широкого загалу житомирян відкриються справжні факти та історія про те, яким чином було сфальсифіковано вибори житомирського міського голови весною та влітку 2006 року.