Папа Римський Франциск має намір провести масштабні перетворення в Римсько-католицькій церкві, зокрема реформу головного адміністративного органу Святого престолу – Римської курії. Як пише РІА “Новости”, про це він повідомив у бесіді з відомим журналістом, засновником римської газети la Repubblica Еудженіо Скалфарі, текст якої публікує у вівторок це видання.
Франциск вважає, що церква повинна відкритися сучасному світу, сучасній культурі, і це неможливо без реформи керівних органів церкви. За словами Папи, проблемою нинішньої курії є її “ватиканоцентричність, оскільки вона захищає, насамперед, інтереси Ватикану, які часом затуляють інший світ”. Він назвав “проказою папства” придворних угодників, які безсоромно лестили “главам Церкви, які часто були самозакоханими нарцисами”. Франциск підкреслив, що Римська курія не є папським двором, але іноді і там трапляються “придворні”.
Публікація в la Repubblica з\’явилася якраз у день першого зібрання спеціальної Ради кардиналів, заснованого Франциском “для допомоги Папі в управлінні Церквою” та підготовки реформи Римської курії.
Франциск назвав “безробіття молоді та самотність людей похилого віку” найбільшими бідами сучасного світу. “Літні люди потребують турботи і компанії, молоді – роботи і надії, але вони не мають ні того, ні іншого”, – сказав понтифік. За його словами, це “найбільш невідкладна проблема, яка стоїть перед Церквою”.
Понтифік піддав жорсткій критиці систему економічних відносин, що склалася у світі, “дикий лібералізм”, який, за його словами, робить сильних ще сильнішими, а слабких ще слабшими. “Потрібні правила поведінки, а також, якщо це необхідно, пряме втручання держави, щоб виправити нестерпну нерівність”, – вказав Франциск.
Папа заявив, що прозелітизм є “винятковою дурістю”, адже віряни мають знати і слухати один одного, і заявив, що клерикалізм “не повинен мати нічого спільного з християнством”. “Коли переді мною клерикал, я раптом відразу стаю антиклерикалом”, – сказав він.
Франциск також сформулював своє кредо. “Я вірю в Бога. Але не в католицького Бога. Католицького Бога не існує, існує Бог. І вірю в Ісуса Христа, його втілення. Ісус – це мій учитель, мій пастир, але Бог, Отець – це світло і Творець”, – зазначив Папа.
Крім того, понтифік повідав про перші хвилини після свого обрання на Апостольський престол на березневому конклаві. За словами Франциска, спочатку його охопила велика тривога. “Я заплющив очі, і всі думки зникли. І раптом мене наповнило сильне світло. Це тривало мить, але мені здалося, що це тривало дуже довго”, – сказав він.
Як відомо, ідею реформації Католицької церкви Папа Римський Франциск виношував давно. Заради цього він навіть скасував свою відпустку в серпні.
За словами глави прес-служби Святого престолу священик Федеріко Ломбарді, понтифік готує реформу Церкви, щоб зробити її більш місіонерською та колегіальною. Папа працює інтенсивно, і в серпні у нього для цього було більше часу, оскільки скасовано всі загальні аудієнції по середах.