Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаУ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В ЖИТОМИРІ ВИСТУПИТЬ "ПІККАРДІЙСЬКА ТЕРЦІЯ"

У ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В ЖИТОМИРІ ВИСТУПИТЬ \”ПІККАРДІЙСЬКА ТЕРЦІЯ\”

У Житомирі легендарна “Піккардійська Терція” дасть концерт в День незалежності України.

Про це повідомляють у Житомирському академічному театрі ім. І. Кочерги, де і відбудеться концерт 24 серпня о 19.00.

Нещодавно побачив світ документальний фільм про «Піккардійську Терцію» «Невидима ниточка». Цей фільм – це дипломна робота Людмили Туєвої, випускниці (IV курс, бакалаврат) Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Робота над стрічкою тривала близько півроку.

– Багато століть історію України намагаються стерти і переписати, – зауважує автор фільму «Невидима ниточка» Людмила Туєва. – Проте є один важливий елемент, який не піддається жодним втручанням – це народні пісні та творчість великих поетів-пророків. Українська пісня несе у собі не тільки неймовірну мелодичність, але й історію. Пісню неможливо зв\’язати. Можна спалити записані слова на папері, але неможливо перекрити дихання українським народним пісням. Читайте Шевченка та прислухайтесь до народних пісень, адже саме там живе наша історія.

Точка відліку у яскравому самобутньому творчому польоті «Піккардійської терції» – 24 вересня 1992 року. У цей день відбувся перший виступ новоствореного секстету – у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Цікаво, що незадовго до офіційного старту вокальна формація музикувала в кардинально іншому складі – як дванадцятиголосий мішаний хор студентів Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича. До дати народження «Піккардійської терції» у колективі залишилися Володимир Якимець, Ярослав Нудик, Богдан Богач та Андрій Капраль. Дещо згодом до квартету приєдналися Андрій Базиликут та Роман Турянин. Єдина за двадцять років існування заміна у складі акапельного гурту відбулася 1996 року: на місце Андрія Базиликута прийшов Андрій Шавала.

Позитив і оптимізм закладені у самій назві формації. «Пікардійська терція» – термін авторства знаменитого українського композитора Анатолія Кос-Анатольського. Означає мажорний зворот у фіналі музичного твору. Утім, вокальний гурт вніс у цей термін власну родзинку – подвоїв літеру «К».

Творчий злет «Піккардійської терції» був стрімким і впевненим. 1993 року формація стає дипломантом фестивалю «Червона Рута» (Донецьк), а через рік її визнають найкращою на музичному фестивалі «Доля» (Чернівці). У 1994-му колектив підписав п\’ятирічний контракт із мистецьким об\’єднанням «Дзиґа». Відтоді незмінним менеджером «Терції» стає Роман Климовський, завдяки якому учасники формації можуть дозволити собі займатися виключно творчими питаннями.

У 1994-1995 рр. «піккардійці» були учасниками «Таврійських ігор». А 1995-й приніс формації Гран-прі телевізійного пісенного фестивалю «Мелодія» – за виконання пісні «Пустельник». 1996 року вийшов дебютний компакт-диск «Сад ангельських пісень», саунд-продюсерами якого виступили Руслана Лижичко, Олександр Ксенофонтов та Павло Грабовський. За дизайн обкладинки, розроблений львівським художником Євгеном Равським, та якість поліграфії незалежні експерти визнали цей альбом найкращим на той час в Україні.

2000 року вперше за час існування Міжнародного фестивалю акапельного співу Vokal total у Мюнхені (Німеччина) організатори запросили творчий колектив зі Східної Європи – українську «Піккардійську терцію». Через рік секстет отримав другу путівку на цей поважний музичний форум. А у 2008-му «піккардійці» вийшли на мюнхенську сцену втретє.

2006 року саме «Терції» випала честь презентувати українську культуру депутатам Європейської Комісії у Брюсселі (Бельгія). Наступного року формація виступила на престижному фестивалі Top trendy у Сопоті (Польща). А День незалежності України-2007 «піккардійці» відзначили грандіозним спільним концертом з Русланою і легендарним американським гітаристом Ал ді Меолою у супроводі симфонічного оркестру Leopolis.

2007 року «Піккардійська терція» відсвяткувала «15 акапельних років» на сцені. Підсумком творчої співпраці учасників вокальної формації до цього ювілею стали понад 300 пісень у найрізноманітніших музичних стилях: поп, рок, класика, фольк, джаз, кантрі, духовна музика, рок-н-рол, блюз… На 95 відсотків репертуар «Терції» – україномовний. Хоча в пісенному активі секстету є пісні 12 (!) мовами світу. Не менше вражає й географія виступів формації: Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, Канада, США, Бельгія, Швейцарії і навіть Сингапур.

7 жовтня 2007 року на виступі у Національному палаці «Україна», присвяченому «15 акапельним рокам», «Піккардійська терція» отримала привітання від Президента України Віктора Ющенка: «Ціную ваш внесок у розвиток української культури, унікальну вокальну традицію та служіння благородній справі єднання суспільства навколо неповторного пісенного мистецтва – животворного джерела духовності нації».

У березні 2008-го вокальна формація удостоїлася найпрестижнішої культурно-мистецької нагороди – Національної премії України ім. Т. Шевченка. Того ж року світ побачив десятий за ліком альбом «піккардійців» «Етюди». 2010 року «Терція» випустила свій перший DVD – із записом «живого» концерту у Львівській опері.

Читайте також