Так за оперативними даними станом на 15 вересня 2014 року на Житомирщині прийнято та розміщено 4076 осіб, в тому числі інвалідів та людей похилого віку – 869 та дітей – 1502. Зокрема, з Донецької та Луганської областей прибула 3851 особа, з АР Крим – 225.
Про це проінформував представників засобів масової інформації голова облдержадміністрації Сергій Машковський під час брифінгу з актуальних питань життєдіяльності області 16 вересня.
Основною проблемою у цьому питанні, за словами очільника області, є розміщення цієї категорії громадян у соціальних закладах регіону, у яких на сьогодні проживає 765 осіб.
Переселенців розміщено у готелі «Житомир», санаторії «Тетерів», санаторії «Дениші», спортивно-оздоровчому таборі «Олімпієць», готелі «Спортивний» та Житомирському і Коростенському геріатричних пансіонатах.
3311 чоловік знайшли прихисток у родичів та близьких. Найбільше переселенців розміщено у містах Житомирі та Коростені, а також у Коростишівському та Житомирському районах, а найменше – у Лугинському, Червоноармійському, Народицькому та Володарсько-Волинському районах.
Одним із головних завдань влади у роботі з переселенцями є допомога цим людям не лише адаптуватися у Житомирській області, але й за їх проханням допомогти повернутися додому. Так 90 осіб, котрі проживають у санаторії «Тетерів», виявили бажання повернутися до власних домівок. Це питання наразі вирішується, і найближчим часом цим людям буде надана така можливість.
836 дітей з сімей переселенців розпочали навчальний рік у школах області. Голова облдержадміністрації Сергій Машковський зауважив, що всі діти були забезпечені канцелярським приладдям. Вирішуються питання щодо забезпечення цих учнів одягом на осінньо-зимовий період.
Постійно ведеться робота із зверненнями громадян, зокрема і від переселенців. На даний час надійшло 142 звернення щодо надання матеріальної допомоги від громадян, які прибули з АР Крим та східних областей України на територію Житомирської області.
Нагадаємо, що рішенням обласної ради від 26 червня 2014 року №1221 була прийнята Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР Крим та східних областей України на територію Житомирської області, на реалізацію якої передбачені кошти в сумі 2 млн.грн. Із зазначеної суми на сьогодні вже використано 348,1тис.грн., з них 326,2 тис.грн. відшкодовано установам та організаціям за фактично понесені витрати, пов’язані із тимчасовим проживанням громадян, та 21,9 тис.грн. для надання матеріальної допомоги переселенцям, які потрапили в скрутне матеріальне становище.
А 11 вересня була затверджена нова Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2014 році, для здійснення заходів якої передбачено 6,5 млн.грн. З цієї програми буде спрямовано 500 тис. грн. для надання матеріальної допомоги переселенцям, які потрапили в скрутне матеріальне становище, та 4 млн. грн. для відшкодування установам та організаціям фактично понесених витрат, пов’язаних із тимчасовим проживанням громадян, що прибувають до Житомирської області.
На Житомирщині наразі проживає 4076 переселенців зі сходу та Криму
Залиште свій коментар