Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаУ Житомирі «ковбасу», яку вдень продають з рук на зупинці – зберігають...

У Житомирі «ковбасу», яку вдень продають з рук на зупинці – зберігають у камері схову автовокзалу (ВІДЕО)

Зупинка громадського транспорту «Автовокзал», з маршрутки вибігає водій з 20-ма гривнями в руках, швидко віддає їх продавчині, бере ковбасу і назад за кермо. Мабуть, постійний клієнт, бо товар не вибирав, знає де що лежить.

З 07.30 до 19.00 години під сонцезахисною парасолькою найнята на роботу жінка торгує «ковбасними» виробами вартістю 20, 25 та 30 грн. Робоче місце невелике: півтораметровий стіл на якому товар, стілець і збоку ящик, де й зберігається ковбаса. За роботу вона отримує 70 грн у день + відсоток з продажу. Має один вихідний в тиждень. Про це в телефонній розмові розповіла власниця, Світлана, коли ми їй телефонували по оголошенню, щоб влаштуватись на роботу:

«Я буду ще пару точок по місту відкривати. На місці й визначимо, де поблизу можна зберігати товар. Ковбаса з Хмельницького м’ясокомбінату», – каже Світлана. На питання законності відповіла коротко: «Ніхто чіпати не буде».

В іншій телефонній розмові ми представились журналістами і коментар Світлана дала не одразу. Каже: «Така точка одненька, на автовокзалі. Працюю з постачальником з Хмельницького. Купую в них ковбасу і продаю тут. Все законно».

Точка продажу знаходиться в людному місці. Цілий день ковбасні вироби смажаться на сонці. Поруч часто можна побачити безпритульних собак. Під вечір ковбасу, що не продалась за день, разом з усіма речами відвозять в камеру схову автовокзалу, де всю ніч вона зберігається поруч з іншими багажем, а наступного ранку знову на продаж.

Касир камери схову у приватній розмові підтвердила факт зберігання ковбаси.

КП «Інспекція з благоустрою» питаннями стихійної торгівлі не займається. Юрій Самборський каже, що це є порушення громадського порядку:
«Торгівля ковбасними виробами з рук, коли торгує невідомо хто, в туалет невідомо куди він ходить, невідомо де він руки миє – це порушення громадського порядку. Справа в тому, що адмінкодекс говорить, що оштрафувати за несанкціоновану торгівлю можна тільки по 160 статті. Це адмінправопорушення – торгівля з рук. По цій статті має право штрафувати тільки міліція».

У 160 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під\’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях – тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – тягне за собою накладення штрафу від шести до п\’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі».

Контролем стихійної торгівлі з рук займається муніципальна міліція.

«Муніципальна міліція вже сформована і працює. «Ковбасу» навкруги Житнього вони розганяють і по місту теж. Люди увійшли в ринок там є місця і люди працюють», – запевнив Євгеній Демчик, заступник в. о. міського голови.

Тільки до автовокзалу справа ще не дійшла.

Редакція «ЖИТОМИР.today» направила звернення на ім’я Євгенія Демчика з проханням відреагувати на факт стихійного продажу та зберігання ковбасних виробів по вулиці Київській 93, зупинка громадського транспорту «Автовокзал».

[center]Ось таке воно нове правило товарного сусідства – ковбаса біля клею, запальничок, засобів для взуття і інших “чудових” речей.

[/center]

Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img