На Житомирщині налічується 119 об’єктів усіх форм власності, де можуть проживати тимчасові переселенці.
Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Станом на 30 вересня цього року, за даними місцевих координаційних штабів, на території області залишається 119 об’єктів усіх форм власності (8 – державної (6,7%), з них 7 гуртожитків в Андрушівському, Баранівському, Бердичівському, Овруцькому, Олевському, Черняхівському, Чуднівському районах та 1 санаторій «Тетерів» у м. Коростишеві; 3 – комунальної (1,9%), а саме будівля колишньої школи в Романівському районі, школа-інтернат в Ємільчинському районі та приміщення монастиря в Попільнянському районі; 108 – приватної (91,4%). На цих об’єктах можливо розмістити 622 особи (536 – працездатних, 55 – дітей, 31 – інвалідів та людей похилого віку). Переважна більшість таких об\’єктів – це приватні домогосподарства у сільській місцевості з пічним опаленням.
Наразі резерв житла на 50 і більше чоловік створений лише в Баранівському (15 об. на 57 місць), Ємільчинському (15 об. на 76 місць), Коростишівському (17 об. на 73 місця), Олевському (23 об. на 95 місць), Романівському (6 об. на 82 місця) та Ружинському районах (11 од. на 82 місця).
Окрім цього, належним чином та у повному обсязі проведена робота щодо підготовки житлового фонду, його обстеження та паспортизації у містах Житомирі, Бердичеві та в Андрушівському, Брусилівському, Житомирському, Ружинському, Народицькому, Чуднівському, Коростенському, Любарському, Лугинському, Новоград-Волинському та Овруцькому районах.
Керівництво області закликало представників влади на місцях посилити роботу щодо створення резервного фонду житла для тимчасових переселенців, які прибувають на терени Житомирщини. Позитивним у цьому контексті буде досвід міста Коростеня, де практикується розселення людей, що прибувають із зони проведення АТО, у будинки й квартири одиноких громадян похилого віку за їх попередньою згодою.