Кожен день війна пожирає ресурси країни, і без того виснажені бездарною політикою нинішньої влади, руйнує економіку, поглиблює соціально-економічну кризу, бідність, безробіття.
«Реальна зарплата з початку року на Житомирщині порівняно з кінцем минулого року впала майже на чверть. Ціни зросли на третина. А на деякі товари, продукти харчування, ліки – у декілька разів. На кінець лютого на одне вільне робоче місце в області офіційно претендувало 13 чоловік, а у деяких районах, скажімо, у Романівському, біля 70. Для прикладу наведу ситуацію на ПАТ “Коростенський завод хімічного машинобудування”, більше половини продукції якого вироблялося під російський ринок. Сьогодні підприємство працює на половину своєї потужності. До війни з Росією на цьому заводі налічувалося до 1,5 тис. працівників, а тепер працюють лише близько 430 працівників. Проте підприємство не зупинилося, люди працюють і отримують зарплату, але не завдяки допомозі держави, а завдяки підтримці місцевої влади, завдяки мудрості і професіоналізму його керівництва. Схожа ситуація на більшості підприємств, як ще залишились в області. Навіть у добувній галузі, яка є візитівкою економіки нашої області, з початку року виробництво впало у півтора рази.
Натомість витрати на війну зростають. За підрахунками спеціалістів, за два роки на АТО витрачено понад 299 млрд. грн. Прикро, що ці кошти можна було б використати на мирні цілі, такі як підвищення соціальних стандартів, створення нових робочих місць, яких так не вистачає нашій Житомирщині, не вистачає обпаленій Чорнобилем Коростенщині, людям, яких нинішня влада своєю бездарною, злочинною політикою позбавила останніх мізерних пільг і доплат», – констатував, спілкуючись з журналістами у місті Коростень, де відбувся мітинг-протест проти ліквідації низки чорнобильських пільг, підвищення тарифів, зростанні цін, голова фракції Опозиційного блоку у Житомирській обласній раді Анатолій Мелашенко.
На переконання політика, влада зобов\’язана організувати діалог між представниками різних регіонів, який припинить ворожнечу і розбрат в українському суспільстві:
«Влада повинна припинити ділити Україну на дві частини: на Західну і Східну, на своїх і чужих, ділити людей за місцем народження, партійністю, за вірою, мовою і за культурними особливостями. Ми всі громадяни України і всі маємо рівні права. Право розмовляти своєю рідною мовою, право самим вирішувати, які пам\’ятники ставити, а які зносити і право самостійно управляти своїми громадами.
Бізнес, самоврядування, громадськість, профспілки, волонтери, гуманітарії повинні шукати спільну мову, адже вирішити проблему взаєморозуміння в суспільстві можна тільки спільними зусиллями.
Сьогодні потрібно провести зустрічі представників місцевого самоврядування різних регіонів, на яких пора виробити загальну програму розвитку і модернізації країни, внести пропозиції щодо функціонування політичної системи, передачі повноважень з центру на місця».
«Тільки в мирній країні перестануть рости ціни і замість них почнуть рости зарплати і пенсії, підвищаться соціальні стандарти для людей, чиє життя і здоров’я понівечила чорнобильська катастрофа. Тільки в невоюючій державі зможуть ефективно працювати заводи, фабрики, шахти, а, значить, – у сотень тисяч людей з\’являться робочі місця. Тільки мирна Україна зможе розвивати свою економіку і покращувати добробут людей», – переконаний Анатолій Мелашенко.