Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяГеографи, хіміки, біологи: сезон інтелектуальних турнірів учнів відкрито

Географи, хіміки, біологи: сезон інтелектуальних турнірів учнів відкрито

Сезон турнірів, предметних інтелектуальних ігор для школярів, відкрив Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
Першовідкривачами сезону стали юні географи. Перше місце серед них здобула команда «Епіцентр» із Бердичева. Абсолютно перша в турнірі юних хіміків – команда «Гермес» Овруцького району. А в турнірі юних біологів перемогла команда «Хлорофіл» із Бердичева. Відтепер саме ці команди мають можливість «поїхати на Україну», вони готуватимуться до всеукраїнських етапів цих турнірів.
Під час турнірів спілкуємося з учасниками про гру, ставимо жартівливі та серйозні запитання про науку.
– Яка інформація під час турніру географів видалася вам найцікавішою?
Команда «Орієнтир» Лугинського району:
– Для нас найцікавішою інформацією стали відомості про концепцію світових міст. На жаль, тільки Київ із усіх українських міст потрапив до переліку дельта-міст із середньою вираженою тенденцією. Але ми сподіваємося, що у майбутньому всі міста України будуть у цьому переліку.
– Яке значення дітям від таких турнірів? І що варто вдосконалити в цій грі?
Наталія Олійник, учитель Баранівської школи № 2:
– На мою думку, турнір дає можливість учням проявити себе, свій інтерес до науки, географії, зокрема, та відшукати свій талант.
Проте мені не дуже подобаються деякі запитання з переліку, бо вони далекі від самої географії. Скоріше нагадують економіку чи політику.
– Як міркуєте, любов – це таки хімія?
Вадим Вольницький, учень Новогуйвинської гімназії, капітан команди хіміків Житомирського району «C2H6OH»:
– Звісно. Зважаючи на те, що людський організм – це складний біохімічний механізм і кожну мить відбувається якась хімічна реакція, то любов – теж непростий хімічний процес, який може тривати місяці (усміхається).
– Чи сниться Вам таблиця Дмитра Мендєлєєва?
Дмитро Козир, учень Чуднівської гімназії, учасник команди «Реактив»:
– Інколи. Особливо перед уроком хімії (сміється).
– Що Ви думаєте про ГМО?
Юлія Мельник, учениця Іванопільської гімназії (команда «Шалені бджілки»):
– ГМО може як нашкодити, так і допомогти людському організму в цілому. Аргументи прихильності ГМО засновані на дешевизні та високій врожайності рослинних культур. Недоліки – ризик і небезпека. Адже викликають різноманітні захворювання й алергічні реакції, які провокують харчові продукти з невідомими генами. Наприклад, ГМО-соя може викликати хвороби шкіри, шлунка.

Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img