На засіданні виконавчого комітету 1 березня було прийняте рішення «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира». У відповідності до цього рішення в центральній частині міста забороняється розміщення нових тимчасових споруд.
“Тим суб\’єктам, хто здійснював підприємницьку діяльність у законно встановленій споруді, але яка потрапила в зони заборони, надається пріоритетне право вибору іншого місця та термін 2 місяці на можливість скористатись цим правом”,- розповіла начальник управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради Євгенія Черкасова.
“Комплексною схемою визначені кілька зон території міста. Зона А – центральна частина міста. Враховуючи містобудівне значення центру міста і насиченість цієї зони об\’єктами торгівлі, забороняється розміщувати нові тимчасові споруди в межах визначеної зони А, окрім тимчасових споруд в комплексі з зупинками громадського транспорту. Ми обмежуємо кількість тимчасових споруд в центральній частині міста”, – зазначила Євгенія Черкасова.
Крім того, в інших частинах міста передбачені зони заборони для розміщення споруд – це території навколо ринків, навколо навчальних закладів, пам\’яток архітектури, історії тощо.
Міський голова Сергій Сухомлин констатував, що невдовзі в загальному доступі буде оприлюднена карта усіх існуючих тимчасових споруд Житомира.
“Рішення виконкому, що зараз прийняте по комплексній схемі – це логічне продовження тих заходів, які ми проводимо по місту. Працює комісія, яка проводить інвентаризацію тимчасових споруд і вже найближчим часом ми опублікуємо відповідну карту. Ця карта буде у вільному доступі. На ній буде вказана вся інформація по кожній споруді. Мета цієї роботи – виявити всі самовільно встановлені споруди, надати можливість їх власникам самим їх прибрати. У разі ігнорування, ми будемо приймати рішення про демонтаж”, – розповів Сергій Сухомлин.
Окрім того, членами виконкому були внесені доповнення до рішення. Тимчасову споруду підприємець, на якого оформлений паспорт привязки не матиме права здавати в оренду, – пише прес-служба міськради.
А ті підприємці, які планують розмістити ТС на територіях всередині кварталів житлової забудови ближче ніж 50 м. до багатоквартирних житлових будинків, будуть зобов\’язані врахувати думку громадськості щодо встановлення такої споруди: провести громадські обговорення та зібрати підписи мешканців, які надають згоду на встановлення споруди поблизу їх дому в кількості 50% +1 голос (із розрахунку один голос на квартиру).