У Баранівському районі оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру через забруднення річок Хомора та Случ.
Поки місцеві жителі жахаються від мертвої риби та інших тварин, які проживають у цьому середовищі, санепідемслужба інтерпретує ситуацію по-своєму.
На сайті Державної санітарно-епідеміологічної служби області 20 квітня з’явивилася оперативна інформація щодо забруднення води в річках Хомора та Случ у Баранівському районі. Парадоксально, але людей намагаються переконати, що попри забруднені водойми, у них із кранів тече чиста вода.
“18.04.2016р. при виїзді робочої групи в Баранівський район відібрано та доставлено в лабораторію ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» 2 проби річкової води, відібраної з контрольних точок: з р.Хомора Баранівський район (межа з Хмельницькою областю) та з місця впадіння р.Хомора в р.Случ (смт.Першотравенськ). За результатами досліджень річкова вода не відповідає гігієнічним вимогам за органолептичними показниками: вода сірого кольору, має затхлий запах, вміст зважених речовин перевищує допустимі показники більше ніж в 2,2 рази, марганцю – в 2,8 рази, показник хімічного споживання кисню перевищує допустимий показник від 1,6 до 2,2 рази”, – йдеться у повідомленні.
Далі служба резюмує: “Питна вода з водопровідних мереж м.Новоград-Волинський та м.Баранівка відповідає гігієнічним вимогам.”




