Свіжі новини
ГоловнаПодіїНа Житомирщині змії продовжують жалити людей

На Житомирщині змії продовжують жалити людей

Цього року в Овруцькому районі вже втретє фіксується випадок укусу зміями. Наприкінці квітня сталося одразу 2 випадки укусів небезпечними плазунами протягом однієї доби. Тоді не пощастило 50-річному чоловіку, якого змія вкусила за гомілку та ще одному селянину, який вирішив погратися з мідянкою, внаслідок чого опинився на лікарняному ліжку.

24 травня на пункт зв’язку 12-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Овруч надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Покалів людину знову вкусила змія. Про це рятувальників сповістив черговий Овруцької центральної районної лікарні. Як з’ясувалося, 32-річний селянин пішов прогулятися до лісу. На дворі стояла неймовірна спека, тому чоловік одягнувся досить легко. На ноги він взув звичайнісінькі капці. Саме це й зіграло з чоловіком злий жарт. Підійшовши до кущів, він відчув різкий біль у стопі. Коли нахилився, то побачив, що на землі повзе гадюка. Плазун вкусив селянина за великий палець на нозі.

Постраждалий не знітився і одразу викликав «швидку допомогу». Чоловіка було госпіталізовано до реанімаційного відділення Овруцької центральної районної лікарні. Як стало відомо вранці 25 травня, цього дня хворого переведуть до терапевтичного відділення лікувального закладу.

– Укус змії може мати дуже серйозні наслідки, тому що отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини, – пояснює начальник медичної служби Управління ДСНС Житомирщини Андрій Мітрофанов. – Страждає серцево-судинна, кровотворна, нервова системи. У вкушеного вже через півгодини наступають загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, з\’являється набряклість тканин тощо.

Як стверджують фахівці, змії поширені в заболочених місцях, біля зарослих озер і ставків, у горах та пустелях. Вони вважаються нічними тваринами, тому вдень ховаються в старих пеньках, у копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Такі місця краще уникати і не торкатися нічого руками. Особливо уважним треба бути у занедбаних кар\’єрах, серед кам\’яних руїн, у закинутих будівлях. Також змії іноді оселяються на місцях, залишених людиною.

Окрему увагу треба звернути на одяг. Необхідно максимально закрити тіло від ймовірно укусу. Перш за все треба ретельно підбирати взуття перед тим як йти до лісу. Найкраще для цього підходять високі резинові чоботи.
– У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани, – додає начальник медичної служби Управління ДСНС Житомирщини Андрій Мітрофанов. – Кров\’янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, у яких у роті є язви та ранки. Потім із підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу.
Отож рятувальники Житомирщини застерігають громадян бути обачними. Безпечний відпочинок залежить лише від нас.

Ваша стаття
Читайте також

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img