Жителі області продовжують нарікати на «Житомиргаз». Люди не лише обурені високими тарифами на блакитне паливо. Абонентів непокоїть ще й сервіс в компанії.
Про свою історію боротьби за правду з облгазом розповів житомирянин Володимир Михайлов. Все розпочалося із того, що в нього вийшов із ладу лічильник. Володимир Миколайович викликав газовиків. Обстеживши прилад, фахівці знайшли причину, яку й внесли до акту. У документі йдеться про те, що порушення трапилося, бо лічильник був установлений надворі без ящика.
Чоловік показує паспорт на лічильник «Самгаз», в якому серед правил експлуатації не має навіть згадки про те, що він має використовуватися разом із ящиком. Прилад був встановлений у 2006 році, а у 2013 вже зіпсувався. Водночас 8-річний гарантійний термін експлуатації ще не вийшов. Газовики запропонували власникові обрати між двома варіантами: відремонтувати старий лічильник або придбати новий. При цьому попередили, все буде відбуватися за кошти господаря. Про гарантійний термін обслуговування ніхто й не згадав.
Володимир Михайлов звернувся із листом до рівненського заводу-виробника «Самгаз». У відповіді чітко вказані причини дефекту (лічильник газ не обліковує, у внутрішньому об’ємі та на деталях сліди від брудних патьоків, зламаний фіксатор на колесі зубчатому, зірочка вільно переміщується на внутрішньому об’ємі коробки) та виписаний вердикт – лічильник гарантійному ремонту не підлягає. Житомирянин не розуміє, звідки в приладі взялося так багато несправностей, адже з вулиці його ніхто не міг пошкодити, через те, що він розміщений під самим дахом будинку.
Таким чином, довелося купувати новий прилад для обліку газу. Володимира Михайлова в облгазі одразу ознайомили із технічними умовами на реконструкцію системи газопостачання. У документі, зокрема є пункт № 2, в якому прописано: «Погодити з службою обліку газу ПАТ «Житомиргаз» тип та калібр лічильника газу, який необхідно встановити замість існуючого з міжповірочним інтервалом та гарантійним терміном експлуатації не менше 8 років». Таке погодження відбувається в односторонньому порядку. В облгазі споживачам не дають права вибору, нав’язуючи лише прилади «Самгазу». Інші марки лічильників компанія не дозволяє встановлювати. У такому разі незрозуміло, що потрібно погоджувати, коли думку абонента взагалі не беруть до уваги.
До речі, новий лічильник газовики встановили також без ящика.
Володимир Миколайович таки купив лічильник. Після того, як з’явився новий прилад, протягом 4 місяців в облгазі плату нараховували в дивний спосіб. У платіжках брали до уваги не показники приладу, а вказували середню норму споживання газу. Вона ж значно вища, ніж ціна за кубометри, які обліковуються в оселі споживача. У «Житомиргазі» пояснили, що за цей час велося спостереження за роботою нового приладу. Однак, яким чином за ним спостерігали, невідомо, бо ніхто із газовиків навіть жодного разу не приїхав і нічого не перевірив.
Поки господарі переплачували за блакитне паливо, у них ще й з’явилася заборгованість. Протягом трьох місяців у звітності облгазу немає жодного показника від цього домогосподарства. Згодом, через півроку з’являється заборгованість у розмірі 1554,19 грн. Володимир Михайлов, стверджує, що своєчасно, щомісяця до 20 числа сплачував за газ і показує всі квитанції. Звідки взявся борг, у компанії не пояснили. Потім у платіжках з‘явилася переплата, знову борг, чергова переплата і дійшло до того, що станом на 31 грудня 2015 року він зайво заплатив за газ аж 2404,59 грн. Чоловік звертає увагу на те, що показники у старому лічильнику суттєво відрізняли від тих, з яких почав рахувати новий прилад.
Чергова спроба налагодити контакт із газопостачальником, забрала не менше сил і часу. Цього разу Володимир Михайлов вирішив замінити старий котел на новий, більш економний.
«Яка складається ситуація. Я замінюю вдома котел на новий, який споживає менше газу. Вигода очевидна не лише для мене, як користувача, а й для держави. Я буду менше плати за газ і в хаті буде тепліше. Окрім того, це й буде позитивним кроком для держави, бо вона теж зекономить дорогий газ. Всіх, нібито, влаштовує, але лише облгаз проти», – каже Володимир Михайлов.
На дозвіл замінити котел замість визначених для всіх абонентів 14 днів йому довелося чекати аж 4 місяці. Під час цього непросто випробування житомирянин переконався, що всі фірми, які надають проектні роботи, повністю залежать від облгазу. У чіткому переліку робіт для погодження проектної документації за 10 із 11 пунктів клієнт має заплатити.
У випадку Володимира Михайлова всю вартість такої виключно паперової послуги йому оцінили за тарифом із виїздом на місце. Однак, ніхто із «Житомиргазу» до нього не приїздив, а документи погоджувалися в офісі компанії. При цьому немає розцінок на такі послуги в куточку споживача і всім автоматично проводять таку калькуляцію, витягуючи із гаманців споживачів сотні гривень.
Якщо слухняно переплачувати суми за всіма платіжками, які надсилає «Житомиргаз» споживачам, то можна допомогти комусь добре заробити. Саме тому, абонентам потрібно добре слідкувати та відстоювати своє право платити лише за спожиті обсяги газу та отримані послуги.