Нове дослідження спростовує поширену думку про те, що сміх продовжує життя. Як встановили вчені, сміх може бути не просто не корисним, а й становити загрозу для життя. Пише “news.eizvestia”.
Незважаючи на загальновідомі факти про користь сміху, для деяких людей він може виявитися більш небезпечним, ніж можна було б уявити. Як встановили вчені, люди навіть помирають від сміху.
Зокрема, ними був описаний випадок, коли жінка, що сміялася, померла. Причиною смерті, як показав розтин, став синдром раптової серцевої смерті. У даному випадку вираз «луснути від сміху» не просто фігуральний вислів, оскільки саме це і сталося з серцем нещасної жінки.
Дослідники відзначають, що «луснути» під час сміху може не лише серце, а й також і стравохід. Крім того завзятий сміх може спровокувати епілептичні приступи.
Швидкий вдих під час сміху може спровокувати напад астми, а деякі люди страждають від нетримання сечі і навіть гриж.
Дослідники з Бірмінгемського і Оксфордського університетів використовували дані, зібрані з 1946 по теперішній час, щоб вивчити вплив сміху на організм людини.
Втім, їх результати свідчать не тільки про шкоду і небезпеку сміху. Вчені також виявили і позитивний його вплив на людський організм. Під час одного з експериментів клоуни були відправлені до лікарень, щоб розважити пацієнтів. Як показали результати , «щирий сміх» протягом цілого дня може допомогти спалити близько 2000 калорій.
Також 36 % потенційних мам, які перенесли ЕКО, завагітніли саме після того, як в їх палаті побували червононосі веселуни, в той час як в іншій групі позитивний результат був досягнутий лише в 20 % випадків.
Сміх також був пов\’язаний зі зниженням рівня цукру в крові у хворих на цукровий діабет і скороченням артеріальної жорсткості стінки, яка допомагає зняти напругу.
Дослідники говорять, що їхні висновки оскаржують думку про незаперечну користь сміху, але додають, що жарти і сміх в будь-якій формі несуть у собі «низький ризик заподіяння шкоди і можуть бути корисними».
«Ще належить з\’ясувати, які жарти змушують нас хворіти. Однак ми вже знаємо, що деякі типи жартів здатні викликати зневоднення або перекручення почуття смаку,» – сказали вони.