В Україні вже в цьому році очікується зростання рівня бідності до 32% проти цільового орієнтиру у 7%. Про це йдеться у національній доповіді “Цілі розвитку тисячоліття України: 2000-2015 роки”.
Згідно із даними доповіді, за період з 2000 року Україна досягла значних успіхів у подоланні бідності. Так, відповідно до критерію фактичного прожиткового мінімуму, рівень бідності зменшився з 71,2% у 2000 році до 22,1% у 2013 році.
У доповіді зазначається, що внаслідок економіко-політичної кризи 2014 року значна частина населення стала біднішою, ніж була. Причини цього пов’язані з інфляцією, втратою роботи або необхідністю втекти від збройного конфлікту.
“Подальші події призвели до погіршення значень показника: у 2015 році очікується зростання рівня бідності до 32% проти цільового орієнтира – 7%… Тривалий час відбувалося поступове зменшення частки бідних, але нині очікується повернення до значень попередніх років, зокрема до позначення 3,5% за підсумками 2015 року”, – йдеться у доповіді.
Згідно із доповіддю, сім\’ї з дітьми становлять головну групу серед бідного населення та найбільш вразливі до соціально-економічної ситуації в країні.
Так, кожне третє домогосподарство з дітьми знаходиться за межею бідності. Наявність однієї дитини підвищує ризик бідності за відносним критерієм на 17%, а наявність трьох та більше дітей – вже на 42%.
Нагадаємо, у квітні повідомлялося, що за межею бідності, яка відповідно до стандартів Організації Об\’єднаних Націй встановлена на рівні 5 доларів на день, проживає більш як 80% населення України.