Свіжі новини
ГоловнаПолітикаВ Житомирі можуть встановити інформаційні стенди та створити охоронний реєстр

В Житомирі можуть встановити інформаційні стенди та створити охоронний реєстр

В Житомирі наприкінці минулого року нарешті визначилися із логотипом міста, який ще має затвердити виконком. Попри це, відповідні зображення вже можна було побачити на будиночках різдвяного ярмарку біля ялинки на Корольова, чашках, сувенірній продукції, деяких релізах міськради.

Водночам півроку тому упраління архітектури спільно з компанією “АРТ Дизайн” взялися за розробку архітектурно-художньої концепції зовнішнього вигляду вулиць Житомира. В першу чергу звернули увагу на вивіски та вітрини магазинів, стан зовнішнього інформаційного оформлення міста, рекламні конструкції,

Для аналізу на прес-конференції 28 січня представили фотографії фасадів будівель у різних районах Житомира із вже наявними рекламними елементами. Більшість з них, на думку директора “АРТ-Дизайну” Олексія Столярова, виглядають недоречно, надто яскраво і дешево. Важливо, що цим вони не лише позиціонують свій заклад, але й спотворюють загальний вигляд будівлі, де розташоване відповідне приміщення.

Столяров наголосив, що при розробці концепції враховували досвід європейських країн і загалом усі попередні напрацювання називає дизайнерським ходом.

Зміни пропонують запроваджувати поетапно. Не виключено, що спочатку попрацюють над якимось окремий об\’єкт, аби продемонструвати усі можливості нововведень.

Приміром, спочатку візьмуться за рекламу, потім за малі архітектруні форми, сміттєві баки, лавки, розроблять інформаційну довідку із стендами по місту, а також є ідея створити охоронний реєстр, куди увійдуть архітектруні та історичні пам\’ятки.

Окремо увагу приділять так званим проблемним фасадам, а сама концепція слугуватиме внутрішніми правилами розміщення реклами, оформлення фасадів та ін.

Заступник міського голови Сергій Сухомлин відзначає, що на законному рівні місцева влада не може впливати на власників магазинів, розважальних закладів, але сподівається, що вони відреагують на зауваження і таки погодяться спільно працювати над створенням бренд-буку Житомира.

“Цей документ встновлюватиме “правила гри” для рекламних агенцій, виробників інформаційних та інших вивісок, засобів візуальної реклами, а також муніципальних органів, комунальних підприємств та представників бізнесу, – розповідає про концепцію Сухомлин. – Ми взяли за основу бренд-буки декількох українських міст та столиць інших країн світу. За основу брали ті правила, які підходять до загальної архітектруної композиції Житомира”.

Читайте також