У Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова займаються розробкою технічних засобів, які можуть суттєво допомогти бійцям на передовій.
Викладачі та курсанти випробовують свої моделі, більшість з яких залишаються експериментальними. За їх словами, втілення проектів у життя не вимагає значних фінансових ресурсів. Ефективному використанню новітньої техніки перешкоджають бюрократичні процедури. Застарілі інструкції та накази гальмують впровадження сучасних розробок.
Багато технічних моделей Житомирського військового інститут пройшли випробування безпосередньо в зоні проведення АТО. Зараз у навчальному закладі вдосконалюють двигун для безпілотника, який замість батарейок працює на бензиновій суміші. Його перевага в тому, що пристрій не даватиме збоїв у холодну пору року. Про це йдеться в сюжеті «ТСН».
Не менш цінними досягненнями стали акустична система, яка дозволяє відслідковувати ворожі безпілотники та вогневі точки противника, а також пристрій, що моніторить артилерійські системи.
В інституті пишаються ще однією розробкою – станцією зв’язку. Саме вона дозволяє передавати інформацію на далекі відстані.
У навчальному закладі разом із представниками Міністерства оборони поки що вирішують, як спростити всі формальні вимоги, аби об’єднати зусилля науковців та інженерів на користь українському війську.