Необхідність створення на Житомирщині спеціалізованого відділення для пацієнтів, що мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, відчувалася давно. Особливо у ситуаціях, коли чорнобильці потребували високоспеціалізованої медичної допомоги, яка потребує відповідного матеріального забезпечення та належної у таких випадках швидкої координації лікарських установ. Цікаво, що Житомирщина, яка має наразі найбільшу серед інших регіонів України кількість громадян зі статусом постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС (сьогодні їх чисельність сягає 277 тисяч осіб), не стала піонером чи ініціатором створення вищезазначеного спеціалізованого відділення. Натомість, наприклад, у Черкасах таке відділення для пацієнтів-чорнобильців уже успішно функціонує на базі тамтешньої обласної лікарні з 1995 року. У Черкасах воно розраховане на одночасне перебування у ньому шести десятків пацієнтів. Якщо врахувати, що кількість громадян, постраждалих від наслідків чорнобильського лиха, на Черкащині більш як вдвічі менша, ніж на Житомирщині, а також якщо зважати на те, що жодне ліжко місце у спеціалізованому чорнобильському відділенні Черкаської обласної лікарні не буває вільним від пацієнтів, неважко прогнозувати, що на Житомирщині подібне відділення вкрай потрібне і також не пустуватиме.
Відтепер питання про створення аналогічного чорнобильського відділення у Житомирі поставлене у практичну площину. За словами головного лікаря Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського Богдана Леськіва, найближча сесія Житомирської обласної ради має розглянути і ухвалити рішення щодо відкриття спеціалізованого відділення для чорнобильців на 40 місць. Усі передумови для швидкого створення такого відділення в обласній лікарні є. Головна з них – приміщення. Майбутнє відділення для пацієнтів-чорнобильців планується розмістити на одному з поверхів лабораторного корпусу обласної лікарні. У цьому ж корпусі розміститься також і інсультний центр та одне з терапевтичних відділень лікарні. Усі необхідні заходи для підготовки лабораторного корпусу до прийому новоселів потребують 2,2 мільйона гривень, які й мають бути виділені з обласного бюджету на наступній сесії облради. Левова частина цієї суми буде витрачена на облаштування ліфтового господарства теперішнього приміщення лабораторного корпусу. Богдан Леськів наголошує, що ліфтове господарство є традиційно найзатратнішою часткою усіх робіт у будь-якому корпусі лікарні, де наявність зручного підйому для пацієнтів є обов\’язковою умовою. Персонал нового відділення для пацієнтів-чорнобильців у Житомирській обласній лікарні передбачає 25 посадових одиниць. Із них 3,5 штатних посад займуть лікарі, яких планується перевести у новостворене відділення з інших відділень обласної лікарні. Таким же чином готуватимуть для потреб чорнобильського відділення і 22-х працівників молодшого медичного персоналу. Якщо найближча сесія Житомирської обласної ради ухвалить відповідне рішення і тим самим дасть “зелене світло” для створення вкрай потрібного відділення, то надалі настає час для проведення тендерних процедур. Все це, як правило, займає до 2-3-х місяців часу. Приблизно стільки ж часу треба й для того, аби провести необхідні роботи із реконструкції та облаштування майбутнього відділення для чорнобильців. Богдан Леськів, відповідаючи на наше запитання стосовно прогнозованого початку роботи відділення для чорнобильців, каже, що новостворений підрозділ обласної лікарні може розпочати роботу вже у грудні поточного року, або ж на початку нового 2016-го. “Колектив нашої лікарні спроможний у найстисліші терміни підготувати усе необхідне, аби новостворене відділення якнайшвидше запрацювало”, – каже Богдан Богданович, зауважуючи, що найбільше значення матимуть рішення сесії облради та роботи з переоснащення приміщення. Втім, на його ж думку, сьогодні влада Житомирщини чудово розуміє потребу у створенні вкрай важливого підрозділу для багатьох тисяч мешканців області, яких обпалила чорнобильська катастрофа.




