Реклама
Свіжі новини
ГоловнаСвітКабмін остаточно ліквідував Міндоходів і створив замість нього фіскальну службу з такими...

Кабмін остаточно ліквідував Міндоходів і створив замість нього фіскальну службу з такими ж функціями

Міністерство доходів та зборів України повністю ліквідоване. А замість нього тепер створена Державна фіскальна служба. Про це йдеться в урядовій постанові, яку сьогодні надрукували в газеті “Урядовий кур\’єр”.

Реклама

Згідно з постановою, фіскальна служба, формування прем\’єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував у травні, є центральним органом виконавчої влади.

Новостворена установа несе відповідальність за реалізацію державної політики у сфері стягування податків, ведення митної справи, адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування.

Крім того, фіскальна служба здійснює державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями у рамках виконання податкового, митного законодавства і правил сплати єдиного соцвнеску.

Реклама

Крім того, фіскальна служба буде контролювати наповнення бюджету у частини податкових і митних платежів, виробництво та оборот спирту, тютюнових виробів, своєчасність розрахунків в іноземній валюті, дотримання правил ведення готівкових розрахунків і контроль за наявністю ліцензій або патентів для здійснення операцій, що підлягають ліцензуванню або патентуванню.

Службу підпорядкували Міністерству фінансів.

Керівником Державної фіскальної служби Кабмін призначив Ігоря Білоуса, одночасно звільнивши його з посади першого заступника міністра доходів і зборів України. Його заступниками стали Володимир Хоменко, також звільнений з посади заступника міністра доходів і зборів України, і Анатолій Макаренко. Хоменко займатиметься сферою діяльності податкової міліції і боротьби з податковими злочинами. Макаренко опікуватиметься митною службою.

Реклама

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів України було створене у грудні 2012 року на базі Державної податкової і Державної митної служб. У березні 2014-го Кабмін ухвалив рішення про ліквідацію міністерства, повернувши розподіл на податкову і митну служби з підпорядкуванням їх Міністерству фінансів. Пізніше, після консультацій з громадськістю і бізнесом, уряд ухвалив рішення не роз\’єднувати служби, а сформувати Державну фіскальну службу з тими самими функціями, які виконувало міністерство.

Читайте також
Реклама