Свіжі новини
ГоловнаСвітХто на Житомирщині піде на округи по другому колу?

Хто на Житомирщині піде на округи по другому колу?

Вибори до Верховної Ради пройдуть 26 жовтня за відносно старою системою: половину депутатів оберуть за партійними списками, іншу половину будуть обирати в мажоритарних округах.
Минулого скликання Житомирщина отримала цілих 10 представників у Раді: шість мажоритарників та четверо житомирян, які пройшли за партійними списками.
На Житомирщині було 6 округів: у чотирьох вибори виграли регіонали (або за підтримки Партії регіонів), два округи були за представниками опозиційних сил. Спробуємо проаналізувати, хто із депутатів повернеться на свої округи у пошуках нового мандату і хто має реальні шанси отримати мандат довіри вдруге?
Спочатку варто звернути увагу на округи, які були закріплені за регіоналами. Це, наприклад, Чуднівський округ. Там інтереси виборців кількох районів (у тому числі Житомирського району та частини Житомира) представляє Віктор Развадовський, який один із перших вступив до фракції Партії регіонів, а потім одним із перших звідти утік. Байку про те, що Развадовський не має відношення до злочинної «регіоналівської» влади, йому не вдасться знову розповідати на окрузі. Не зважаючи на те, що він працює із виборцями (роздає подарунки, виділив гроші сім’ям учасників АТО), бажаючих посунути його із крісла набереться вдосталь. До нього на округ відправлять нове обличчя, яке нічим не заплямоване. Цілком ймовірно, що на округ може піти депутат Житомирської міської ради Володимир Кропивницький, який уже працював у цьому ж регіоні. Або «свободівець» Сергій Крутій. Змагатись на окрузі буде важко, але суспільство втомилось від старих облич, і тому хороша робота зможе вибити із округу навіть того, хто працює там понад 10 років.
Іще один округ, де вибори виграв представник Партії регіонів та людина колишнього міністра Миколи Присяжнюка Володимир Пехов, із центром у місті Коростені. Зважаючи не те, що журналісти помітили його вночі біля Адміністрації президента із пакунками, Пехов ймовірно збереже за собою територію. На минулих виборах його основним конкурентом був Микола Тимошенко, який отримував не публічну підтримку від Рижука. Цього року Тимошенко такої підтримки не отримає, а перемогти Пехова в окрузі зможе тільки сильний опозиціонер. Поки що тих, хто виявив би бажання змагатись в Коростенському окрузі, немає.
Навряд чи отримає підтримку від нової влади Володимир Литвин. Тому його округ можна вважати умовно відкритим для представників опозиції. На виборах 2012 року суперником Литвина був голова обласної ради Віталій Француз. Але, більшість експертів відзначали, що Француз здав округ Литвину. Тому не факт, що «Батьківщина» відправить його знову на вибори у Новоград-Волинський. Утім, ймовірно кандидат буде у партії Порошенка або УДАРу.
Округ Віталія Журавського, колишнього радника Януковича, найближчий до Києва, але окрім самого депутата на окрузі поки що ніхто не працює. Журавський встиг вчасно покинути свиту Януковича, утім загальний негатив активістів до нього зберігся. Це один із найцікавіших округів: саме там розташовані титанові кар’єри і саме на території округу Журавського Фірташ намагається отримати нові дозволи на видобуток ільменітів. Раніше цим питанням займався Едуард Ставицький. Цілком ймовірно, що Фірташ профінансує когось із кандидатів, які підуть змагатись на округ до Журавського.
Без депутата ще до виборів лишився Житомир. Геннадій Зубко ймовірно продовжить роботу в Адміністрації президента. Його найближчий соратник Сергій Сухомлин скоріше за все буде боротись за крісло мера. Іще один представник партії Порошенка – Сергій Машковський – буде займатись розвитком області. За інформацією «Першого житомирського», балотуватись у нашому місті буде екс-голова ОДА «свободівець» Сидір Кізін. Він цілком може претендувати на перемогу та на об’єднання навколо нього демократичних та патріотичних сил.
Нагадаємо, що на останніх виборах Кізін балотувався в окрузі Развадовського і зміг набрати у тій частині, яка відноситься до Житомира, на 40% голосів більше.
Центральний округ області буде найцікавішим, тому що майже усі представники політичних партій захочуть позмагатись за крісло депутата. Цим самим вони розпорошать голоси і буде можливість виграти вибори із мінімальним розривом. Утім, для кандидата, який буде іти по Житомиру, важливою лишиться підтримка Геннадія Зубка.
Найбільш комфортно почуватиме себе Анжеліка Лабунська. Вона виграла за підтримки «Батьківщини», хоча перелік конкурентів у неї на окрузі вражав. Цілком ймовірно, що знову буде балотуватись Павло Жебрівський. По Бердичеву піде хтось із представників Партії регіонів. Але у Лабунської збереглась стабільна підтримка в окрузі, вона не переставала працювати там, вигравши вибори. До того ж, вона активно виступала за розпуск Верховної ради, ймовірно знаючи про свій високий рейтинг у Бердичеві.
Ці вибори можуть подарувати багато сюрпризів. Наприклад, сюрпризом може стати Ірина Синявська, яка зараз очолює партію «Заступ». Вона буде робити акцент на сільських округах, тому ймовірно висуне своїх кандидатів. Не виключно, що там будуть і сильні постаті.

Залиште свій коментар
Читайте також