В ніч з неділі на понеділок відбулася 87-та церемонія вручення статуеток “Оскар”, яка традиційно пройшла у славнозвісному кінотеатрі “Кодак”.
На цьогорічному дійстві, гостей розважала чудова графіка та талановитий ведучий і ілюзіоніст Ніл Патрік Харріс, що відомий за грою в серіалі “Як я зустрів вашу маму”.
Уже у перші хвилини церемонії, стрічка “Готель Гранд Будапешт”, яка представлена у кількох номінаціях, в тому числі і у номінації “Найкращий фільм”, отримала два, так званих, “технічних Оскари”. Фільм отримав статуетку за “Найкращий грим та зачіски” а також “За костюми”. Статуетку в останній номінації отримала художниця із костюмів Мілена Канонеро.
Статуетку за “Найкращий фільм іноземною мовою” отримав польський режисер Павло Павликовський за свою чорно-білу стрічку “Іда”. Він подякував усім та передав привіт своїм польським колегам, які також дивилися на нього під час прямого ефіру. “Життя сповнене сюрпризів”, – сказав він.
Скандальний російський фільм “Левіафан”, який хоч і не заборонили у Росії, але дуже критикували, статуетку так і не отримав.
Цікаво, що цьго року на церемонію прийшла Дженніфер Еністон, яка не відвідує церемонію, якщо на ній присутній Бред Пітт та Анджеліна Джолі. Останні, до речі, на 87-ій церемонії так і не з\’явилися.
У номінації “Найкращий повнометражний анімаційний фільм” статуетку отримала стрічка “Місто героїв”.
Статуетку у номінації “Рroduction design” отримали Адам Стокхаузен та Анна Піннок за стрічку “Гранд Отель Будапешт”.
Статуетку за “Найкращий документальний фільм” отримав фільм “Громадянин 4”. В ньому розповідається історія чоловіка, який викрив роботу американських розвідувальних служб.
“Музичний” Оскар дістався Джону Стівенсону та Лоні Лі за пісню “Glory” із кінофільму “Селма”.
У номінації “Найкраща музика” статуетку було вручено Александру Десплату за стрічку “Готель Гранд Будапешт”.
Гостей церемонії розважила популярна співачка Леді Га Га, яка була вдягнена у білу сукню та мала голівудську зачіску. Вона виконала пісні із мюзиклу “Звуки музики”.
Статуетку у номінації “Найкраща актриса другого плану” отримала актриса Патрісія Аркетт за стрічку “Хлоп\’яцтво”.
Найкращим актором другого плану став Дж.К. Сіммонс за стрічку “Одержимість”.
У номінації “Найкращий оригінальний сценарій” статуетку отримав фільм “Бьордмен”.
Оскар за “Найкращий адаптований сценарій” дістався Грем Мур за стрічку “Гра в імітацію”. Сценарій писався за книгою Ендрю Ходжеса “Алан Тьюрінг: Енігма”.
Статуетка за “Найкращу режисуру” дісталася мексиканському режисерові Аллехандро Іньяріту за стрічку “Бьордмен”.
“Его обожнює змагання. Аби хтось виграв, хтось має програти. Нашу роботу оцінить тільки час”, – сказав режисер.
Статуетку за найкращу чоловічу роль отримав кіноактор Едді Редмейн за стрічку “Теорія всього”.
На статуетку також претендували Стів Керелл (за роль у фільмі “Мисливець на лисиць” (Faxcatcher), Бредлі Купер (за роль у фільмі “Американський снайпер” (American Sniper), Бенедикт Камбербетч (Імітаційна гра (The Imitation Game) та Майкл Кітон (Бьордмен (Birdman).
Найкращою актрисою стала Джуліанна Мур за стрічку “Все ще Еліс”.